Abilympijská asociace staví nové integrační centrum

17.3.

Abilympijská asociace staví nové integrační centrum

Abilympijská asociace staví nové integrační centrum

V samém centru Pardubic brzy vyroste nové Integrační centrum sociálních aktivit s názvem Kosatec. Slavnostním otiskem ruky při zahájení stavby politici potvrdili, že sociální aktivity budou a chtějí podporovat. Za Pardubický kraj to byli radní Miloslav Macela a v pondělí 15. března hejtman Radko Martínek, který.osobně otiskl svoji ruku do keramické hlíny.      Za Integračním  centrem sociálních aktivit v Pardubicích, které vyroste na místě bývalé tiskárny v ulici Smilově, stojí Česká abilympijská asociace. V nových prostorách najde asociace zázemí i podmínky pro další rozvoj. Vzniknou zde například chráněné dílny pro lidi s handicapem, poradenské a konzultační středisko bezbariérovosti, budou se zde také poskytovat  sociální služby.  V nových prostorách centra bude rovněž společenský sál nebo kavárna.        Sociální centrum má být otevřeno od září příštího roku.  Na stavbu získala Česká abilympijská asociace 54 milionů korun  z Evropské unie. Pardubický magistrát přispěje částkou 4,5 milionu korun.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

15.5.

Děti ze Svítání se bavily na golfu

Po skončení obou turnajů se uskutečnila dražba výrobků dětí a sponzorských darů.

Společnost celý článek
18.9.

Poprázdninový chat s primátorem

Chatování se stalo běžnou součástí mého kontaktu s občany a vždy se na ně těším. lidé dveře uzavřeny.

Společnost celý článek
17.4.

Jarní SVÍTÁNÍ Open turnaj v boccie

Základní škola a Praktická škola Svítání Pardubice pořádá ve spolupráci s TJ Léčebna Košumberk turnaj v boccie.

Společnost celý článek
8.12.

Rekreační chatu v Seči pohltily plameny

Požár hasiči dostali pod kontrolu v 19.46 hodin a zcela ho zlikvidovali v 21.55 hodin. Uvnitř objektu hasiči nalezli tři tlakové lahve. Hasiči nejen, že likvidovali plameny, které zasáhly chatu, ale ochránit museli i sousední chatu, která se nacházela v těsné blízkosti – pouhé dva metry od hořícího objektu.

Společnost celý článek
26.7.

Společný projekt města, kraje a drah atakuje Švýcarské fondy

Město Pardubice má zpracovanou studii řešení prostoru přednádraží s úpravou navazujícího dopravního systému.

Společnost celý článek
22.7.

Festival Brod 1995 za měsíc oslaví 22. narozeniny - Rock for People

Na dvou stageích se v průběhu odpoledne a večera vystřídá celkem 14 kapel. Chybět nebudou veteráni domácí hudební scény v čele s Monkey Business, valmezskou festivalovou stálicí, kapelou Mňága a Ždorp, Mig 21 s nenapodobitelným Jiřím Macháčkem či pankáči z Plexis. Na staré festivalové časy zavzpomíná 100 zvířat, zahraje také Aneta Langerová, která kdysi v Českém Brodě vystoupila poprvé před festivalovým publikem, i místní rodáci Medvěd 009. Naopak mladou krev budou reprezentovat elektroswingové hvězdy Mydy Rabycad, kladenská kapela Zrní nebo We On The Moon.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting