Abilympijská asociace staví nové integrační centrum

17.3.

Abilympijská asociace staví nové integrační centrum

Abilympijská asociace staví nové integrační centrum

V samém centru Pardubic brzy vyroste nové Integrační centrum sociálních aktivit s názvem Kosatec. Slavnostním otiskem ruky při zahájení stavby politici potvrdili, že sociální aktivity budou a chtějí podporovat. Za Pardubický kraj to byli radní Miloslav Macela a v pondělí 15. března hejtman Radko Martínek, který.osobně otiskl svoji ruku do keramické hlíny.      Za Integračním  centrem sociálních aktivit v Pardubicích, které vyroste na místě bývalé tiskárny v ulici Smilově, stojí Česká abilympijská asociace. V nových prostorách najde asociace zázemí i podmínky pro další rozvoj. Vzniknou zde například chráněné dílny pro lidi s handicapem, poradenské a konzultační středisko bezbariérovosti, budou se zde také poskytovat  sociální služby.  V nových prostorách centra bude rovněž společenský sál nebo kavárna.        Sociální centrum má být otevřeno od září příštího roku.  Na stavbu získala Česká abilympijská asociace 54 milionů korun  z Evropské unie. Pardubický magistrát přispěje částkou 4,5 milionu korun.  

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.12.

I malé knihovny jsou pro kraj důležité

Radní Pardubického kraje projednali tento týden také rozvojové dokumenty týkající se knihoven. Za pojmem regionální funkce knihoven se skrývá podpora krajské samosprávy všem 420 knihovnám v obcích a městech na území kraje. Z krajského rozpočtu jsou hrazeny ty činnosti, které mají zajistit bohatý, pro čtenáře atraktivní knižní fond tak, aby byl dostupný všem zájemcům na území kraje.

Společnost celý článek
14.5.

Jedině s BEKO FRESH FESTIVALEM 2018 se budete cítit jako v michelinské restauraci!

Pro všechny zájemce připravili navíc organizátoři možnost si zakoupit vstupenky v předprodeji v sítích GoOut, Ticketportal nebo online na www.freshfestival.cz/vstupenky.

Společnost celý článek
2.4.

Zlatý erb 2007 našel své krajské vítěze

V pátek 30. března 2007 byly v Pardubicích slavnostně uděleny ceny v krajském kole soutěže Zlatý erb 2007.

Společnost celý článek
27.5.

Aviatická pouť je za dveřmi

V těchto zvláštních vlacích je přeprava návštěvníků s platnou vstupenkou zajišťována zdarma. V letošním roce se zcela jistě tato cesta na letiště vyplatí, zvláště pak s ohledem na aktuální stavební činnost ve městě, která mimo jiné znemožňuje pěší přístup od hlavního nádraží směrem k letišti. Dopravní podnik města Pardubice posiluje zvláštními linkami MHD.

Společnost celý článek
14.2.

Pardubický kraj se opět prezentoval na veletrhu cestovního ruchu

S velkým zájmem ze strany návštěvníků se setkaly ukázky práce pana Zdenka Bukáčka, nositele tradice lidového řemesla.

Společnost celý článek
28.11.

Předškoláci z pardubických školek se mohou těšit na počítače na míru

„Počítače by do našich školek mohly dorazit ještě letos, dřív než k nim usednou děti, čeká proškolení učitelky,“ dodala. Projekt IBM KidSmart Early Learning Programme je určený dětem od tří do sedmi let. Klade si za cíl naučit děti i rodiče zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting