7. Den Pardubické nemocnice je připraven. Nabídne prevenci, ale i oscarový film

7.6.

7. Den Pardubické nemocnice je připraven. Nabídne prevenci, ale i oscarový film


Preventivní vyšetření, prohlídky pracovišť, soutěže o ceny, filmové promítání a mnoho dalšího. To vše ve středu 8. června nabídne Den Pardubické nemocnice.
Ověřit si svůj zdravotní stav, seznámit se s technologickými novinkami, podívat se na Pardubice ze zajímavé vyhlídky a večer usednout před promítací plátno s oscarovým filmem. Pardubická nemocnice opět po roce nabízí veřejnosti rozmanitý program. Ve středu 8. června se již posedmé uskuteční Den nemocnice. Odpolední blok bude probíhat od 13.00 do 16.00 hodin, večerní část začne v 21.00 hodin.

„Pardubická nemocnice za poslední rok prošla velkou modernizací. Tato tradiční akce je ideální příležitostí přiblížit novinky návštěvníkům. Chceme veřejnosti ukázat, že tady má kvalitního partnera pro řešení zdravotních obtíží a že se na nemocnici může kdykoliv s důvěrou obrátit,“ pronesl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. „Při této akci chceme lidem připomenout, jak je důležité starat se o své zdraví. Připravili jsme pro ně celou řadu preventivních vyšetření a poraden. Nachystán bude i široký doprovodný program ve spolupráci s řadou partnerů. Věříme, že pro každého bude při Dni nemocnice připraveno něco zajímavého a poučného,“ dodala ředitelka Pardubické nemocnice Ivana Urešová.

Detailní program 7. Dne nemocnice

Sedmý ročník Dne nemocnice se bude konat pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a prvního náměstka hejtmana zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka.

„Pardubická nemocnice se stejně jako další zdravotnická zařízení v kraji má čím pochlubit. Investice do modernizace pracovišť musí být každému pacientovi patrné již na první pohled. Věřím proto, že lidé využijí tohoto dne, aby se i z jiné pozice přesvědčili o tom, jaký krok kupředu jsme učinili nebo se seznámili s dalšími záměry včetně vybudování centrálního příjmu,“ uvedl hejtman Martin Netolický

„Za poslední čtyři roky udělala nemocnice velký krok dopředu. Ty změny jsou viditelné na první pohled pro všechny, kdo se pravidelně chodí jako pacienti nebo na návštěvu. A pro ostatní je možná právě Den nemocnice tou správnou příležitostí přesvědčit se o tom. Anebo se alespoň přijít podívat alespoň na večerní film,“ řekl 1. náměstek hejtmana pro zdravotnictví Roman Línek.

V odpolední části Dne nemocnice budou pro V programu nechybí nácvik resuscitace pro laiky. Na transfuzním oddělení bude možné absolvovat test na virus HIV nebo zjištění krevní skupiny mimořádně za sníženou cenu. Lékárna pro veřejnost a prodejna zdravotnických potřeb po celou běžnou otevírací dobu nabídnou zajímavé slevy na sortiment volného prodeje. V lékárně bude možné vyhrát i věcné ceny ve slosování účtenek. Připravena bude soutěž pro návštěvníky preventivních vyšetření a poraden, kteří mohou získat třeba poukazy na lázeňskou proceduru nebo masáže.veřejnost připraveny prohlídky některých pracovišť s odborným komentářem. Bude možné si prohlédnout třeba nové, moderní rentgenové přístroje či se seznámit porodnicí a s novinkami v porodní péči. Pro návštěvníky bude nachystáno bezmála dvacet různých preventivních vyšetření a poraden. „Na základě zájmu veřejnosti v minulých letech jsme jejich spektrum ještě rozšířili. Novinkou jsou třeba urologická vyšetření nebo zjištění hladiny cukru. A nově jsme přidali rovněž zdravotně sociální poradnu, protože se jedná o neméně důležitou problematiku, v níž lidem často chybí informace,“ uvedl náměstek generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje pro zdravotní péči Vladimír Ninger.

V programu nechybí nácvik resuscitace pro laiky. Na transfuzním oddělení bude možné absolvovat test na virus HIV nebo zjištění krevní skupiny mimořádně za sníženou cenu. Lékárna pro veřejnost a prodejna zdravotnických potřeb po celou běžnou otevírací dobu nabídnou zajímavé slevy na sortiment volného prodeje. V lékárně bude možné vyhrát i věcné ceny ve slosování účtenek. Připravena bude soutěž pro návštěvníky preventivních vyšetření a poraden, kteří mohou získat třeba poukazy na lázeňskou proceduru nebo masáže.

V doprovodném programu v odpolední části se představí složky Integrovaného záchranného systému se svou technikou a Městská policie Pardubice s jízdním oddílem. Bude možné opět navštívit Vodárenskou věž a pokochat se pohledem na Pardubice. U této technické památky bude expozice historických vozidel členů Veteran klubu Pardubice. V areálu nemocnice budou mít své prezentace Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice, lázeňská a rehabilitační zařízení z regionu nebo Olympijský park Pardubice 2016. Bude možné získat autogramy pardubických hokejistů, basketbalistů a fotbalistů, pro děti budou připraveny soutěže a také malování s Janem „Honzou“ Lušovským.

Tečku za Dnem nemocnice už třetím rokem po sobě udělá večerní filmová projekce. Výběr filmu tentokrát nově vzešel z hlasování veřejnosti, která si zvolila americký snímek Pořád jsem to já. V hlavní roli exceluje Julianne Moore, která si za svůj výkon vysloužila Oscara a Zlatý glóbus.

„Věříme, že je to výborný výběr. Tento film vzbudil velký ohlas. Věnuje se tématu Alzheimerovy choroby, což je vysoce aktuální vzhledem ke stárnutí populace. Doufáme, že nám bude přát počasí a že návštěvníci prožijí příjemné chvíle nejen při promítání, ale po celý den v naší nemocnici,“ řekla ředitelka Urešová.

Z důvodu přípravy, konání a rozmístění jednotlivých prezentací bude v průběhu v úterý 7. června a po celou středu 8. června omezena kapacita parkovacích ploch v areálu nemocnice, zejména v centrální části. „Děkujeme pacientům, jejich blízkým i návštěvníkům za pochopení a za shovívavost při tomto krátkodobém omezení,“ vzkázala ředitelka Urešová.

Zdroj: Nemocnice Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.9.

Nocležna pro ženy v Pardubicích citelně chybí

Terénní pracovníci občanského sdružení SKP-CENTRUM pravidelně vyjíždějí pomáhat bezdomovcům v Pardubicích.

Společnost celý článek
25.4.

Primátoři na rozvoj měst v příštím programovém období požadují 75 až 100 miliard

Jednání primátorů všech sedmadvaceti statutárních měst České republiky v Pardubicích vyvrcholilo podpisem společného Stanoviska (viz příloha), které definovalo základní požadavky největších českých měst pro nové programové období Evropské unie (2021–2027).

Společnost celý článek
23.10.

Předsednictvo ČKR vydalo v Pardubicích prohlášení

Mezi projednávanými body programu byla mimo jiné na pořadu jednání situace na půdě Západočeské univerzity v Plzni.

Společnost celý článek
17.5.

Zelená brána je pokryta lešením

První dvě etapy by měly být dokončené na konci června, ovšem možná dojde k několikadennímu prodloužení stavebních prací. „Na několik dnů jsme museli práce přerušit, protože přímo pod Zelenou bránou totiž probíhali běžci pardubického půlmaratonu a Pardubické devítky a musel se zde pro ně vystavět provizorní dřevěný mostek. Zdržení se ale snažíme dohnat,“ dodává Alena Blažková.

Společnost celý článek
15.6.

Pastýřka se stane další dominantou města

Novou rozhlednu, která se hrdě tyčí Na Pastvisku ve výšce 516 metrů nad mořem, projektoval moravskotřebovský rodák Jan Škoda.

Společnost celý článek
20.11.

Pardubice mají nové zastupitelstvo

Rada města bude stejně jako v minulém volebním období jedenáctičlenná.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting