75let skautingu v Moravské Třebové

15.6.

75let skautingu v Moravské Třebové

75let skautingu v Moravské Třebové

Skauting v Čechách vznikl v r. 1911 a prošel mnoha úskalími. V Moravské Třebové letos slaví dvě výročí - 75 let od vzniku a 20 let od posledního obnovení. Přednáška Jirky Šmerala připomene netradiční formu skautingu na Státním vojenském reformním reálném gymnáziu v letech 1935 až 1938, nelehké osudy poválečného střediska v letech 1945 až 1948, obnovení v letech 1968 až 1970, zapřenou existenci v rámci pionýrské skupiny gen. Sochora v letech 1971 až 1989 a nový rozkvět po roce 1990. Stranou nezůstane ani pozoruhodná historie táborové základy Na Kvíčalce. Přijďte ve středu 16. června 2010 v 17:00 do společenského sálu sociálních služeb (Domov důchodců) na Svitavské 308/8.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.10.

Ministr Jurečka debatoval se zemědělci i zástupci neziskovek v kraji

Na pozvání 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka přijel na pracovní návštěvu kraje ministr zemědělství Marian Jurečka. V Českých Heřmanicích debatoval se zemědělci, navštívil slatiňanské pracoviště kladrubského hřebčína a setkal se také se zástupci neziskových organizací v Hlinsku.

Společnost celý článek
12.6.

Burza filantropie: dárci z Pardubicka věnovali neziskovkám přes 400 tisíc korun

Burzu filantropie každoročně ve všech čtyřech okresech Pardubického kraje pořádá Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. „Letos se do pardubické burzy přihlásilo 21 projektů neziskovek a více než polovina jich získala podporu.

Společnost celý článek
22.1.

Primátor a starostové míří do Senátu

Spalovnu chce nedaleko Pardubic vybudovat česko-rakouská společnost AVE CZ. Pár metrů od bytové zástavby.

Společnost celý článek
16.1.

Kryt CO by v mrazech posloužil pardubickým bezdomovcům

V krytu na Dubině, který má město pro takovéto krizové situace vytipován, by lidé bez střechy nad hlavou našli vše, co potřebují – lůžka, teplo i sociální zařízení. „Je to jeden ze stálých krytů CO. Je v něm 30 lůžek a je trvale připraven. Na zprovoznění by nám stačila hodina,“ řekl vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu Jiří Kyncl.

Společnost celý článek
9.6.

Dánský donátor chrudimské šicí dílny navštívil Šanci pro Tebe, prohlédl si dílnu i obchůdek

V současné chvíli pracuje v šicí dílně na tréninkovém místě jedna klientka, pracovní poměr na půl úvazku zde našla i další pracovnice, jejíž místo podpořil Úřad práce v rámci projektu Aktivní politika zaměstnanosti. K dalším zaměstnancům dílny pak patří vedoucí šicí dílny a sociální pracovnice.

Společnost celý článek
31.5.

V Hradci vzniká unikátní vzdělávací centrum

Stavba, která v minulém týdnu začala demolicí střechy jedné z budov hradecké školy, by měla skončit za rok.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting