Vicehejtman Línek v Bruselu

14.2.

Vicehejtman Línek v Bruselu

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek se jako člen Výboru regionů EU účastní ve dnech 13. - 14. února 2007 v Bruselu plenárního zasedání této celoevropské instituce. Mezi probíraná témata je zahrnuto bydlení a politika soudržnosti, dále kroky k vytvoření evropského technologického institutu, plán politiky v oblasti legální migrace a v neposlední řade přezkum tzv. „bílé knihy“ v evropské dopravní politice pro rok 2010. „Většina témat má dopady i do života českých krajů včetně našeho Pardubického. Zejména evropskou dopravní politiku, která pro toto desetiletí byla Evropskou unií definována v roce 2001, je potřeba nyní přehodnotit. Evropská unie se v roce 2004 rozšířila o deset zemí, je na ploše 750 tisíc km² a od letošního roku k členským zemím přibylo i Bulharsko a Rumunsko. Výbor regionů ve stanovisku určeném Evropské komisi, Radě i Parlamentu zdůraznil důležitost rozvoje regionálních letišť a nízkorozpočtových aerolinek. Vedle finanční podpory rozvoje pozemní dopravy je pro náš kraj zajímavá vnitrozemská plavba. Zde Výbor regionů upozornil na dlouhodobé podceňování říční plavby a uvítal a podpořil návrh Evropské komise na vytvoření programu pro podporu rozvoje vnitrozemské plavby,“ komentuje přímo z Bruselu průběh jednání Línek. V rámci dvoudenního jednání vystoupil také místopředseda Evropské komise pro dopravu Jacques Barrot a ministr pro ekonomiku Německa (předsednická země EU) Michael Glos.

Další zprávy z kategorie "Politika"

25.2.

Pardubický kraj má nového hejtmana

Zastupitelstvo novým hejtmanem zvolilo dosavadního náměstka hejtmana Ivo Tomana (ODS).

Politika celý článek
11.12.

Pardubice navštívila čínská delegace

Pro potenciální investory z Asie může být napojení města, které leží navíc v samotném srdci Evropy, na důležité tranzitní trasy velmi zajímavé. Zároveň máme obrovskou devízu v podobě zdejšího mezinárodního letiště,“ sdělila náměstkyně Helena Dvořáčková.

Politika celý článek
30.4.

Piráti v Pardubickém kraji představují svého kandidáta do Evropských voleb

Pardubice, 29. dubna 2019 - Piráti v Pardubickém kraji mají také svého kandidáta do Evropských voleb. Je jim Mgr. Jiří Jansa, který by rád v Evropském parlamentu bojoval proti daňovým rájům, věnoval se regulaci systému shadow banking v evropském bankovnictví a ekonomickým tématům obecně.

Politika celý článek
17.3.

Ministr Bárta: R35 je prioritní záležitostí

Litomyšl zásadně preferuje trasu dál od města.

Politika celý článek
14.4.

Se senátorem o Ležákách, kultuře i R35

Toman s Pithartem také diskutovali o zdlouhavém procesu příprav staveb, o oprávněnosti námitek ekologů.

Politika celý článek
18.3.

Vláda uvolnila prostředky na opravy krajských silnic

Vyčlenění finančních prostředků pro odstranění následků zimy vnímáme jako další symbolickou tečku.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting