Změny na radnici pokračují personálními audity

8.4.

Změny na radnici pokračují personálními audity

Změny na radnici pokračují personálními audity

Pardubický magistrát má od ledna nové organizační uspořádání. Reorganizací dosud ušetřil dvanáct pracovních míst, v současné době zaměstnává 344 úředníků. Podle tajemníka Martina Růžičky však není tento stav definitivní. Magistrát totiž teprve čekají personální a procesní audity, jejichž výsledky rozhodnou o dalším směřování personální politiky na radnici. Cílem reorganizace je vytvoření efektivní správy města a státem svěřených agend, nikoli samoúčelné snížení počtu zaměstnanců magistrátu. „Počet zaměstnanců sám o sobě nikdy nemůže být objektivním měřítkem efektivity úřadu, byť to řada lidí takto zjednodušeně chápe,“řekl Martin Růžička. Zásadní vliv na počet zaměstnanců magistrátu mohou podle něj mít případná koncepční rozhodnutí zastupitelů o zajištění některých činností magistrátu externí organizací (takzvaný outsourcing), nebo naopak, o výkonu některých agend, které si město v současnosti objednává u externích firem, vlastními zaměstnanci. „Zvýšený mzdový náklad totiž paradoxně může přinést úsporu podstatně vyšší částky v oblasti jiných výdajů města. Nebo právě naopak,“ podotkl tajemník. Proto bude také všem případným rozhodnutím předcházet důkladná analýza konkrétní agendy. Hlavním měřítkem přitom bude poměr výkonu a ceny. Magistrát města Pardubice má od ledna, namísto dřívějších šestnácti, pouze deset odborů. Šest odborů vykonává převážně agendu státní správy, další čtyři řeší záležitosti týkající se samosprávy města.

Další zprávy z kategorie "Politika"

26.11.

Podpora kultury v Pardubicích?

Podle náměstka primátorky Františka Brendla by se dosavadní systém měl změnit.

Politika celý článek
27.5.

V Královéhradeckém kraji jsou nejvíce vidět lidovci

Díky podpoře našich příznivců se naše plakáty a billboardy dostali i do té nejzapadlejší vesnice.

Politika celý článek
21.2.

Proti odvolaní ředitele Maška se postavil i Zdechovský

Proti odvolání ředitele Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod MUDr. Jaromíra Maška se postavil i europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Zásadně totiž nesouhlasí se všemi důvody, které ministerstvo uvedlo. Podepsal proto již petici proti odvolání a z titulu místopředsedy výboru EP pro zaměstnanost a sociální věci, a také předsedy odborné skupiny EP pro mentální zdraví, napsal ministru Vojtěchovi nesouhlasný dopis.

Politika celý článek
15.2.

Pirátům jde o zdraví obyvatel Pardubic, náměstkyni pro životní prostředí o zájmy elektrárny

Pardubičtí Piráti prosazují, aby město odmítlo udělení výjimek na vypouštění emisí oxidů dusíku a rtuti pro Elektrárnu Chvaletice. Jejich návrh na lednovém zastupitelstvu neprošel. Místo toho vedení města v čele s ANO pro zastupitele uspořádalo prezentaci vlastníka elektrárny, firmy Sev.en EC. Stejná společnost se nedávno stala novým sponzorem pardubického hokejového klubu, který se potýká s velkými finančními problémy.

Politika celý článek
4.10.

Obsazení radnic na další 4 roky je ve Vašich rukou

Ukažte spolu s námi všem úplatným politikům, že jsme schopni ovlivnit výsledek blížících se komunálních voleb.

Politika celý článek
28.5.

Evropské peníze pomáhají kempu na Seči i Zámečku ve Vysokém Chvojně

Ve známém autokempu na Seči vznikl na sklonku minulého roku nový sportovně-kulturní areál se hřištěm pro plážový volejbal a multifunkčním hřištěm pro odbíjenou, nohejbal, badminton a další sporty. Pro pořádání komorních kulturních akcí bylo postaveno nové pódium. Z evropských dotací bylo zaplaceno téměř 4,6 milionu korun.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting