“International Week” mezinárodních mobilit

5.3.

“International Week” mezinárodních mobilit

Po celý tento týden od 5. do 9. března bude probíhat na Univerzitě Pardubice veletrh mezinárodních mobilit s názvem International Week, nabízející studentům možnosti studia v zahraničí. Smyslem akce je poskytnout studentům a akademickým pracovníkům Univerzity Pardubice podrobné informace o širokých možnostech studia a stáží v zahraničí. Ve vestibulech jednotlivých fakult Univerzity Pardubice budou postupně v průběhu týdne mezi 9.00 a 15.00 hodinou umístěny informační stánky, kde budou sami studenti, kteří pobývali část svého studia v zahraničí, poskytovat všem dalším zájemcům - kolegům studentům - praktické informace ke studiu a životě v zahraničí. Celotýdenní akci doprovází semináře a fotografická soutěž a akce vyvrcholí ve čtvrtek koncertem Vysokoškolského uměleckého souboru a pátečním sportovním dnem nazvaným „Hry bez hranic“. V pondělí 5. března akce proběhne ve vestibulu Fakulty ekonomicko-správní a Fakulty filozofické, Studentská 84, Pardubice, v úterý na půdě Dopravní fakulty Jana Pernera a Ústavu elektrotechniky a informatiky, Studentská 95, Pardubice, ve středu v 1. patře Fakulty chemicko-technologické na náměstí Čs. legií 565 v Pardubicích. Ve čtvrtek 8. března se v univerzitní aule koná informační seminář pro akademické pracovníky, budou vyhlášeny nejlepší fotografie a informační stánek a uskuteční se koncert Vysokoškolského uměleckého souboru. Pátek 9. března se ponese ve znamení sportovního dne. V nové univerzitní tělocvičně změří své síly v různých disciplínách zahraniční studenti Univerzity Pardubice a Univerzity Hradec Králové, a to v rámci klání s názvem Hry bez hranic („Games without Borders“). „International Week“ navazuje na úspěšnou tradici jednodenních informačních akcí, konaných v letech 2003 (Erasmus Afternoon), 2004 (Erasmus je příležitost) a 2005 (Erasmus Welcome). Tyto akce informovaly především o možnostech studia v zahraničí v rámci programu EU Socrates/Erasmus. Vzhledem k velkému nárůstu partnerských zahraničních vysokých škol, kam mohou studenti vyjíždět na část svého studia, a rozmanitosti dalších aktivit na fakultách, které podporují studium a stáže v zahraničí, vznikl námět na uspořádání této celotýdenní akce. Podrobné informace o týdnu mezinárodních mobilit „International Week“ jsou dostupné na stránkách http://iw.upce.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.12.

Pardubický kraj rozjel roadshow k Olympiádě dětí a mládeže. Bibi Olympia rozdávala perníky

První adventní neděle je ve většině měst a obcí tradičně spojena s vánočními akcemi či rozsvěcením stromků. Bylo tomu tak i v Ústí nad Orlicí, kde na Mírovém náměstí prodávaly své výrobky městské neziskové organizace. A jelikož je Ústí nad Orlicí jedním z měst, které jsou do projektu Olympiády dětí a mládeže 2018 (ODM 2018) zapojeny, nechyběla na akci ani Bibi Olympia, klokaní maskot olympiády.

Společnost celý článek
3.3.

Hejtman splnil slib, vzdal se poslaneckého mandátu

„Zkušenosti, které jsem nabyl a dosáhl ve sněmovně a vládě, chci předat regionu.“

Společnost celý článek
26.9.

Pardubická lentilka vítá podzim v nové zahradě

Ředitelka Lentilky Gabriela Bělková neskrývá spokojenost s výsledkem rekonstrukce. Nejvíc ji těší, že zahrada ve své nové podobě není jen hezkým místem na pohled, ale že svými prvky pomáhá dětem rozvíjet jejich smyslové vnímání.

Společnost celý článek
2.7.

Přineste víčka na Rock For People, pomůžete hendikepovaným.

„Vozíčkářům také nabídneme jim uzpůsobené zázemí například v podobě snížených barů. Tento prostor pro ně a jejich doprovod bude i jakýmsi „meeting pointem“, navíc s vlastním programem, který je samozřejmě určen i pro běžné návštěvníky festivalu,“ upozorňuje Jana Bártová, manažerka odpovědnostních projektů společnosti Pivovary Staropramen.

Společnost celý článek
25.11.

Pardubický plavecký areál čeká modernizace

Areál bude samozřejmě bezbariérový. Postižení se budou moci pohybovat ve všech jeho prostorách,“

Společnost celý článek
30.12.

Open Air Game: policie radí

Na řadě hlavních silnic ve Svítkově bude úplný zákaz zastavení.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting