Se senátorem o Ležákách, kultuře i R35

14.4.

Se senátorem o Ležákách, kultuře i R35

V pátek 11. dubna tohoto roku navštívil hejtmana Pardubického kraje první místopředseda Senátu České republiky Petr Pithart. S Ivo Tomanem jednali mimo jiné o problematice převodu skanzenu na Veselém Kopci a Muzea loutkářských kultur v Chrudimi ze státu na kraj, ale také o nutnosti zvýšit povědomí lidí o historii a tragickém konci osady Ležáky a zejména pak pomoci tamní samosprávě s údržbou zdejšího pietního místa. "Pietní akt v Ležákách jako připomínku tragického osudu mnoha lidí a vypálení této osady Pardubický kraj podporuje každoročně. Nově je tato akce zařazena i do dokumentu Tvář Pardubického kraje,“ uvedl hejtman Ivo Toman. „S panem senátorem jsme se však shodli, že Ležákům je třeba pomoci více a že je třeba zajistit větší povědomí o nich," dodal po schůzce Toman. Oba politici spolu rovněž hovořili o dopravní situaci v kraji i celé zemi i o nutnosti dobudovat klíčové komunikace. Hejtman pana senátora informoval o aktuálním vývoji v přípravě stavby R35 a některých obchvatů měst. Toman s Pithartem také diskutovali o zdlouhavém procesu příprav staveb, o oprávněnosti námitek ekologů, o výkupech pozemků, případně jejich vyvlastňování. Vše z pohledu nejen regionálního, ale také z pohledu "vysoké politiky", kde je nutné celou řadu problémů řešit legislativně.

Další zprávy z kategorie "Politika"

4.10.

Obsazení radnic na další 4 roky je ve Vašich rukou

Ukažte spolu s námi všem úplatným politikům, že jsme schopni ovlivnit výsledek blížících se komunálních voleb.

Politika celý článek
7.12.

Roman Línek zvolen do předsednictva Výboru regionů EU

Českou republiku v předsednictvu zastupují maximálně dva zástupci.

Politika celý článek
17.3.

Ministr Bárta: R35 je prioritní záležitostí

Litomyšl zásadně preferuje trasu dál od města.

Politika celý článek
30.10.

Piráti v obvodech už bojují proti klientelismu

Pardubičtí Piráti byli v komunálních volbách úspěšní také v městských obvodech. Své zastupitele mají hned ve čtyřech z nich. Již během povolebních jednání se ale ukázalo, že i na této úrovni je potřeba aktivně vystupovat proti netransparentnosti, osobním zájmům a kumulování funkcí.

Politika celý článek
27.5.

ROP Severovýchod může získat dalších 600 milionů korun z Unie

Na konci června už bychom měli znát stanovisko zastupitelstev tří krajů Severovýchodu. Pokud budou souhlasit se zaplacením sankcí za ROP Severovýchod, jak požaduje ministerstvo financí, otevře se nám cesta k obnovení certifikace a tedy i k získání dalších 600 milionů korun ze Severozápadu.

Politika celý článek
27.5.

Na korekce stát Regionální radě Severovýchod nepůjčí

Zatím se podařilo certifikovat 7,3 miliardy korun, a to i přesto, že byla na začátku loňského roku certifikace pozastavena. Proplatily se 12,3 miliardy korun. V severovýchodních Čechách se dokončilo 430 projektů z 588 realizovaných.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting