20. červen - Světový den uprchlíků

17.6.

20. červen - Světový den uprchlíků

20. červen - Světový den uprchlíků

Během své téměř pětapadesátileté existence pomohlo UNHCR více než padesáti miliónům lidí, kteří museli nedobrovolně prchnout z domova a začít nový život. V současné době poskytuje UNHCR více než 30 miliónům lidí na celém světě. Pokud byste se uprchlíků zeptali, co si přejí nejvíc na světě, téměř jistě by vám odpověděli - "najít domov", tj. vrátit se domů nebo mít možnost vybudovat si nový domov. Jejich přáním je najít klid a bezpečí, moci si zajistit živobytí. Většina z nich viděla hrůzy, které si málokdo z nás nedovede představit. Prožili trauma, které mnozí z nás nikdy nezažijí. Své budoucnosti ale čelí s odvahou a nadějí. Krátce po skončení druhé světové války se řada zemí snažila pomoci uprchlíkům, kteří se neměli kam vrátit. Jejich počet ale postupně narůstá: Zatímco v roce 1951 pomáhalo UNHCR asi milionu osob, dnes hledá řešení pro více než 30 milionů lidí. V současné době se nejvhodnějším a nejpraktičtějším řešením jeví dobrovolná repatriace uprchlíků zpět domů. Mnozí tito lidé velmi stojí o to, aby se mohli domů co nejrychleji vrátit. Pokud však k repatriaci nelze z jakéhokoli důvodu přistoupit, nabízí se integrace v zemi, která jako první poskytla azyl, popípadě přesídlení uprchlíků do třetí země, například Spojených států amerických, Austrálie nebo Evropy. Světový den uprchlíků je připomínkou hrdosti a odvahy všech uprchlíků. 20. červen je dnem, kdy uprchlíkům vyjadřujeme svou podporu a respekt.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.2.

Poslední úsek historického zábradlí u Českého rozhlasu v Hradci Králové projde obnovou

Město započalo s postupnou obnovou historického zábradlí už před několika roky, přičemž s financováním některých úseků pomohly dotace z EU nebo z Ministerstva kultury ČR.

Společnost celý článek
4.3.

Nový biskup královéhradecký: Mons. Jan Vokál

Podrobnosti o biskupském svěcení a převzetí úřadu budou sděleny po potřebných organizačních jednáních.

Společnost celý článek
16.6.

Pardubické školky mají stále volná místa

Mateřské školy Brožíkova, Odborářů, Ohrazenice-Školská, Dražkovice a Hostovice tak čeká ještě jedno kolo zápisů, které si školy vyhlásí samostatně. „Rodiče, kteří potřebují dítě umístit, například kvůli nástupu do zaměstnání, tak mají pořád šanci, byť za cenu toho, že budou dítě vozit jinam, než chtěli,“ řekl náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
23.8.

Město chystá stavbu lávky, která přemostí pardubické nádraží.

Pro zpracování studie si město v rámci výběrového řízení vytipovalo a oslovilo pět erudovaných projekčních kanceláří „Dostali jsme tři nabídky, cena se pohybovala od 1,4 milionu (s DPH), s níž vyhrál soutěž Prodin, až do 2,6 milionu,“ konstatovala náměstkyně.

Společnost celý článek
18.10.

Palác Pardubice je s vámi již 10 let!

Celým velkolepým večerem vás bude provázet Leoš Mareš. Nebudou chybět ani skvělé slevy a speciální nabídky, Paláce Pardubice navíc pro své zákazníky připravil velkou narozeninovou soutěž.

Společnost celý článek
2.9.

Pardubice se budou opět zbavovat hlodavců.

Při deratizaci budou použity moderní, ekologické deratizační prostředky s atestem hlavního hygienika ČR. Návnady nejsou nebezpečné domácím zvířatům (psům, kočkám apod.), přesto je vhodné omezit jejich volný pohyb.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting