Proč jsem hlasoval PRO revitalizaci Letního stadionu

22.11.

Proč jsem hlasoval PRO revitalizaci Letního stadionu

Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 byl schválen na jednání Zastupitelstva města Pardubice projekt revitalizace Letního stadionu. V níže uvedeném projevu Vám přináším důvody, proč jsme nakonec hlasovali PRO, i přes výhrady, které k projektu, jeho ceně a umístění stadionu na tomto místě máme.

Koalice pro Pardubice (KPP - KDU-ČSL a Nestraníci) nebyla pro projekt revitalizace Letního stadionu nadšena ani v minulém volebním období, kdy jsme pro něj ani v Zastupitelstvu města Pardubic nehlasovali. Tehdy ještě byla šance najít pro fotbalový stadion jiné, možná vhodnější umístění. Revitalizaci Letního stadionu (LS) nenajdete ani v našem volebním programu KPP. Nicméně, ctíme demokratické usnesení Zastupitelstva z minulého volebního období a uznáváme, že do projektu již bylo vloženo mnoho finančních prostředků města.

Považuji za nesmírně důležité, že jsme na radě města v pondělí schválili zastropování na 430 milionů Kč. Pokud bude ve výběrovém řízení vybrána firma, která slíbí, že projekt postaví za tuto částku, musí být dodržena! Doufám, že projekt je opravdu tak kvalitní, jak nám je předkladateli opakovaně zdůrazňováno a externě posouzeno další projekční firmou Realstav Mladá Boleslav. Doufám, že nebude docházet ke zbytečným nepřiměřeným vícenákladům, které by dále zatížily rozpočet města, který již tak bude v příštích letech velmi napjatý. A to říkám i s myšlenkou na další projekty, které máme připravené, nejen v dopravní infrastruktuře, ale i ve stejném, tedy sportovním odvětví.

Nesmíme zapomínat na projekt Dukly sportovní, který je ve vysokém stupni rozpracovanosti a který jsme naopak ve svém volebním programu jako KPP měli. A jsem rád, že jsme na zastupitelstvu všichni slyšeli ujištění od pana primátora a náměstka Rychteckého, že se v projektu Dukla sportovní bude pokračovat.

Ano, dlouho jsem váhal s podporou revitalizace Letního stadionu. Na misce vah PRO je fungující úspěšná fotbalová akademie a stovky chlapců a dívek v mládežnických týmech, kteří v Pardubicích hrají fotbal a pro které může být nový stadion velkou motivací.  Na misce vah PRO je přece jen dosažení snížení ceny stavby proti původním předpokladům během posledního půl roku našeho koaličního dohadování. Na misce vah PRO je i kvalitní a střízlivé řízení fotbalového klubu v posledních letech, jeho fúze s ženským fotbalem a jeho nové vybudování prakticky od píky po prodeji licence do Sokolova před několika lety. Jako lékař navíc musím vzít v úvahu i to, že nejlepší prevencí civilizačních chorob je sport. i když na druhu stranu já sám jsem důkazem toho, co říkal můj tatínek, když jsem začal hrát v dětství fotbal, totiž sportem k trvalé invaliditě.

Hlasoval jsem PRO s vědomím, že to není zdaleka ideální řešení, ale momentálně není na stole lepší a areál je nutné opravit i proto, že části tribun jsou kulturní památkou a jsou již ve stavu téměř havarijním.

Vzhledem tomu, že fotbal rád zdůrazňuje, že je nejbohatším sportem nejen u nás, tak mi dovolte vyzvat FK Pardubice, aby dále pracovali ve Fotbalové asociaci na tom, aby tento jejich svaz přispěl na stavbu, resp. dovybavení stadionu z jejich prostředků (stejně jako se tomu děje i u jiných sportovních svazů). Stejně tak chci vyzvat FK Pardubice, aby prostředky, které v posledních měsících věnují na PR pro stavbu LS, dále investovali do jeho vybavení a vyzvat FK Pardubice, aby po případném dokončení LS dostáli svým slibům a v maximální míře hradili provoz stadionu. V této chvíli budu rád podporovat návrh zastupitele K. Haase na vytvoření a podepsání smlouvy o smlouvě budoucí o hrazení provozních nákladů fotbalového stadionu po jeho dokončení.

Na závěr mi dovolte, abych vyzval všechny odpovědné úředníky a stavební dozor, který bude vybrán, aby udrželi náklady na co nejnižší úrovni.

Vít Ulrych

radní města Pardubic, předseda zastupitelského klubu Koalice pro Pardubice (KDU-ČSL a Nestraníci)

Další zprávy z kategorie "Politika"

22.11.

Evropa se chce spojit proti šmejdům

V systému Car-pass jde o to, že každé vozidlo získá k technickému průkazu ještě svou unikátní certifikaci (car-pass), do níž se opisuje stav počitadla pokaždé, když majitel auta navštíví STK, servis apod. Historie vozidla je tak snadno dohledatelná a auto bez certifikátu neprodejné

Politika celý článek
4.4.

Hejtmani a primátoři se sešli v Srchu

Opět se potvrdilo, že jedním z nejpalčivějších problémů současnosti je doprava.

Politika celý článek
5.12.

Na Univerzitě Pardubice o totalitarismu

Ve středu 5. prosince odpoledne se na Univerzitě Pardubice uskuteční přednáška doc. RNDr. Martina Palouše

Politika celý článek
16.4.

Piráti: záměr rekonstrukce letního stadionu je největší přešlap současného vedení

Pardubičtí zastupitelé budou koncem dubna řešit problematiku letního stadionu, který je v žalostném stavu. Koalice preferuje předražený projekt rekonstrukce, Piráti vybízejí k uvážlivějšímu přístupu. Upozorňují na vysokou cenu projektu, urbanistické hledisko a navrhují všestranné využití této cenné lokality.

Politika celý článek
7.5.

Lídři osmi politických stran se utkají na zámku

Diskuse se zaměří především na témata státního dluhu a financování předvolebních slibů jednotlivých politických stran.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting