Změny na radnici pokračují personálními audity

8.4.

Změny na radnici pokračují personálními audity

Změny na radnici pokračují personálními audity

Pardubický magistrát má od ledna nové organizační uspořádání. Reorganizací dosud ušetřil dvanáct pracovních míst, v současné době zaměstnává 344 úředníků. Podle tajemníka Martina Růžičky však není tento stav definitivní. Magistrát totiž teprve čekají personální a procesní audity, jejichž výsledky rozhodnou o dalším směřování personální politiky na radnici. Cílem reorganizace je vytvoření efektivní správy města a státem svěřených agend, nikoli samoúčelné snížení počtu zaměstnanců magistrátu. „Počet zaměstnanců sám o sobě nikdy nemůže být objektivním měřítkem efektivity úřadu, byť to řada lidí takto zjednodušeně chápe,“řekl Martin Růžička. Zásadní vliv na počet zaměstnanců magistrátu mohou podle něj mít případná koncepční rozhodnutí zastupitelů o zajištění některých činností magistrátu externí organizací (takzvaný outsourcing), nebo naopak, o výkonu některých agend, které si město v současnosti objednává u externích firem, vlastními zaměstnanci. „Zvýšený mzdový náklad totiž paradoxně může přinést úsporu podstatně vyšší částky v oblasti jiných výdajů města. Nebo právě naopak,“ podotkl tajemník. Proto bude také všem případným rozhodnutím předcházet důkladná analýza konkrétní agendy. Hlavním měřítkem přitom bude poměr výkonu a ceny. Magistrát města Pardubice má od ledna, namísto dřívějších šestnácti, pouze deset odborů. Šest odborů vykonává převážně agendu státní správy, další čtyři řeší záležitosti týkající se samosprávy města.

Další zprávy z kategorie "Politika"

28.5.

Evropské peníze pomáhají kempu na Seči i Zámečku ve Vysokém Chvojně

Ve známém autokempu na Seči vznikl na sklonku minulého roku nový sportovně-kulturní areál se hřištěm pro plážový volejbal a multifunkčním hřištěm pro odbíjenou, nohejbal, badminton a další sporty. Pro pořádání komorních kulturních akcí bylo postaveno nové pódium. Z evropských dotací bylo zaplaceno téměř 4,6 milionu korun.

Politika celý článek
2.11.

Jsem silný bojovník, mě nezlomí, říká Deml

"Jsem silný bojovník, jaho někdejší horolezec vím, že kde je vůle, tam je i cesta," řekl také primátor Deml při bilancování..

Politika celý článek
30.6.

Roman Línek jednal v Bruselu

Zástupce Evropské komisetaké seznámil s aktuálním vývojem boje proti terorismu.

Politika celý článek
1.11.

Konference „Kultura ... " se uskuteční v listopadu

Další podrobnosti o programu se zájemci dozvědí na webu www.pro-pardubice.cz.

Politika celý článek
27.10.

Stát musí šetřit, ale ne na mateřské

Královéhradečtí lidovci stojí pevně za tím, že nechtějí snížit mateřskou dovolenou.

Politika celý článek
25.2.

Pardubický kraj má nového hejtmana

Zastupitelstvo novým hejtmanem zvolilo dosavadního náměstka hejtmana Ivo Tomana (ODS).

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting