„Tranzitní program“

22.3.

„Tranzitní program“

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s. realizuje s podporou Evropské unie, Pardubického kraje a Magistrátu města Pardubic zcela nový projekt s názvem „Tranzitní program“. Tranzitní program poskytuje od 1. září 2006 služby podporující zaměstnanost a sociální integraci lidí s mentálním nebo kombinovaným postižením ve věku od 16 do 40 let, kteří mají zájem o získání schopností a potřebných dovedností pro uplatnění na trhu práce, či na chráněném pracovišti. Tranzitní program nabízí dvouletý praktický výcvik v oblasti pomocných úklidových prací, údržby zeleně, pomocných prací při výdeji obědů a řemeslných prací. Výcvik probíhá v upravených podmínkách za podpory terapeutů a pracovních asistentů, a je rozdělen na teoretickou a praktickou část. Každému klientovi je vypracován individuální plán rozvoje, který vychází z jeho osobních cílů a potřeb. Přínos tranzitního programu spočívá v rozšíření kontaktů cílové skupiny s vnějším světem, v získání reálných zkušeností a představ o sobě a společnosti a ve zvýšení možnosti pracovního uplatnění. Bližší informace získají zájemci na www.svitani.cz nebo přímo u Mgr. Jany Hanzlíkové na e-mailu hanzlikova@svitani.cz nebo telefonních číslech 466 049 917, 736 753 651.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.3.

O titul Vesnice roku již počtrnácté

Také letos se v Pardubickém kraji v rámci soutěže uskuteční krajské kolo, nad kterým osobní záštitu přijal hejtman Ivo Toman.

Společnost celý článek
12.1.

Hejtman Martínek je hospitalizován

O zdravotním stavu hejtmana v pondělí 11. ledna 2010 informoval jeho poradce a předseda Klubu zastupitelů Martin Netolický.

Společnost celý článek
6.3.

Divadlo přivítalo nejlepší pedagogy a ředitele

Již druhým rokem navíc Pardubice vyhlašují kategorii nejlepšího ředitele či ředitelky. Letos se jimi stali Jarmila Staňková ze ZŠ Závodu míru, Karel Žemlička ze ZŠ Pardubice – Spořilov, Kotkova a Jana Dvořáková z MŠ Pardubice na nábřeží Závodu míru.

Společnost celý článek
19.3.

Koncem března začne revitalizace parku Na Špici.

Součástí revitalizace je oprava hřiště, výstavba dětského hřiště a vzdělávacího pavilonu, který bude také sloužit jako zázemí pro sportovce, matky s dětmi i správce.

Společnost celý článek
29.7.

Studenti po skončení školy tápou

Velkým problémem je finanční náročnost speciálních kurzů, které si většinou čerství absolventi nemohou dovolit.

Společnost celý článek
5.11.

Vyhlášení 5. ročníku soutěže Evropské ceny za přínos podnikání

Podrobnější informace o soutěži jsou zveřejněny na internetových stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting