20. červen - Světový den uprchlíků

17.6.

20. červen - Světový den uprchlíků

20. červen - Světový den uprchlíků

Během své téměř pětapadesátileté existence pomohlo UNHCR více než padesáti miliónům lidí, kteří museli nedobrovolně prchnout z domova a začít nový život. V současné době poskytuje UNHCR více než 30 miliónům lidí na celém světě. Pokud byste se uprchlíků zeptali, co si přejí nejvíc na světě, téměř jistě by vám odpověděli - "najít domov", tj. vrátit se domů nebo mít možnost vybudovat si nový domov. Jejich přáním je najít klid a bezpečí, moci si zajistit živobytí. Většina z nich viděla hrůzy, které si málokdo z nás nedovede představit. Prožili trauma, které mnozí z nás nikdy nezažijí. Své budoucnosti ale čelí s odvahou a nadějí. Krátce po skončení druhé světové války se řada zemí snažila pomoci uprchlíkům, kteří se neměli kam vrátit. Jejich počet ale postupně narůstá: Zatímco v roce 1951 pomáhalo UNHCR asi milionu osob, dnes hledá řešení pro více než 30 milionů lidí. V současné době se nejvhodnějším a nejpraktičtějším řešením jeví dobrovolná repatriace uprchlíků zpět domů. Mnozí tito lidé velmi stojí o to, aby se mohli domů co nejrychleji vrátit. Pokud však k repatriaci nelze z jakéhokoli důvodu přistoupit, nabízí se integrace v zemi, která jako první poskytla azyl, popípadě přesídlení uprchlíků do třetí země, například Spojených států amerických, Austrálie nebo Evropy. Světový den uprchlíků je připomínkou hrdosti a odvahy všech uprchlíků. 20. červen je dnem, kdy uprchlíkům vyjadřujeme svou podporu a respekt.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.6.

Pardubická nemocnice chystá svůj den a nabídne i filmovou tečku

Večerní tečku od 21.00 hodin udělá filmová projekce pod širým nebem pro veřejnost se vstupem zdarma. Promítat se bude americký film Než si pro nás přijde s Jackem Nicholsonem a Morganem Freemanem v hlavních rolích, který byl vybrán jako připomenutí zařazení Pardubické nemocnice do sítě Komplexních onkologických center.

Společnost celý článek
12.1.

Na Cihelně by mělo být regulované parkování

V každé lokalitě budou obyvatelé vždy subjektivně pociťovat nedostatek parkovacích míst. Už jenom proto, že alespoň jeden automobil má v podstatě každá domácnost a většina z nich vlastní více než jeden

Společnost celý článek
26.3.

Bc. Zdravotnický záchranář

Absolventi oboru budou vykonávat specifickou ošetřovatelskou péči na úseku neodkladné péče a akutního příjmu.

Společnost celý článek
3.10.

Pořad Setkávání potřetí

Setkávání se uskuteční v pondělí 6. října od 18 hodin v Domě techniky na Náměstí Republiky v Pardubicích.

Společnost celý článek
2.1.

Radnice je připravena pro stavbaře

Po dobu rekonstrukce bude uzavřen i dvůr radnice a nebude možno zajistit bezbariérový přístup k některým agendám. Veškeré změny jsou popsány na webu města, návštěvníky ale žádáme, aby před zamýšlenou návštěvou kontaktovali pracovníky, s nimiž chtějí hovořit a informovali se o místě jejich působení.

Společnost celý článek
8.11.

Budou sociální služby bojovat o finance každý rok znovu?

Přestože se kraje na financování sociálních služeb každoročně podílejí, nejsou schopny sanovat případné výpadky ve financování ze strany státu v souvislosti s navýšením platů i výpadků financování z evropských zdrojů, neboť se jedná o desítky až stovky milionů korun, a to podle velikosti jednotlivých krajů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting