“ Ertřicetpětka “ zůstává prioritou

11.9.

“ Ertřicetpětka “ zůstává prioritou

“ Ertřicetpětka “ zůstává prioritou

Před nedávnem se v médiích objevily informace, že slíbené zrychlení realizace úseku rychlostní komunikace R35 Opatovice – Mohelnice se odsouvá. Na tomto základě vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek oslovil a jednal nejen s členy vlády za KDU-ČSL ale i s náměstkem ministra dopravy Jiřím Hodačem a reprezentanty Státního fondu dopravní infrastruktury. Návrh rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury a aktualizace harmonogramu výstavby dopravní infrastruktury v letech 2008–2013, které dnes projednává a schvaluje vláda, by měly vzniklé pochybnosti týkající se zpoždění výstavby R35 rozptýlit. „Materiál, který dnes vláda schvaluje, počítá s tím, že v příštím roce budou provedeny za přibližně 47 milionů korun projektové a přípravné práce na rozhodujících úsecích mezi Opatovicemi až po hranice kraje u Moravské Třebové a v letech 2010–2015 budou postupně jednotlivé úseky zahájeny a rozestavěny,“ uvedl vicehejtman Roman Línek. „Potvrzují se tím nejen sliby, které mně a dalším členům krajské samosprávy byly premiérem a ministrem dopravy učiněny, ale také to, že je reálné v období 2016–2017 mít rozhodující část R35 v území našeho kraje zprovozněnou,“ pokračoval vicehejtman. „Pochopitelně nás počínaje rokem 2010 čeká každoroční tvrdý boj o rozpočet, aby bylo zajištěno financování a potřebné miliardy pomohly ochránit naše města a vesnice a jejich obyvatele od silného nárůstu zejména kamionové dopravy,“ přiblížil dopady dnešního jednání vlády na realizaci R35 Roman Línek.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.5.

Boj s krizí se může změnit v boj s nezaměstnaností

Podle ekonomických expertů mají Evropa, Česká republika a tedy i její regiony faktický vrchol ekonomické krize zřejmě za sebou.

Společnost celý článek
26.3.

Tesco v Přelouči nabídne desítky pracovních míst

Zájemci o práci se mohou hlásit v náborovém centru Tesco, které sídlí na adrese 28. října 1525, nebo na místním úřadě práce.

Společnost celý článek
18.4.

Řídicí výbor ITI ovládly dopravní projekty a podpora pro podnikatele

Dosud největší projekt získal dotaci z ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Inteligentní dopravní systém v Hradci Králové může z fondů Evropské unie využít téměř čtvrt miliardy korun. Řídicí výbor ITI se tentokrát rozhodl podpořit patnáct projektů za půl miliardy, celkem již získalo peníze 120 projektů za 3 miliardy.

Společnost celý článek
4.4.

Vyjádření primátora Pardubic ke kácení stromů u OBI

Když už městské obvody máme, musí si uvědomovat svoji odpovědnost také na poli komunikace s veřejností.

Společnost celý článek
12.3.

Rozšíření odděleného sběru biologicky rozložitelného odpadu

Rada města zároveň schválila změnu platby za tento sběr.

Společnost celý článek
3.4.

Luže: Vyžití pro volný čas nabízejí i malá města

V místní sokolovně vedení města provedlo velké úpravy za 3 miliony korun. „Udělali jsme zde akustické úpravy, nainstalovali novou jevištní technologii, scénické osvětlení a kvalitní zvukovou aparaturu. Díky tomu můžeme začít realizovat další kulturní program ať už to jsou divadelní představení, koncerty či přednášky, které do teď byly odkázány jen na přízeň počasí,“ vysvětluje Radek Zeman, starosta Luže.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting