V Královéhradeckém kraji jsou nejvíce vidět lidovci

27.5.

Žádná jiná strana nenasadila ve volební kampani do Evropského parlamentu tolik nových plakátovacích ploch jako lidovci. Několik stovek z celkových dvaceti tisíc plakátů visí také u silnic a na plotech lidoveckých příznivců po celém Královéhradeckém kraji. „Královéhradecký kraj patří k těm nejaktivnějším. Díky podpoře našich příznivců se naše plakáty a billboardy dostali i do té nejzapadlejší vesnice. Po vzoru amerického prezidenta jsme tak do lidové kampaně s nízkým rozpočtem zapojili řadu dobrovolníků, kterým za to patří velké poděkování,“ zhodnotil volební manažer lidovců Jaroslav Poláček. Velký plakát například visí na domě u silnice v Horní Radechové, další plakáty jsou v Jičíně, Náchodě, Trutnově a ve Dvoře Králové. Projektem s věšením plakátů na ploty svých příznivců zdarma tak lidovci vyřešili nižší rozpočet eurokampaně, ve které nechtějí utratit stovky milionů korun jako konkurenční velké strany, ale naopak chtějí peníze ušetřit a vložit je na jiné potřebné věci. Například peníze za volební spoty věnovala KDU-ČSL na mateřská centra. S projektem je navíc spojena řada dalších aktivit a soutěží jako odměna pro ty, kteří si zdarma nechali na své ploty vyvěsit volební plakáty. „Nejzajímavější fotografie z projektu, které zájemci do soutěže zašlou, budou vyhodnoceny a ti nejlepší se podívají na poznávací zájezd do Bruselu. Všechny fotografie již dnes zveřejňujeme na www.evropske-volby.cz,“ avizuje Poláček s tím, že tímto způsobem chtějí poděkovat lidem, kteří se dobrovolně zapojili do kampaně. Losování a vyhlášení všech soutěží proběhne právě ve Zlínském kraji, na Sjezdu KDU-ČSL, který se koná v posledních dvou květnových dnech ve Vsetíně.

Další zprávy z kategorie "Politika"

23.1.

72 dní Vladimíra Drymla v Radě Královéhradeckého kraje skončilo

Pro odvolání Vladimíra Drymla hlasovalo 39 krajských zastupitelů, proti byl jeden zastupitel, 5 se zdrželo.

Politika celý článek
12.11.

V Lanškrouně zvolili novou starostku

Zastupitelstvo rozhodlo, že rada města bude mít 7 členů, z nichž uvolněnými budou starostka a místostarosta.

Politika celý článek
12.9.

Evropští lidovci chtějí posílit nezávislost úřadu OLAF

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se dnes setkal s novým ředitelem evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) Villem Itäläu, aby prodiskutovali, jak zlepšit a zrychlit vyšetřování podvodů s unijními financemi. Domluvili se na užší spolupráci i zlepšení komunikace úřadu směrem k veřejnosti.

Politika celý článek
19.7.

Zdechovský místopředsedou výboru EP pro zaměstnanost

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) byl dnes zvolen novým místopředsedou Výboru Evropského parlamentu pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). Funkci hodlá využít k prosazování opatření, která povedou k podpoře flexibilního a konkurenceschopného podnikatelského prostředí bez zbytečných regulací a dalších administrativních překážek, se kterými se stále setkávají nejen Češi pracující v zahraničí.

Politika celý článek
12.9.

Piráti chtějí odvolat radní, kteří hlasovali proti zájmu občanů Pardubic na čistém vzduchu

Všichni členové zastupitelského klubu Pirátů jsou podepsáni pod zprávou, kterou projedná zastupitelstvo města ve čtvrtek 19. září 2019. Navrhují v ní odvolání pěti radních včetně primátora Martina Charváta. Ti na mimořádném jednání rady 10. července 2019 nehlasovali pro návrh, aby se město odvolalo proti rozhodnutí krajského úřadu udělit výjimky chvaletické elektrárně.

Politika celý článek
10.5.

Občanské iniciativy vyzývají k volbě nových tváří

Další občanskou iniciativou, která se snaží o změnu české politiky je Vyměňte politiky.cz.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting