Zeman ukonkčil návštěvu na vojenské střední škole

30.11.

Zeman ukonkčil návštěvu na vojenské střední škole

Miloš Zeman zakončil návštěvu v Pardubickém kraji setkáním s ministrem obrany Vlastimilem Pickem a se studenty na jediné střední vojenské škole u nás.

   
Studenti s prezidentem diskutovali především o budoucnosti armády, o situaci v Sýrii a boji proti terorismu. Miloš Zeman vidí armádu jako nezbytnou součást integrovaného záchranného systému. Vyzdvihl některé silné stránky armády, jako jsou například polní nemocnice či protichemické jednotky.

Prezident prohlásil, že by si dovedl představit evropskou armádu, která by integrovala ta nejlepší specializovaná armádní odvětví jednotlivých států. K situaci v Sýrii Miloš Zeman poznamenal, že Česká republika by rozhodně neměla podporovat Al-Káidu proti prezidentovi, zvlášť když se stejnou Al-Káidou bojuje v Afghánistánu. V této souvislosti připomenul také výrok Nevilla Chamberlaina ze září 1938 před podepsáním mnichovské dohody, který se ptal: Proč máme bojovat za zemi, kterou neznáme?

Česká republika by podle prezidenta měla být schopna pomáhat ostatním v boji proti terorismu, aby se pak v případě potřeby mohla spolehnout i na jejich pomoc. Řekl, že si váží všech, kteří působí v mezinárodních misích proti terorismu a jako první český prezident se chce dokonce vydat za naší jednotkou do Afghánistánu.

Další zprávy z kategorie "Politika"

3.7.

Poslanci ČSSD odvedli v Poslanecké sněmovně kus práce

Lídr kandidátky Miroslav Váňa stál za zrodem novely zákona, kterým se mění zákon o územním plánování a stavebním řádu.

Politika celý článek
28.2.

Hejtman Ivo Toman přijme prvního zahraničního hosta

Poprvé od svého zvolení hejtmanem Pardubického kraje přijme Ivo Toman zahraniční delegaci.

Politika celý článek
18.3.

Vláda uvolnila prostředky na opravy krajských silnic

Vyčlenění finančních prostředků pro odstranění následků zimy vnímáme jako další symbolickou tečku.

Politika celý článek
12.9.

Prezident vyzval studenty ke kritickému myšlení

Prezidenta přivítal ředitel a dva úspěšní žáci gymnázia – vítězka celostátního kola olympiády ve francouzském jazyce Tereza Luňáková a vítěz světového finále soutěže robotů RoboRAVE Martin Schejbal.

Politika celý článek
21.2.

ODS a KPK podepsaly dodatek koaliční smlouvy

Účelem dodatku smlouvy je projednání a stanovení personálních změn ve vedení orgánů Pardubického kraje.

Politika celý článek
27.5.

Na korekce stát Regionální radě Severovýchod nepůjčí

Zatím se podařilo certifikovat 7,3 miliardy korun, a to i přesto, že byla na začátku loňského roku certifikace pozastavena. Proplatily se 12,3 miliardy korun. V severovýchodních Čechách se dokončilo 430 projektů z 588 realizovaných.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting