Se senátorem o Ležákách, kultuře i R35

14.4.

Se senátorem o Ležákách, kultuře i R35

V pátek 11. dubna tohoto roku navštívil hejtmana Pardubického kraje první místopředseda Senátu České republiky Petr Pithart. S Ivo Tomanem jednali mimo jiné o problematice převodu skanzenu na Veselém Kopci a Muzea loutkářských kultur v Chrudimi ze státu na kraj, ale také o nutnosti zvýšit povědomí lidí o historii a tragickém konci osady Ležáky a zejména pak pomoci tamní samosprávě s údržbou zdejšího pietního místa. "Pietní akt v Ležákách jako připomínku tragického osudu mnoha lidí a vypálení této osady Pardubický kraj podporuje každoročně. Nově je tato akce zařazena i do dokumentu Tvář Pardubického kraje,“ uvedl hejtman Ivo Toman. „S panem senátorem jsme se však shodli, že Ležákům je třeba pomoci více a že je třeba zajistit větší povědomí o nich," dodal po schůzce Toman. Oba politici spolu rovněž hovořili o dopravní situaci v kraji i celé zemi i o nutnosti dobudovat klíčové komunikace. Hejtman pana senátora informoval o aktuálním vývoji v přípravě stavby R35 a některých obchvatů měst. Toman s Pithartem také diskutovali o zdlouhavém procesu příprav staveb, o oprávněnosti námitek ekologů, o výkupech pozemků, případně jejich vyvlastňování. Vše z pohledu nejen regionálního, ale také z pohledu "vysoké politiky", kde je nutné celou řadu problémů řešit legislativně.

Další zprávy z kategorie "Politika"

11.10.

Vládnoucí koalice bude v Pardubickém kraji složena ze čtyř subjektů

Lídr kandidátky ODS a současný místostarosta Litomyšle Michal Kortyš nejprve poděkoval za možnost účastnit se vládnoucí koalice a následně zhodnotil výsledek občanských demokratů: „Volební výsledek nás velmi potěšil. Ukázali jsme, že nejsem topící se strana a budeme se s chutí podílet na vládnutí v kraji. Máme jasný cíl, jsme čitelná strana a víme, co kraj potřebuje,“ uvedl Kortyš.

Politika celý článek
27.5.

ROP Severovýchod může získat dalších 600 milionů korun z Unie

Na konci června už bychom měli znát stanovisko zastupitelstev tří krajů Severovýchodu. Pokud budou souhlasit se zaplacením sankcí za ROP Severovýchod, jak požaduje ministerstvo financí, otevře se nám cesta k obnovení certifikace a tedy i k získání dalších 600 milionů korun ze Severozápadu.

Politika celý článek
3.11.

Uchytil vyzval k navýšení financí na sociální služby

K navýšení státního rozpočtu vyzval poslance a senátory královéhradecký krajský radní Miroslav Uchytil.

Politika celý článek
1.11.

V Litomyšli je jasno - v pondělí podepíší koaliční dohodu

Dalším městem našeho kraje, v němž mají voliči jasno o povolebním uspořádání, je Litomyšl.

Politika celý článek
31.10.

Primátorem Hradce Králové bude na příští čtyři roky Alexandr Hrabálek

Novým primátorem Hradce Králové se pro toto volební období stal Alexandr Hrabálek, bývalý děkan Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy, který byl zvolen za ODS.

Politika celý článek
18.3.

Vláda uvolnila prostředky na opravy krajských silnic

Vyčlenění finančních prostředků pro odstranění následků zimy vnímáme jako další symbolickou tečku.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting