Stát musí šetřit, ale ne na mateřské

27.10.

Stát musí šetřit, ale ne na mateřské

Stát musí šetřit, ale ne na mateřské

Královéhradečtí lidovci stojí pevně za tím, že nechtějí snížit mateřskou dovolenou. Podle nich není šetření na mladých rodinách s dětmi rozumné úsporné opatření a v žádném případě návrh na snižování mateřské nepodpoří. „Touto problematikou se detailně zabýval listopadový krajský výbor za účasti Cyrila Svobody, kde panovala jasná shoda, že není dobré sahat na peníze, které dostávají rodiče na mateřské dovolené. Uvědomujeme si nutnost šetření, ale to musí být jinde, než na rodinách, dětech a sociálních službách,“ zdůrazňuje krajský předseda lidovců Jiří Veselý. Prioritou KDU-ČSL je tedy zachování výše mateřské na stávající úrovni. Podle nich není možné, aby tíži krize nesly největší měrou mladé maminky.  „Nevidím žádnou logiku v tom, aby při krácení mezd ve státní správě o čtyři procenta paralelně docházelo k poklesu peněžitého příspěvku v mateřství o dvacet tři procent, tedy o sumu, která je výrazně za hranicemi rezerv rozpočtů většiny mladých rodin," pokračuje Veselý. "Cestu k rychlé nápravě vidím v novelizaci zákona o nemocenském pojištění ještě do konce tohoto roku,“ nabízí řešení Jiří Veselý. Trvající ekonomická recese se projeví i v krajských rozpočtech. Královéhradecký kraj je z minulých let výrazně zadlužený a část výdajů bude muset směrovat na splácení dluhů. „Bude nutné značně omezit investiční činnost ve všech rezortech, aby kraj byl schopen udržet fungující síť sociálních služeb a dostupnost a kvalitu zdravotní péče. Bez významné pomoci kraje se v příštím roce rozhodně nebudou moci obejít nemocnice, u nichž se nejspíše v dohledné době nepodaří zcela narovnat špatně nastavený systém financování zdravotními pojišťovnami,“ vysvětluje Veselý.

Další zprávy z kategorie "Politika"

23.1.

72 dní Vladimíra Drymla v Radě Královéhradeckého kraje skončilo

Pro odvolání Vladimíra Drymla hlasovalo 39 krajských zastupitelů, proti byl jeden zastupitel, 5 se zdrželo.

Politika celý článek
2.10.

Pardubičtí Piráti zamíří průvodem na radnici

„Svůj program chceme plnit už před volbami. Proto jsme se rozhodli, že přivedeme do pardubických ulic živou hudbu,“ vysvětluje Jan Hrubeš, sedmička na pirátské kandidátce a garant programového bodu Kultura a volný čas.

Politika celý článek
3.7.

Poslanci ČSSD odvedli v Poslanecké sněmovně kus práce

Lídr kandidátky Miroslav Váňa stál za zrodem novely zákona, kterým se mění zákon o územním plánování a stavebním řádu.

Politika celý článek
3.11.

Prezident zahájil třetí návštěvu Pardubického kraje

Dalšími tématy diskuze byly například varovné scénáře uprchlické krize nebo nedostatek zaměstnanců velkých firem. V této souvislosti prezident podpořil návrh hejtmana Netolického na zřízení kontaktního místa v Zakarpatské Ukrajině pro zaměstnávání zájemců z této oblasti. Dále se hovořilo o dopravní infrastruktuře, vetování některých zákonů či přímé volbě starostů.

Politika celý článek
28.5.

Evropské peníze pomáhají kempu na Seči i Zámečku ve Vysokém Chvojně

Ve známém autokempu na Seči vznikl na sklonku minulého roku nový sportovně-kulturní areál se hřištěm pro plážový volejbal a multifunkčním hřištěm pro odbíjenou, nohejbal, badminton a další sporty. Pro pořádání komorních kulturních akcí bylo postaveno nové pódium. Z evropských dotací bylo zaplaceno téměř 4,6 milionu korun.

Politika celý článek
12.9.

Evropští lidovci chtějí posílit nezávislost úřadu OLAF

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se dnes setkal s novým ředitelem evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) Villem Itäläu, aby prodiskutovali, jak zlepšit a zrychlit vyšetřování podvodů s unijními financemi. Domluvili se na užší spolupráci i zlepšení komunikace úřadu směrem k veřejnosti.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting