120 tisíc ústenek a 25 tisíc respirátorů zamířilo také mezi praktiky, stomatology či lékárníky v regionu

24.3.

120 tisíc ústenek a 25 tisíc respirátorů zamířilo také mezi praktiky, stomatology či lékárníky v regionu

Pardubice - Ještě v neděli navečer bylo z krajského centrálního skladu v Chrudimi rozvezeno 120 tisíc ústenek a 25 tisíc respirátorů na obce s rozšířenou působností, které je dále zajišťují pro jednotlivé ambulantní lékaře, stomatology, lékárníky či sociální služby. Hejtman a předseda krajské bezpečnostní rady Martin Netolický po dohodě se starosty ORP rozhodl, že každá z těchto 15 obcí získá určité množství ochranných prostředků pro přerozdělení dle vlastního uvážení například pro technické služby či městské strážníky.
„Ještě v průběhu nedělního podvečera se nám podařilo vyprázdnit celý centrální sklad v Chrudimi nejprve na mezisklady a následně až na jednotlivé obce s rozšířenou působností. Je to kontrast oproti zásobování organizací, které zajišťuje Ministerstvo zdravotnictví. Mezi ně v rámci tohoto závozu patří také Pardubická nemocnice, hygienická stanice, některé laboratoře či Hamzova léčebna v Luži. Tento materiál byl nejprve v neděli odvezen do Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech a teprve v průběhu dnešního dne se bude vracet zpět do regionu. Očekáváme, že se bude jednat o 15 tisíc ústenek. Od pondělí by mělo Ministerstvo zdravotnictví zásobovat pouze své přímo řízené organizace, což urychlí i zásobení naší nemocnice,“ sdělil hejtman Martin Netolický s tím, že v noci kraj obdržel ještě dodávku 300 kusů testovacích setů.
Zároveň pokračuje výroba dezinfekčních prostředků, a to jak na ruce, tak na podlahy. „Na základě doporučení Ministerstva průmyslu a obchodu objednáme dalších 50 tisíc litrů dezinfekce na ruce. Paralelně s tím budeme mít dnes 300 litrů dezinfekce ze Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích a zítra 220 kilogramů podlahové dezinfekce,“ sdělil hejtman Netolický.
Ten se v rámci pravidelné komunikace se starosty 15 obcí s rozšířenou působností dohodl, že bude vytvořena určitá rezerva na každou tuto obec pro zabezpečení například městské policie či technických a dalších služeb.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.9.

Pro obyvatele Hradce z okolí Auparku město dojednalo výhodném parkování

Nárok na výhodné parkování bude mít pouze žadatel s trvalým bydlištěm v okolí Auparku. Území je rozdělené do třech zón, které určují nárok na kartu v případě, že zájem bude větší než kapacita.

Společnost celý článek
18.4.

EUROVIA CS zahajuje archeologický průzkum na trase D35

„Terénní část záchranného archeologického výzkumu začne v druhé polovině dubna a měla by trvat do července 2018, zpracování pak do roku 2021,“ oznámila Kristýna Bulvová, vedoucí archeologického oddělení Východočeského muzea v Pardubicích (VČM), které na výzkumu spolupracuje jako odborný konzultant. „O velikonočním prodlouženém víkendu zahájíme na vytipovaných lokalitách trasy velké detektorové průzkumy, na místě bude najednou až 40 pracovníků s detektory. Přednostně prozkoumáme místa velkých plošných skrývek, o kterých víme, že je tam zvýšená koncentrace kovových artefaktů v ornici,“ upřesnila Bulvová.

Společnost celý článek
24.2.

Pardubice na Evropském summitu regionů

Pardubice při prezentacích sázejí zejména na atraktivity, které jsou pro město typické.

Společnost celý článek
24.8.

Propagační jízda hasičů ze zastaví v našem kraji

V pátek 26. srpna bude pragovka pokračovat v do Přibyslavi na letiště.

Společnost celý článek
20.11.

Nevyhazujte své staré mobily

V projektu Věnuj mobil to takto děláme již řadu let a dětem jsme rozdali na 900 mobilů, které jim nyní slouží jako důležitá spojnice s přáteli či rodinou mimo domov.

Společnost celý článek
20.4.

Na univerzitní půdě se koná konference o metodách a technikách efektivního učení

Konference Rise and Shine - osobní rozvoj se konají už od roku 2013 a Objev sám sebe 2017 je již 14. v řadě. Za tu dobu inspirativními přednáškami, workshopy a osobnostními testy prošlo téměř 3 tisíce studentů a absolventů, zapojilo se více jak 40 vysokých škol a univerzit a vystoupilo přes 100 zajímavých řečníků a koučů, mezi nimi moderátorka Adéla Banášová, bývalý ředitel Microsoftu Jan Mühlfeit či spisovatel Michal Viewegh.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting