Zeman ukonkčil návštěvu na vojenské střední škole

30.11.

Zeman ukonkčil návštěvu na vojenské střední škole

Miloš Zeman zakončil návštěvu v Pardubickém kraji setkáním s ministrem obrany Vlastimilem Pickem a se studenty na jediné střední vojenské škole u nás.

   
Studenti s prezidentem diskutovali především o budoucnosti armády, o situaci v Sýrii a boji proti terorismu. Miloš Zeman vidí armádu jako nezbytnou součást integrovaného záchranného systému. Vyzdvihl některé silné stránky armády, jako jsou například polní nemocnice či protichemické jednotky.

Prezident prohlásil, že by si dovedl představit evropskou armádu, která by integrovala ta nejlepší specializovaná armádní odvětví jednotlivých států. K situaci v Sýrii Miloš Zeman poznamenal, že Česká republika by rozhodně neměla podporovat Al-Káidu proti prezidentovi, zvlášť když se stejnou Al-Káidou bojuje v Afghánistánu. V této souvislosti připomenul také výrok Nevilla Chamberlaina ze září 1938 před podepsáním mnichovské dohody, který se ptal: Proč máme bojovat za zemi, kterou neznáme?

Česká republika by podle prezidenta měla být schopna pomáhat ostatním v boji proti terorismu, aby se pak v případě potřeby mohla spolehnout i na jejich pomoc. Řekl, že si váží všech, kteří působí v mezinárodních misích proti terorismu a jako první český prezident se chce dokonce vydat za naší jednotkou do Afghánistánu.

Další zprávy z kategorie "Politika"

14.2.

Vicehejtman Línek v Bruselu

Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek se účastní v Bruselu plenárního zasedání této celoevropské instituce.

Politika celý článek
10.4.

V Bruselu o energetice i médiích

V rámci vicehejtmanovy pracovní cesty do Bruselu se uskuteční také další setkání s některými poslanci Evropského parlamentu.

Politika celý článek
15.11.

Jihočeští studenti si pozvali europoslance na besedu

První z debat se uskuteční v Písku a to v aule Obchodní akademie a Jazykové školy Písek. Je na ni zvána i široká veřejnost, kdy je potvrzená účast zhruba 120 studentů.

Politika celý článek
11.12.

Miluše Horská: Je třeba posílit neziskový sektor v Česku

Na území ČR je registrováno více než 130 000 neziskových subjektů. V této sféře je zaměstnáno přes 107 tisíc lidí. Tisíce dobrovolníků odvede ročně 45 miliónů hodin práce bez nároku na honorář. „Neziskovky jsou součástí našich každodenních životů, aniž si to vždy uvědomujeme“, říká Miluše Horská, senátorka za obvod 43 Pardubice, která je zároveň i místopředsedkyní horní komory.

Politika celý článek
26.2.

Ministr zahraničí pozval hejtmany do Černínu

Zajímali jsem se také o podmínky nájemného v Českém domě v Bruselu, kde sídlí naši zástupci.

Politika celý článek
13.9.

Jednání v EIB byla úspěšná

Z avizovaného jednání v centrále Evropské investiční banky (EIB) v Lucemburku se vrátil vicehejtman Roman Línek.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting