Společnost

9.4.

Bernášek: Letošní maturita a závěrečná zkouška budou heroickým činem

Stávající nouzový stav a opatření přijatá vládou se dotýkají nejen středních škol, ale také dalších organizací, které kraj zřizuje. Jak funguje výuka na dálku, nebo co bude s maturitami, jsme se zeptali radního pro oblast školství Bohumila Bernáška.

Společnost celý článek
9.4.

Na Zámku Pardubice jedou rekonstrukční práce naplno

Lešení, kolečka s maltou, míchačky, kotouče kabelů, trubky, vyskládané dlaždice i krásná jasanová prkna na podlahy. K tomu zakryté všechny cenné nástěnné malby či dřevěné kazetové stropy. Tak v těchto dnech vypadá aktuální stav investice Pardubického kraje na Zámku Pardubice. Stavební práce se tu nezastavily ani v nouzovém stavu. Naopak v některých částech památky stavbaři již spolupracují s dodavateli vybavení expozic. Zatím vše probíhá podle harmonogramu.

Společnost celý článek
9.4.

S datovou schránkou na úřadech stát frontu už nemusíte

Daňová přiznání, rodičovské příspěvky i změny v katastru nemovitostí – to vše vyřídíte přes datovou schránku. Pomůže vám zvládnout jednání s úřady efektivně a z pohodlí domova. Už nebudete muset trávit hodiny ve frontách a řešit hlídání dětí, jednoduše si vše zařídíte kdykoliv bez úředních hodin i ze zahraničí. Datovou schránku si mohou vyřídit všichni, i nepodnikající osoby, a její zřízení je zdarma. Online komunikaci jednoduše oceníte kdykoliv a v těchto dnech obzvlášť.

Společnost celý článek
8.4.

Nemůžete k nám? Jdeme za vámi!

Přelom března a dubna si pro nás připravil neočekávanou karanténu, která poznamenala život napříč celým světem. Striktní opatření se nevyhnula ani naší knihovně. To však neznamená, že na své věrné čtenáře nemyslíme. Ač se to může zdát, chod knihovny se nezastavil. Náš tým nezahálí.

Společnost celý článek
8.4.

Lidé v Pardubickém kraji odevzdali k recyklaci 50,8 tun baterií

Lidé v Pardubickém kraji vytřídili a k recyklaci vloni předali 50,8 tun baterií. Podle statistik neziskové společnosti ECOBAT, která v Česku zajišťuje zpětný odběr baterií, každý obyvatel kraje vytřídil v průměru 98 gramů baterií.

Společnost celý článek
8.4.

„Doba koronavirová. Jsme svědky hřejivé solidarity i nejistoty.“

Situace v České republice není v těchto dnech stále jednoduchá. Pandemie koronaviru zasáhla tak či onak život každého z nás. K jejím aspektům se vyjádřil i radní Pardubického kraje pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Společnost celý článek
8.4.

Začíná rekonstrukce Zámečku

V Pardubicích v tomto týdnu začne rekonstrukce Památníku zámeček. Město investuje do přestavby památníku, vybudovaného na místě, kde Němci za heydrichiády v roce 1942 popravili obyvatele Ležáků a další české vlastence, přes 39 milionů korun, z nichž více než 21 milionů by měla pokrýt dotace Evropské unie a příspěvek státního rozpočtu, kterou budou Pardubice čerpat prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace.

Společnost celý článek
7.4.

V prevenci proti koronaviru radnici pomáhá termokamera

| Pardubická radnice z preventivních důvodů od dnešního dne kontroluje teplotu klientů živnostenského úřadu. Prostřednictvím termokamery, která je umístěna nad hlavním vchodem do budovy, se tak magistrát snaží dalším způsobem zabránit případnému šíření nového koronaviru.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting