20. červen - Světový den uprchlíků

17.6.

20. červen - Světový den uprchlíků

20. červen - Světový den uprchlíků

Během své téměř pětapadesátileté existence pomohlo UNHCR více než padesáti miliónům lidí, kteří museli nedobrovolně prchnout z domova a začít nový život. V současné době poskytuje UNHCR více než 30 miliónům lidí na celém světě. Pokud byste se uprchlíků zeptali, co si přejí nejvíc na světě, téměř jistě by vám odpověděli - "najít domov", tj. vrátit se domů nebo mít možnost vybudovat si nový domov. Jejich přáním je najít klid a bezpečí, moci si zajistit živobytí. Většina z nich viděla hrůzy, které si málokdo z nás nedovede představit. Prožili trauma, které mnozí z nás nikdy nezažijí. Své budoucnosti ale čelí s odvahou a nadějí. Krátce po skončení druhé světové války se řada zemí snažila pomoci uprchlíkům, kteří se neměli kam vrátit. Jejich počet ale postupně narůstá: Zatímco v roce 1951 pomáhalo UNHCR asi milionu osob, dnes hledá řešení pro více než 30 milionů lidí. V současné době se nejvhodnějším a nejpraktičtějším řešením jeví dobrovolná repatriace uprchlíků zpět domů. Mnozí tito lidé velmi stojí o to, aby se mohli domů co nejrychleji vrátit. Pokud však k repatriaci nelze z jakéhokoli důvodu přistoupit, nabízí se integrace v zemi, která jako první poskytla azyl, popípadě přesídlení uprchlíků do třetí země, například Spojených států amerických, Austrálie nebo Evropy. Světový den uprchlíků je připomínkou hrdosti a odvahy všech uprchlíků. 20. červen je dnem, kdy uprchlíkům vyjadřujeme svou podporu a respekt.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.8.

Jak dál s přijímacími zkouškami

Největší převis poptávky byl o studium na gymnáziích.

Společnost celý článek
8.3.

V kojeneckých vodách Horský pramen byl toluen

S ohledem na vážnost zjištění však také bylo pozastaveno uvádění do oběhu všech ostatních šarží.

Společnost celý článek
3.2.

Přípravy programu Aviatické pouti v plném proudu

Podtitul letošního ročníku nese název Rytíři nebes a zcela určitě každého napadne, že alespoň jedna komponovaná scéna bude mít námět v dobách první světové války, jejíž sté výročí zahájení připadá na letošní rok.

Společnost celý článek
28.2.

Coffee shopy tu nechceme!

Tato droga je v některých zemích již na seznamu zakázaných látek, v ČR zatím mezi zakázané drogy nepatří.

Společnost celý článek
1.3.

Camp u koupaliště má být v provozu již v létě

Na místě starého sociálního zázemí vznikne tzv. buňkový systém, ve kterém bude návštěvníkům campu k dispozici sprcha, umyvadlo i WC.

Společnost celý článek
6.6.

O titul Vesnice roku bojuje v kraji 27 obcí

Porota hodnotí přihlášené obce v oblastech, jako je společenský život, aktivity občanů, podnikání, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, péče o veřejná prostranství, péče o krajinu a další. Cílem celé soutěže je povzbudit obyvatele obcí, aby se aktivně účastnili na rozvoji svého domova, ale i upozornit veřejnost na význam venkova.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting