Zvolena Rada Pardubického kraje

18.11.

Zvolena Rada Pardubického kraje

Zvolena Rada Pardubického kraje

Členové Zastupitelstva Pardubického kraje zvolili na svém ustavujícím jednání v sobotu 15. listopadu Radu Pardubického kraje pro volební období 2008–2012. Ta je sestavena koalicí vítězné České strany sociálně demokratické (ČSSD) a Koalice pro Pardubický kraj (KPK). Hejtmanem Pardubického kraje se zodpovědností za všeobecný rozvoj kraje a evropské fondy se stává Mgr. Radko Martínek (ČSSD). Ing. Roman Línek (KPK) bude zastávat funkci náměstka hejtmana zodpovědného za finance a majetek. Hejtmana bude rovněž zastupovat v době jeho nepřítomnosti. Náměstkem hejtmana zodpovědným za dopravu, dopravní obslužnost a cestovní ruch byl zvolen Jan Tichý (ČSSD). Členkou rady kraje zodpovědnou za školství, kulturu a památkovou péči je Ing. Jana Pernicová (ČSSD), za zdravotnictví Mgr. Markéta Tauberová (ČSSD). Ing. Václav Kroutil (ČSSD) byl zvolen členem rady kraje zodpovědným za životní prostředí, zemědělství a venkov, Bc. Miloslav Macela (KPK) pak členem rady kraje zodpovědným za oblast sociální péče a neziskový sektor. Neuvolněnými členy rady kraje jsou JUDr. Miroslav Stejskal (ČSSD) a Ing. Petr Šilar (KPK). Zastupitelstvo Pardubického kraje rovněž zvolilo předsedy výborů. Dva z nich budou zastávat funkci uvolněného předsedy. Stali se jimi Ing. Josef Janeček (ODS) jako předseda kontrolního výboru a Ing. Miroslav Krejčí (KSČM) jako předseda finančního výboru. Co se počtu mandátů týče, je pětačtyřicetičlenné Zastupitelstvo Pardubického kraje složeno z 19 zástupců ČSSD, 11 zastupitelů z ODS, 9 mandátů získala KPK a 6 mandátů Komunistická strana Čech a Moravy.

Další zprávy z kategorie "Politika"

12.9.

Piráti chtějí odvolat radní, kteří hlasovali proti zájmu občanů Pardubic na čistém vzduchu

Všichni členové zastupitelského klubu Pirátů jsou podepsáni pod zprávou, kterou projedná zastupitelstvo města ve čtvrtek 19. září 2019. Navrhují v ní odvolání pěti radních včetně primátora Martina Charváta. Ti na mimořádném jednání rady 10. července 2019 nehlasovali pro návrh, aby se město odvolalo proti rozhodnutí krajského úřadu udělit výjimky chvaletické elektrárně.

Politika celý článek
14.11.

Pardubice navštívil jeho excelence Tan Soo Khoon

Poprvé v historii města navštívil v úterý 11. listopadu pardubickou radnici oficiální představitel Singapuru.

Politika celý článek
20.9.

Středoškoláci si zvolí krajská zastupitelstva. Do Studentských voleb se zapojí i 11 škol z Pardubického kraje

Studentské volby se konají před vybranými reálnými volbami již od roku 2010. „Chceme mladým lidem přiblížit základní principy zastupitelské demokracie, seznámit je s volebním systémem České republiky a vést je k aktivnímu, zodpovědnému a sebevědomému občanství,“ popisuje cíle projektu Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách ze společnosti Člověk v tísni.

Politika celý článek
8.4.

Změny na radnici pokračují personálními audity

Pardubický magistrát má od ledna nové organizační uspořádání. Reorganizací dosud ušetřil dvanáct pracovních míst

Politika celý článek
14.6.

Radko Martínek a Roman Línek se zúčastnili Výboru regionů

Zástupcům evropských regionů a měst prezentoval zamýšlené iniciativy Evropské komise.

Politika celý článek
12.9.

Prezident vyzval studenty ke kritickému myšlení

Prezidenta přivítal ředitel a dva úspěšní žáci gymnázia – vítězka celostátního kola olympiády ve francouzském jazyce Tereza Luňáková a vítěz světového finále soutěže robotů RoboRAVE Martin Schejbal.

Politika celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting