20. červen - Světový den uprchlíků

17.6.

20. červen - Světový den uprchlíků

20. červen - Světový den uprchlíků

Během své téměř pětapadesátileté existence pomohlo UNHCR více než padesáti miliónům lidí, kteří museli nedobrovolně prchnout z domova a začít nový život. V současné době poskytuje UNHCR více než 30 miliónům lidí na celém světě. Pokud byste se uprchlíků zeptali, co si přejí nejvíc na světě, téměř jistě by vám odpověděli - "najít domov", tj. vrátit se domů nebo mít možnost vybudovat si nový domov. Jejich přáním je najít klid a bezpečí, moci si zajistit živobytí. Většina z nich viděla hrůzy, které si málokdo z nás nedovede představit. Prožili trauma, které mnozí z nás nikdy nezažijí. Své budoucnosti ale čelí s odvahou a nadějí. Krátce po skončení druhé světové války se řada zemí snažila pomoci uprchlíkům, kteří se neměli kam vrátit. Jejich počet ale postupně narůstá: Zatímco v roce 1951 pomáhalo UNHCR asi milionu osob, dnes hledá řešení pro více než 30 milionů lidí. V současné době se nejvhodnějším a nejpraktičtějším řešením jeví dobrovolná repatriace uprchlíků zpět domů. Mnozí tito lidé velmi stojí o to, aby se mohli domů co nejrychleji vrátit. Pokud však k repatriaci nelze z jakéhokoli důvodu přistoupit, nabízí se integrace v zemi, která jako první poskytla azyl, popípadě přesídlení uprchlíků do třetí země, například Spojených států amerických, Austrálie nebo Evropy. Světový den uprchlíků je připomínkou hrdosti a odvahy všech uprchlíků. 20. červen je dnem, kdy uprchlíkům vyjadřujeme svou podporu a respekt.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

31.5.

Dopravní obslužnost a rozpočtové určení daní, témata hejtmanovy

Starosta obce Třebovice Libor Gremlica s potěšením konstatoval, že vlaky budou konečně v jejich stanici zastavovat.

Společnost celý článek
20.2.

Žádné nářky. S pamlskovou vyhláškou si na gymnáziu v Litomyšli poradili po svém

Nabídka potravin pro mladší žáky není velká, ale v bufetu se snaží připravit zdravé svačiny, a nyní dokonce i lehké obědy. A nejen mladí žáci a studenti o ně mají veliký zájem.

Společnost celý článek
29.11.

Emeritní primář Rule oslaví 90. narozeniny

MUDr. Rule nastoupil do nemocnice v Pardubicích v srpnu 1960. V roce 1978 se stal primářem psychiatrického oddělení. Svou činnost směřoval na organizování pedopsychiatrické péče v okrese Pardubice, pracoval jako krajský odborník ve Východočeském kraji.

Společnost celý článek
8.3.

Masopust ve Volči podvanácté

Tomuto okamžiku samozřejmě předcházel tradiční průvod masek, jemuž přihlížel i náměstek hejtmana Roman Línek.

Společnost celý článek
20.9.

Téměř 11 tisíc dětí v kraji se účastnilo regionálních olympiád

Po celý školní rok se na základních a středních školách v kraji zapojují žáci do regionálních sportovních olympiád. Ti nejlepší v 16 sportech postupují do Krajské olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje.

Společnost celý článek
14.12.

Letohrad se dočká nového průtahu

„Modernizace komunikace je nutná z důvodu bezpečnosti silničního provozu i zlepšení dopravní obslužnosti,“

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting