Proti odvolaní ředitele Maška se postavil i Zdechovský

21.2.

Proti odvolaní ředitele Maška se postavil i Zdechovský

Havlíčkův Brod – Proti odvolání ředitele Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod MUDr. Jaromíra Maška se postavil i europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Zásadně totiž nesouhlasí se všemi důvody, které ministerstvo uvedlo. Podepsal proto již petici proti odvolání a z titulu místopředsedy výboru EP pro zaměstnanost a sociální věci, a také předsedy odborné skupiny EP pro mentální zdraví, napsal ministru Vojtěchovi nesouhlasný dopis.
„Dovolte mi vyjádřit můj nesouhlas se všemi uvedenými informacemi, které tento krok zdůvodňují. Pan Mašek vedl nemocnici více než 14 let s maximálním profesním i lidským nasazením. Nemocnice pod jeho vedením byla a dosud je personálně i ekonomicky stabilizovaným zařízením. To, že svoji funkci naplňoval po všech stránkách velmi dobře, dokazuje i fakt, že jeho působení je pozitivně hodnoceno jak přímými spolupracovníky, tak i pacienty a jejich rodinami,“ uvádí mimo jiné v dopise ministrovi europoslanec Tomáš Zdechovský, který je dlouholetým předsedou odborné skupiny Evropského parlamentu pro mentální zdraví a jako havlíčkobrodský rodák zná mnohé zaměstnance, klienty i jejich rodiny. 
„Pro psychiatrické pacienty je velmi důležitá stabilita a důvěra v ošetřující personál, zcela nečekané a absolutně nevěrohodně zdůvodněné odvolání ředitele ale způsobilo jen šok a nejistotu u všech zúčastněných. Z mého pohledu je proto jediným možným řešením, aby pan ministr Vojtěch přehodnotil rozhodnutí a očistil dobré jméno pana ředitele v médiích!“ komentuje situaci Zdechovský s tím, že jestli měl pan ministr s ředitelem jakýkoliv problém, měl celou situaci začít řešit jinak než okamžitým odvoláním. 

Další zprávy z kategorie "Politika"

19.8.

ROP Severovýchod může dočerpat šest miliard korun z unijní pokladny

Výbor Regionální rady dále podpořil 164,2 miliony korun projekt třídy Míru s napojením na Sladkovského ulici realizovaný Statutárním městem Pardubice. Další 28,4 miliony korun půjdou na rekonstrukci a modernizaci jezdeckého klubu v Liberci.

Politika celý článek
3.11.

Prezident zahájil třetí návštěvu Pardubického kraje

Dalšími tématy diskuze byly například varovné scénáře uprchlické krize nebo nedostatek zaměstnanců velkých firem. V této souvislosti prezident podpořil návrh hejtmana Netolického na zřízení kontaktního místa v Zakarpatské Ukrajině pro zaměstnávání zájemců z této oblasti. Dále se hovořilo o dopravní infrastruktuře, vetování některých zákonů či přímé volbě starostů.

Politika celý článek
14.11.

Pardubice navštívil jeho excelence Tan Soo Khoon

Poprvé v historii města navštívil v úterý 11. listopadu pardubickou radnici oficiální představitel Singapuru.

Politika celý článek
30.6.

Roman Línek jednal v Bruselu

Zástupce Evropské komisetaké seznámil s aktuálním vývojem boje proti terorismu.

Politika celý článek
11.1.

Přistupme k prezidentské volbě zodpovědně

Přistupujme proto k tomuto aktu s nejvyšší vážností. Zapomeňme na snahu projevit svůj nesouhlas někdy paradoxním či ironickým výběrem kandidáta.

Politika celý článek
11.11.

Europoslanec Zdechovský opětovně navštívil v tureckém vězení Čecha Miroslava Farkase

Europoslanec Tomáš Zdechovský už podruhé navštívil ve vězení Čecha Miroslava Farkase, který byl přesunut z vězeňského zařízení ve východotureckém Vanu do mírnějšího vězení Silivri u Istanbulu.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting