“International Week” mezinárodních mobilit

5.3.

“International Week” mezinárodních mobilit

Po celý tento týden od 5. do 9. března bude probíhat na Univerzitě Pardubice veletrh mezinárodních mobilit s názvem International Week, nabízející studentům možnosti studia v zahraničí. Smyslem akce je poskytnout studentům a akademickým pracovníkům Univerzity Pardubice podrobné informace o širokých možnostech studia a stáží v zahraničí. Ve vestibulech jednotlivých fakult Univerzity Pardubice budou postupně v průběhu týdne mezi 9.00 a 15.00 hodinou umístěny informační stánky, kde budou sami studenti, kteří pobývali část svého studia v zahraničí, poskytovat všem dalším zájemcům - kolegům studentům - praktické informace ke studiu a životě v zahraničí. Celotýdenní akci doprovází semináře a fotografická soutěž a akce vyvrcholí ve čtvrtek koncertem Vysokoškolského uměleckého souboru a pátečním sportovním dnem nazvaným „Hry bez hranic“. V pondělí 5. března akce proběhne ve vestibulu Fakulty ekonomicko-správní a Fakulty filozofické, Studentská 84, Pardubice, v úterý na půdě Dopravní fakulty Jana Pernera a Ústavu elektrotechniky a informatiky, Studentská 95, Pardubice, ve středu v 1. patře Fakulty chemicko-technologické na náměstí Čs. legií 565 v Pardubicích. Ve čtvrtek 8. března se v univerzitní aule koná informační seminář pro akademické pracovníky, budou vyhlášeny nejlepší fotografie a informační stánek a uskuteční se koncert Vysokoškolského uměleckého souboru. Pátek 9. března se ponese ve znamení sportovního dne. V nové univerzitní tělocvičně změří své síly v různých disciplínách zahraniční studenti Univerzity Pardubice a Univerzity Hradec Králové, a to v rámci klání s názvem Hry bez hranic („Games without Borders“). „International Week“ navazuje na úspěšnou tradici jednodenních informačních akcí, konaných v letech 2003 (Erasmus Afternoon), 2004 (Erasmus je příležitost) a 2005 (Erasmus Welcome). Tyto akce informovaly především o možnostech studia v zahraničí v rámci programu EU Socrates/Erasmus. Vzhledem k velkému nárůstu partnerských zahraničních vysokých škol, kam mohou studenti vyjíždět na část svého studia, a rozmanitosti dalších aktivit na fakultách, které podporují studium a stáže v zahraničí, vznikl námět na uspořádání této celotýdenní akce. Podrobné informace o týdnu mezinárodních mobilit „International Week“ jsou dostupné na stránkách http://iw.upce.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.10.

Nezisková organizace Šance pro tebe hostila minulý týden tradiční setkání zástupců dobrovolnických center Pardubického kraje.

Obsah debaty shrnul Michal Chlumský z Koalice nevládek Pardubicka: „Přítomní dobře poznamenali, že dobrovolnické činnosti se čím dál více věnuje i střední a starší generace. Hovořili jsme například o dobrovolnících z řad seniorů, kteří mají mnoho elánu a svůj volný čas chtějí trávit aktivně a dobrovolnická činnost je pro ně také zajímavým zpestřením dne.

Společnost celý článek
6.12.

Osobnosti z herecké a hudební branže společně s profesionálními tanečníky podpoří pěstounské rodiny: “Díky tanci”

Osobnosti z hereckého i hudebního prostředí a profesionální tanečníci. To je ve zkratce obrázek taneční show „Díky tanci“, která se uskuteční 5. dubna 2017 od 20.00 hodin ve Velkém sále paláce Lucerna. Vstupenky ke stání je možné zakoupit v prodejní síti Ticketportal za 800 Kč https://www.ticketportal.cz/event.aspx?id=135958.

Společnost celý článek
17.5.

Kandidáti na poslance míní, že R35 bude dokončena do roku 2020

Rok 2020 jako nejzazší termín dokončení R35 v Pardubickém kraji zvolili v anketě volební lídři ČSSD.

Společnost celý článek
28.11.

Koně a Králický Sněžník: turistické symboly kraje

Pracovní skupina vybrala na rok 2008 témata „Koně“ a „Králický Sněžník“

Společnost celý článek
10.3.

To tu ještě nebylo

„Již nyní můžeme s hrdostí oznámit, že se nám podařilo zkontaktovat a do programu zařadit asi světově nejznámější soukromou akrobatickou skupinu Breitling Jet Team, která létá na československých proudových letounech Aero L-39 Albatros.

Společnost celý článek
22.4.

Kroky správným směrem

Projekt pomohl ženám i mužům, kteří jsou v obtížné životní situaci, nejen nalézt práci, ale i zvýšit sebevědomí.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting