Zemřel hejtman Michal Rabas

5.11.

Zemřel hejtman Michal Rabas

V pondělí 5. listopadu 2007 zemřel hejtman Pardubického kraje pan Michal Rabas. Bylo mu pouhých 43 let. Tvrdě bojoval se zákeřnou nemocí, které však nakonec podlehl. Zprávu o své závažné chorobě se dozvěděl v prosinci 2005. V říjnu 2006 se chtěl pozvolna vrátit do úřadu. Mluvil o svém druhém narození, měl zaplněný pracovní diář a byl plný optimismu. Věděl, že léčba bude ještě dlouhá a náročná, ale chtěl si práci užívat. "Je těžké kombinovat léčbu a práci, ale lékaři mi poradili, ať se prací bavím. Myslím, že to je ta nejlepší kombinace," říkal o svém návratu k hejtmanským povinnostem. Chtěl se věnovat nejen hlavním projektům Pardubického kraje, ale plánoval i pomoc onkologickému oddělení pardubické nemocnice. Skutečnost, že poznal zdravotnictví zevnitř, ho přiměla k úvahám, zda je potřeba dávat tolik peněz například na nákladná řešení silnic, zda by tyto finance nebyly užitečnější právě na léčení pacientů. Jeho snem bylo dokončit své funkční období. "Více si netroufám predikovat, léčba není u konce a je dlouhodobá," říkal v říjnu 2006 hejtman Michal Rabas. Kdo byl Michal Rabas Narodil se 9. června 1964 v Pardubicích. V roce 1982 maturoval na Gymnáziu v Pardubicích. V roce 1987 absolvoval národohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze. Absolvoval odborné kurzy a stáže na institutu Ministerstva vnitra ČR, Vysoké škole ekonomické, Prague Business school, České národní banky, John Hopkins University a University Lusofona Lisabon. V roce 1988 nastoupil jako referent na finanční odbor Okresního národního výboru v Pardubicích, v roce 1993 byl jmenován vedoucím finančního referátu Okresního úřadu Pardubice a současně zástupcem přednosty. V roce 1996 byl Vládou České republiky jmenován do funkce přednosty tohoto úřadu. Do politiky vstoupil se vznikem krajů v roce 2000. V letech 2000 – 2004 byl statutárním zástupcem hejtmana Pardubického kraje a od prosince roku 2004 vykonával funkci hejtmana Pardubického kraje. V letech 2002 – 2004 působil jako místopředseda finanční komise Asociace krajů České republiky. Byl členem ODS a předsedou Regionálního sdružení ODS Pardubického kraje. Michal Rabas byl činný i ve společenské a charitativní oblasti. Od roku 2005 byl předsedou správní rady obecně prospěšné společnosti Smetanova Litomyšl, v letech 1999 – 2005 předsedou a později místopředsedou správní rady Univerzity Pardubice, v letech 1996 – 2005 členem vědecké rady Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice. Byl také členem organizace s charitativním posláním LIONS Club Pardubice. V roce 2006 se podrobil závažné operaci.

Další zprávy z kategorie "Politika"

18.3.

Duka a Zdechovský chtějí pomoci pronásledovaným křesťanům

Praha – Kardinál Dominik Duka a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL, ELS) se při svém pátečním setkání shodli, že je potřeba začít systematicky řešit situaci pronásledovaných křesťanů ve třetích zemích. Při schůzce byla domluvena další systematická spolupráce a větší koordinace aktivit. Europoslanec Zdechovský, který se problematice pronásledovaných křesťanů dlouhodobě věnuje, prosazuje zvýšení politického a ekonomického tlaku na státy, které dlouhodobě nedodržují lidská práva a náboženské svobody

Politika celý článek
1.9.

Pardubický kraj a předsednictví ČR v Radě Evropské unie

S předsednictvím se Česká republika rozloučí v červnu 2009.

Politika celý článek
1.3.

Slzy tečou v africkém - demokratickém - Kongu

Jak se žije lidem ve východním Kongu, kde už více než deset let zuří válka?

Politika celý článek
25.9.

Do Hlinska se sjedou starostky z celého kraje

Na tradiční pracovně-společenské setkání se sjede do Hlinska přibližně padesát starostek obcí a měst

Politika celý článek
27.5.

Na korekce stát Regionální radě Severovýchod nepůjčí

Zatím se podařilo certifikovat 7,3 miliardy korun, a to i přesto, že byla na začátku loňského roku certifikace pozastavena. Proplatily se 12,3 miliardy korun. V severovýchodních Čechách se dokončilo 430 projektů z 588 realizovaných.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting