7. Den Pardubické nemocnice je připraven. Nabídne prevenci, ale i oscarový film

7.6.

7. Den Pardubické nemocnice je připraven. Nabídne prevenci, ale i oscarový film


Preventivní vyšetření, prohlídky pracovišť, soutěže o ceny, filmové promítání a mnoho dalšího. To vše ve středu 8. června nabídne Den Pardubické nemocnice.
Ověřit si svůj zdravotní stav, seznámit se s technologickými novinkami, podívat se na Pardubice ze zajímavé vyhlídky a večer usednout před promítací plátno s oscarovým filmem. Pardubická nemocnice opět po roce nabízí veřejnosti rozmanitý program. Ve středu 8. června se již posedmé uskuteční Den nemocnice. Odpolední blok bude probíhat od 13.00 do 16.00 hodin, večerní část začne v 21.00 hodin.

„Pardubická nemocnice za poslední rok prošla velkou modernizací. Tato tradiční akce je ideální příležitostí přiblížit novinky návštěvníkům. Chceme veřejnosti ukázat, že tady má kvalitního partnera pro řešení zdravotních obtíží a že se na nemocnici může kdykoliv s důvěrou obrátit,“ pronesl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. „Při této akci chceme lidem připomenout, jak je důležité starat se o své zdraví. Připravili jsme pro ně celou řadu preventivních vyšetření a poraden. Nachystán bude i široký doprovodný program ve spolupráci s řadou partnerů. Věříme, že pro každého bude při Dni nemocnice připraveno něco zajímavého a poučného,“ dodala ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová.

Detailní program 7. Dne nemocnice

Sedmý ročník Dne nemocnice se bude konat pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a prvního náměstka hejtmana zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka.

„Pardubická nemocnice se stejně jako další zdravotnická zařízení v kraji má čím pochlubit. Investice do modernizace pracovišť musí být každému pacientovi patrné již na první pohled. Věřím proto, že lidé využijí tohoto dne, aby se i z jiné pozice přesvědčili o tom, jaký krok kupředu jsme učinili nebo se seznámili s dalšími záměry včetně vybudování centrálního příjmu,“ uvedl hejtman Martin Netolický

„Za poslední čtyři roky udělala nemocnice velký krok dopředu. Ty změny jsou viditelné na první pohled pro všechny, kdo se pravidelně chodí jako pacienti nebo na návštěvu. A pro ostatní je možná právě Den nemocnice tou správnou příležitostí přesvědčit se o tom. Anebo se alespoň přijít podívat alespoň na večerní film,“ řekl 1. náměstek hejtmana pro zdravotnictví Roman Línek.

V odpolední části Dne nemocnice budou pro V programu nechybí nácvik resuscitace pro laiky. Na transfuzním oddělení bude možné absolvovat test na virus HIV nebo zjištění krevní skupiny mimořádně za sníženou cenu. Lékárna pro veřejnost a prodejna zdravotnických potřeb po celou běžnou otevírací dobu nabídnou zajímavé slevy na sortiment volného prodeje. V lékárně bude možné vyhrát i věcné ceny ve slosování účtenek. Připravena bude soutěž pro návštěvníky preventivních vyšetření a poraden, kteří mohou získat třeba poukazy na lázeňskou proceduru nebo masáže.veřejnost připraveny prohlídky některých pracovišť s odborným komentářem. Bude možné si prohlédnout třeba nové, moderní rentgenové přístroje či se seznámit porodnicí a s novinkami v porodní péči. Pro návštěvníky bude nachystáno bezmála dvacet různých preventivních vyšetření a poraden. „Na základě zájmu veřejnosti v minulých letech jsme jejich spektrum ještě rozšířili. Novinkou jsou třeba urologická vyšetření nebo zjištění hladiny cukru. A nově jsme přidali rovněž zdravotně sociální poradnu, protože se jedná o neméně důležitou problematiku, v níž lidem často chybí informace,“ uvedl náměstek generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje pro zdravotní péči Vladimír Ninger.

V programu nechybí nácvik resuscitace pro laiky. Na transfuzním oddělení bude možné absolvovat test na virus HIV nebo zjištění krevní skupiny mimořádně za sníženou cenu. Lékárna pro veřejnost a prodejna zdravotnických potřeb po celou běžnou otevírací dobu nabídnou zajímavé slevy na sortiment volného prodeje. V lékárně bude možné vyhrát i věcné ceny ve slosování účtenek. Připravena bude soutěž pro návštěvníky preventivních vyšetření a poraden, kteří mohou získat třeba poukazy na lázeňskou proceduru nebo masáže.

V doprovodném programu v odpolední části se představí složky Integrovaného záchranného systému se svou technikou a Městská policie Pardubice s jízdním oddílem. Bude možné opět navštívit Vodárenskou věž a pokochat se pohledem na Pardubice. U této technické památky bude expozice historických vozidel členů Veteran klubu Pardubice. V areálu nemocnice budou mít své prezentace Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, lázeňská a rehabilitační zařízení z regionu nebo Olympijský park Pardubice 2016. Bude možné získat autogramy pardubických hokejistů, basketbalistů a fotbalistů, pro děti budou připraveny soutěže a také malování s Janem „Honzou“ Lušovským.

Tečku za Dnem nemocnice už třetím rokem po sobě udělá večerní filmová projekce. Výběr filmu tentokrát nově vzešel z hlasování veřejnosti, která si zvolila americký snímek Pořád jsem to já. V hlavní roli exceluje Julianne Moore, která si za svůj výkon vysloužila Oscara a Zlatý glóbus.

„Věříme, že je to výborný výběr. Tento film vzbudil velký ohlas. Věnuje se tématu Alzheimerovy choroby, což je vysoce aktuální vzhledem ke stárnutí populace. Doufáme, že nám bude přát počasí a že návštěvníci prožijí příjemné chvíle nejen při promítání, ale po celý den v naší nemocnici,“ řekla ředitelka Urešová.

Z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací bude v průběhu v úterý 7. června a po celou středu 8. června omezena kapacita parkovacích ploch v areálu nemocnice, zejména v centrální části. „Děkujeme pacientům, jejich blízkým i návštěvníkům za pochopení a za shovívavost při tomto krátkodobém omezení,“ vzkázala ředitelka Urešová.

Zdroj: Nemocnice Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.10.

Pardubice ocenily práci Josefa Váni

Jeho profesionalita, houževnatost a nezlomná vůle inspirovaly pardubické občany k tomu, aby jej nominovali na ocenění města.

Společnost celý článek
8.4.

Tyršovy sady čekají na nové rozhodnutí

Revitalizace Tyršových sadů je jedním ze stěžejních projektů Integrovaného plánu rozvoje města. Projekt na rekonstrukci parku počítal s náklady téměř 90 milionů korun, vítěz výběrového řízení nabídl cenu 88 milionů korun.

Společnost celý článek
1.7.

V Poličce, ve věži kostela Sv. Jakuba to ožije

„Světnička je v provozu po celé léto, ovšem bude oproti běžnému provozu více zabydlená a návštěvník tak měl mít pocit, jako kdyby tu jen před malou chvílí dobrosrdečný tatínek Ferdinand opravoval boty, přísná maminka Karolina škrobila tvrdé košilové manžety a sestra Mařenka nechala rozešité šaty“ řekla muzikoložka poličského muzea Lucie Jirglová.

Společnost celý článek
14.9.

Hravé odpoledne na farmě – i letos velký zážitek

I tento rok probíhalo v Apolence křtění nových mláďat farmy. „Své jméno dnes dostal oslík Oskar a hřebeček pony Silvestr. Přeji jim mnoho elánu do života a spoustu dětských kamarádů, kteří je v Apolence navštěvují a nosí jim dobroty. Mám velkou radost, kolik dětí dnes zavítalo na farmu, aby poznalo život zvířat a užilo si zábavu s neziskovkami. Přesně proto podobné akce organizujeme,“ nechala se slyšet Miluše Horská, místopředsedkyně pořádající Koalice nevládek Pardubicka a místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR.

Společnost celý článek
1.10.

Již tento pátek začnou Městské slavnosti

„Město žije kulturou“ neboli druhá část slavností ve dnech 9. – 12. října již zahrnuje tradiční festivalový program s koncerty pod širým nebem, Dny medu, srazem historických vozidel, lampionovým průvodem či velkou ohňostrojovou show na Labi – tentokráte s překvapením.

Společnost celý článek
22.12.

Psí detektiv se v roce 2014 zapojil do 1700 případů

Psí detektiv také varuje před rostoucím počtem krádeží malých psích plemen. „V posledních dvou týdnech nám přibylo nahlášených odcizení malých pejsků o 20%. Ve většině případů měl kradený psík sloužit jako snadno prodejný dárek k Vánocům,“ poznamenala Barbora Stejskalová, expertka na online pátrací metody.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting