Zemřel hejtman Michal Rabas

5.11.

Zemřel hejtman Michal Rabas

V pondělí 5. listopadu 2007 zemřel hejtman Pardubického kraje pan Michal Rabas. Bylo mu pouhých 43 let. Tvrdě bojoval se zákeřnou nemocí, které však nakonec podlehl. Zprávu o své závažné chorobě se dozvěděl v prosinci 2005. V říjnu 2006 se chtěl pozvolna vrátit do úřadu. Mluvil o svém druhém narození, měl zaplněný pracovní diář a byl plný optimismu. Věděl, že léčba bude ještě dlouhá a náročná, ale chtěl si práci užívat. "Je těžké kombinovat léčbu a práci, ale lékaři mi poradili, ať se prací bavím. Myslím, že to je ta nejlepší kombinace," říkal o svém návratu k hejtmanským povinnostem. Chtěl se věnovat nejen hlavním projektům Pardubického kraje, ale plánoval i pomoc onkologickému oddělení pardubické nemocnice. Skutečnost, že poznal zdravotnictví zevnitř, ho přiměla k úvahám, zda je potřeba dávat tolik peněz například na nákladná řešení silnic, zda by tyto finance nebyly užitečnější právě na léčení pacientů. Jeho snem bylo dokončit své funkční období. "Více si netroufám predikovat, léčba není u konce a je dlouhodobá," říkal v říjnu 2006 hejtman Michal Rabas. Kdo byl Michal Rabas Narodil se 9. června 1964 v Pardubicích. V roce 1982 maturoval na Gymnáziu v Pardubicích. V roce 1987 absolvoval národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze. Absolvoval odborné kurzy a stáže na institutu Ministerstva vnitra ČR, Vysoké škole ekonomické, Prague Business school, České národní banky, John Hopkins University a University Lusofona Lisabon. V roce 1988 nastoupil jako referent na finanční odbor Okresního národního výboru v Pardubicích, v roce 1993 byl jmenován vedoucím finančního referátu Okresního úřadu Pardubice a současně zástupcem přednosty. V roce 1996 byl Vládou České republiky jmenován do funkce přednosty tohoto úřadu. Do politiky vstoupil se vznikem krajů v roce 2000. V letech 2000 – 2004 byl statutárním zástupcem hejtmana Pardubického kraje a od prosince roku 2004 vykonával funkci hejtmana Pardubického kraje. V letech 2002 – 2004 působil jako místopředseda finanční komise Asociace krajů České republiky. Byl členem ODS a předsedou Regionálního sdružení ODS Pardubického kraje. Michal Rabas byl činný i ve společenské a charitativní oblasti. Od roku 2005 byl předsedou správní rady obecně prospěšné společnosti Smetanova Litomyšl, v letech 1999 – 2005 předsedou a později místopředsedou správní rady Univerzity Pardubice, v letech 1996 – 2005 členem vědecké rady Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Byl také členem organizace s charitativním posláním LIONS Club Pardubice. V roce 2006 se podrobil závažné operaci.

Další zprávy z kategorie "Politika"

25.11.

Poslankyně Jakubková a Zubová opustily klub Strany zelených

Obě poslankyně nesouhlasí s jednostranným hodnocením volebního neúspěchu, které vypracovalo předsednictvo strany.

Politika celý článek
1.8.

Zvyšování DPH u potravin je trojský kůň

Lidé budou státem nuceni šetřit a vybírat si levnější, ale také často méně kvalitní potraviny dovezené z ciziny.

Politika celý článek
5.3.

Hejtman hovořil s ministrem o rozvoji regionu

Hlavním důvodem jeho návštěvy je současná ekonomická krize a její dopady na kraj.

Politika celý článek
18.3.

Vláda uvolnila prostředky na opravy krajských silnic

Vyčlenění finančních prostředků pro odstranění následků zimy vnímáme jako další symbolickou tečku.

Politika celý článek
25.11.

Hradec Králové stále hledá primátora

Při volbách do funkcí náměstků primátora uspěl pouze Vlastimil Ondráček z České strany sociálně demokratické s 19 hlasy.

Politika celý článek
11.12.

Pardubice navštívila čínská delegace

Pro potenciální investory z Asie může být napojení města, které leží navíc v samotném srdci Evropy, na důležité tranzitní trasy velmi zajímavé. Zároveň máme obrovskou devízu v podobě zdejšího mezinárodního letiště,“ sdělila náměstkyně Helena Dvořáčková.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting