21. ročník největšího mezinárodní tanečního festivalu Pardubická Ryengle přivítal přes 600 tanečníků z České republiky a Slovenska.

4.12.

21. ročník největšího mezinárodní tanečního festivalu Pardubická Ryengle přivítal přes 600 tanečníků z České republiky a Slovenska.

Přes 20 tanečních souborů z České republiky a Slovenska se sjelo ve dnech 22. - 23. 11. do Pardubic, aby předvedly svá vystoupení, na kterých celý rok pracovaly a zabojovaly o další prestižní umístění v historické tabulce festivalu.

Pardubický Ideon se o víkendu otřásal v základech. Konal se zde totiž již dvacátý první ročník mezinárodního tanečního festivalu Pardubická Ryengle, největší country taneční akce v Česku a na Slovensku. Návštěvníci si mohli vychutnat 77 tanečních vystoupení! K vidění bylo hned několik tanečních stylů od country přes clogging až po line dance.

Letošní ročník taneční soubory porotcům práci vůbec neusnadnily. Všechny taneční vystoupení byly velmi precizní a vítězství byla v řadě kategorií velmi těsná.

V hlavní kategorii country letos zvítězil s vystoupením nazvaným Big country brněnský taneční soubor La Quadrilla Brno, který rovněž obdržel putovní pohár vítězů. Putovní pohár si do Brna tento soubor odváží již po třetí. Naposledy se jim ho podařilo získat v roce 2001. Tímto vítězstvím se rovněž posunuli v historické tabulce vítězů putovního poháru festivalu PR na třetí místo. První místo stále drží pražský taneční soubor TK Calipso Praha, který putovní pohár získal celkem osmkrát a na druhé příčce zůstal se ziskem čtyř pohárů, taneční soubor TK Black and White Hodonín.

V hlavní kategorii show s choreografií Blue moon of Kentucky zvítězilo TK Calipso Praha.

Výhru v hlavní kategorii clogging si vystepovala pražská taneční skupina Klepeto Praha s vystoupením I Can't Be Alone.

Vítězem kategorie hlavní line se stal TK Black and White Hodonín s vystoupením pod názvem Old school. Prvenství v této kategorii drží již neuvěřitelných 13 let!

Nejproduktivnějším tanečním souborem festivalu se stala taneční skupina CTS Lentilky DDM Rakovník, která se posunula na krásné celkové třetí místo historické tabulky festivalu, a nejefektivnějšími soubory festivalu se staly TCS Zuzana Znojmo, Carolka Brno a Mašle Brno.

Pokud vás zajímají další výsledky letošního festivalu, navštivte webové stránky www.ryengle.cz

Vladimír Žváček, ředitel festivalu říká: „I letos jsme se přesvědčili o tom, že naše práce má smysl a že festival má v srdci mnoha tanečníků stále své místo. Pozitivní ohlasy, které jsme během i po festivalu získaly nás přesvědčily o tom, že ačkoliv vznikají nové a nové soutěže a taneční směry, kterými se některé taneční skupiny vydávají, a tudíž je účast tanečníků bohužel menší, nežli v předešlých letech je zájem stále natolik velký, abychom uspořádali i 22. ročník, a to je pro nás to nejvíc, co nám letošní ročník přinesl.“

Štefan Švestka, tiskový mluvčí festivalu doplňuje: „Porotcům jsem jejich roli nezáviděl. Tento ročník byl velmi silný a je neuvěřitelné, jak se taneční soubory rok od roku posouvají a zlepšují. Navíc pozitivní atmosféra a radost k tanci, která spojuje všechny návštěvníky Pardubické Ryengle je natolik silným emocionálním zážitkem, že jsme skutečně rádi, že můžeme uspořádat i 22. ročník a zažít to znovu.“

Partnerem festivalu byl Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj. Záštitu nad festivalem převzal poslanec Parlamentu České republiky Ing. Martin Kolovratník, krajský radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a Primátor města Pardubic Ing. Martin Charvát.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.1.

Pardubice zahajují projekt na podporu vzdělávání pedagogů a žáků

Pardubice začaly s novým Místním akčním plánem rozvoje vzdělávání. Takzvaný MAP II naváže na plánování, které v regionu Pardubicka proběhlo v uplynulých dvou letech. Předešlý projekt MAP I pomohl zmapovat problematické oblasti ve vzdělávání v Pardubicích a okolí a nabídl pedagogům tři desítky vzdělávacích akcí přímo na míru podle požadavků ze škol.

Společnost celý článek
7.11.

Jaké projekty lze uplatnit v rámci OP Životní prostředí

V oblasti školství to je pět záměrů, v oblasti sociálních věcí jeden projekt.

Společnost celý článek
28.1.

Čekání u přepážek zkrátili ve Třebové na minimum

Takto efektivní systém spolupráce s občany byl inspirací i pro zahraničí.

Společnost celý článek
4.1.

Televizní magazín Zkraje týdne skončil

Kromě zpráv přinášel magazín také závažná krajská témata, nevšední příběhy lidí, aktivních obcí a různých společenství.

Společnost celý článek
19.3.

Jednání Bezpečnostní rady Pardubického kraje

Ke svému 7. řádnému jednání se dne 21. března 2007 sejde Bezpečnostní rada Pardubického kraje.

Společnost celý článek
7.7.

Na Stavbu roku v Pardubickém kraji aspiruje 23 přihlášených

Stavby budou posuzovány nejen podle architektonické kvality, ale také z hlediska začlenění stavby do okolního prostředí, kvality stavebních prací, spokojenosti investora či originality díla a dalších přínosů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting