236 značek láká turisty k návštěvě kraje

11.2.

236 značek láká turisty k návštěvě kraje

236 značek láká turisty k návštěvě kraje

Na silnicích Pardubického kraje přibylo nové dopravní značení. Jeho smyslem je upozornit řidiče, kteří tudy projíždějí, že se v jejich blízkosti nachází atraktivní turistický cíl. Hnědě zbarvené dopravní značky s logy turistických cílů byly rozmístěny na dálnici D11 (2 značky), silnicích I. třídy (43 značek) i na silnicích nižších tříd (191 značek). „Jde nám především o zlepšení orientace v blízkém okolí jednotlivých turistických cílů, aby je jejich návštěvníci nemuseli pracně hledat,“ vysvětluje Miloslav Macela, radní Pardubického kraje zodpovědný za cestovní ruch. „Navíc si myslím, že existuje početná skupina řidičů, která dopravní značení mine jednou, podruhé, potřetí si řekne, že vlastně o víkendu chtěli s rodinou vyjet ven a nakonec zjistí, že sobotní výlet stál za to a doporučí jej svým známým,“ doplňuje radní Macela. Pardubický kraj v posledních letech významným způsobem podporuje cestovní ruch na svém území. Byl vybudován systém certifikovaných informačních center a došlo ke zřízení internetového informačního projektu www.vychodnicechy.info Na propagaci kraj rovněž spolupracuje přímo s podnikatelskými subjekty z oblasti cestovního ruchu. Projekt „Informační systém Pardubického kraje – Dopravní značení turistických cílů“ získal podporu také ze strukturálních fondů Evropské unie. Jeho realizátorem se stal Klub českých turistů s přispěním Pardubického kraje.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.2.

Slavnostní otevření cyklistické stezky Lázně Bohdaneč - Živanice

Slavnostní „přestřižení pásky“ na nově vybudované cyklostezce proběhne v pátek 2. února 2007

Společnost celý článek
27.4.

Krajské zastupitelstvo zná plány Českých drah

Na výjezdním zasedání Zastupitelstva Pardubického kraje v Chocni, se jeho členové seznámili se záměry Českých drah.

Společnost celý článek
6.12.

Česká spořitelna otevřela první velkou pobočku v novém konceptu v Pardubicích

Česká spořitelna otevřela první velkou pobočku v Pardubicích v novém konceptu. Pardubice jsou tak druhým místem po Praze, kde mohou klienti Spořitelny využívat pobočku v novém poradenském konceptu.

Společnost celý článek
30.10.

Výzkum: Halloween je pro Čechy cizím svátkem

Uvedený závěr vyplývá ze sociologického průzkumu, který mezi třemi sty respondenty provedla agentura Commservis.com.

Společnost celý článek
5.11.

Stezka mechu a perníku není utopií, rýsuje se jaro 2015

Město Pardubice už svůj podíl na cyklostezce splnilo, když ji i za pomoci kraje dovedlo pod Kunětickou horu a nyní na našem území zbývá část po Bukovinu.

Společnost celý článek
14.6.

Na Univerzitě Pardubice začaly promoce a sponze, startuje také nový web pro absolventy

Jako první si dnes na slavnostním obřadu přebere diplomy 123 inženýrů a magistrů z nejstarší Fakulty chemicko-technologické.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting