Stát musí šetřit, ale ne na mateřské

27.10.

Stát musí šetřit, ale ne na mateřské

Stát musí šetřit, ale ne na mateřské

Královéhradečtí lidovci stojí pevně za tím, že nechtějí snížit mateřskou dovolenou. Podle nich není šetření na mladých rodinách s dětmi rozumné úsporné opatření a v žádném případě návrh na snižování mateřské nepodpoří. „Touto problematikou se detailně zabýval listopadový krajský výbor za účasti Cyrila Svobody, kde panovala jasná shoda, že není dobré sahat na peníze, které dostávají rodiče na mateřské dovolené. Uvědomujeme si nutnost šetření, ale to musí být jinde, než na rodinách, dětech a sociálních službách,“ zdůrazňuje krajský předseda lidovců Jiří Veselý. Prioritou KDU-ČSL je tedy zachování výše mateřské na stávající úrovni. Podle nich není možné, aby tíži krize nesly největší měrou mladé maminky.  „Nevidím žádnou logiku v tom, aby při krácení mezd ve státní správě o čtyři procenta paralelně docházelo k poklesu peněžitého příspěvku v mateřství o dvacet tři procent, tedy o sumu, která je výrazně za hranicemi rezerv rozpočtů většiny mladých rodin," pokračuje Veselý. "Cestu k rychlé nápravě vidím v novelizaci zákona o nemocenském pojištění ještě do konce tohoto roku,“ nabízí řešení Jiří Veselý. Trvající ekonomická recese se projeví i v krajských rozpočtech. Královéhradecký kraj je z minulých let výrazně zadlužený a část výdajů bude muset směrovat na splácení dluhů. „Bude nutné značně omezit investiční činnost ve všech rezortech, aby kraj byl schopen udržet fungující síť sociálních služeb a dostupnost a kvalitu zdravotní péče. Bez významné pomoci kraje se v příštím roce rozhodně nebudou moci obejít nemocnice, u nichž se nejspíše v dohledné době nepodaří zcela narovnat špatně nastavený systém financování zdravotními pojišťovnami,“ vysvětluje Veselý.

Další zprávy z kategorie "Politika"

3.11.

Uchytil vyzval k navýšení financí na sociální služby

K navýšení státního rozpočtu vyzval poslance a senátory královéhradecký krajský radní Miroslav Uchytil.

Politika celý článek
17.10.

Krajský justiční palác začne soudit v roce 2012

V úterý 16. října 2007 se v Praze uskutečnilo setkání vedení ministerstva spravedlnosti s představiteli krajů.

Politika celý článek
17.10.

Kdo jsou noví krajští zastupitelé?

Až se 21. října uskuteční ustavující jednání Zastupitelstva Pardubického kraje, usedne do lavic celá řada nových tváří, ale také zastupitelé, kteří svůj mandát v krajských volbách obhájili

Politika celý článek
14.4.

Se senátorem o Ležákách, kultuře i R35

Toman s Pithartem také diskutovali o zdlouhavém procesu příprav staveb, o oprávněnosti námitek ekologů.

Politika celý článek
11.7.

Vláda schválila návrh novely zákona o podnikání v cestovním ruchu

Cílem předkládaného materiálu je především uvedení zákona do souladu s občanským zákoníkem a živnostenským zákonem. Dále pak zvýšení ochrany zákazníka týkající se úpravy povinného pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře tak, aby nemohlo ze strany pojišťovny dojít k omezení rozsahu pojistného plnění. V neposlední řadě pak úprava dozoru správních orgánů nad činností cestovních kanceláří a cestovních agentur a zavedení správního trestání včetně sankcí.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting