Změny na radnici pokračují personálními audity

8.4.

Změny na radnici pokračují personálními audity

Změny na radnici pokračují personálními audity

Pardubický magistrát má od ledna nové organizační uspořádání. Reorganizací dosud ušetřil dvanáct pracovních míst, v současné době zaměstnává 344 úředníků. Podle tajemníka Martina Růžičky však není tento stav definitivní. Magistrát totiž teprve čekají personální a procesní audity, jejichž výsledky rozhodnou o dalším směřování personální politiky na radnici. Cílem reorganizace je vytvoření efektivní správy města a státem svěřených agend, nikoli samoúčelné snížení počtu zaměstnanců magistrátu. „Počet zaměstnanců sám o sobě nikdy nemůže být objektivním měřítkem efektivity úřadu, byť to řada lidí takto zjednodušeně chápe,“řekl Martin Růžička. Zásadní vliv na počet zaměstnanců magistrátu mohou podle něj mít případná koncepční rozhodnutí zastupitelů o zajištění některých činností magistrátu externí organizací (takzvaný outsourcing), nebo naopak, o výkonu některých agend, které si město v současnosti objednává u externích firem, vlastními zaměstnanci. „Zvýšený mzdový náklad totiž paradoxně může přinést úsporu podstatně vyšší částky v oblasti jiných výdajů města. Nebo právě naopak,“ podotkl tajemník. Proto bude také všem případným rozhodnutím předcházet důkladná analýza konkrétní agendy. Hlavním měřítkem přitom bude poměr výkonu a ceny. Magistrát města Pardubice má od ledna, namísto dřívějších šestnácti, pouze deset odborů. Šest odborů vykonává převážně agendu státní správy, další čtyři řeší záležitosti týkající se samosprávy města.

Další zprávy z kategorie "Politika"

14.6.

Radko Martínek a Roman Línek se zúčastnili Výboru regionů

Zástupcům evropských regionů a měst prezentoval zamýšlené iniciativy Evropské komise.

Politika celý článek
12.12.

Maraton psaní dopisů obětem …

V pěti městech České republiky se 10. prosince rozběhnul Maraton psaní dopisů na podporu obětí bezpráví.

Politika celý článek
22.12.

Zastupitelé jednali o připravené fúzi nemocnic

Výše nákladů zatím ještě není upřesněna, může dosáhnout až částky blížící se 300 milionům korun. Prostředky na ozdravení a stabilizaci krajských nemocnic zatím nebyly zahrnuty do krajského rozpočtu.

Politika celý článek
25.9.

Do Hlinska se sjedou starostky z celého kraje

Na tradiční pracovně-společenské setkání se sjede do Hlinska přibližně padesát starostek obcí a měst

Politika celý článek
23.1.

72 dní Vladimíra Drymla v Radě Královéhradeckého kraje skončilo

Pro odvolání Vladimíra Drymla hlasovalo 39 krajských zastupitelů, proti byl jeden zastupitel, 5 se zdrželo.

Politika celý článek
8.4.

Lázně Velichovky obnovily po dvouleté pauze provoz

Základem léčby zůstává ve Velichovkách místní slatina. Její zásoby jsou natolik bohaté, že ji lékaři nemusí lidově řečeno "šidit". Svým složením patří k nejkvalitnějším v ČR. "Slatina měkké i pevné tkáně protepluje, má protizánětlivé, analgetické a regenerační účinky. Je to zkrátka ideální prostředek na léčbu pohybového ústrojí. Mimo slatiny máme k dispozici bohatou paletu další léčebných procedur jako jsou vodoléčba, parafinové zábaly elektroléčba, oxygenoterapie, suché uhličité koupele, plynové injekce a další," říká lázeňský primář Prof. MUDr. Miloslav Pleskot, CSc.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting