Absolutní vítěz jezdil ve žlutém dresu se znakem kraje

8.6.

Absolutní vítěz jezdil ve žlutém dresu se znakem  kraje

Absolutní vítěz jezdil ve žlutém dresu se znakem  kraje

Letošní 41. ročník Malého závodu míru se jel na území České republiky a Polska. Mezinárodní etapový závod skončil v neděli 5. června v polském Walbrzychu, kde poslední etapu vyhrál  talentovaný Damian Slawek v dresu se znakem Pardubického kraje.       „Horko bylo úmorné, ale mladí cyklisté zvládali trať bez větších potíží,“ obdivoval výkony starších žáků a kadetek radní Pardubického kraje Miroslav Stejskal. Jako čestný ředitel závodu odstartoval poslední z pěti etap, kterou vyhrál Damian Slawek, absolutní vítěz 41. ročníku etapového závodu s mezinárodní účastí.       Díky Euroregionu Glacensis nabrali pořadatelé z Cyklistického klubu Lanškroun druhý dech. Slíbili, že závody  uspořádají i příští rok a domluvili se, že budou začínat pro změnu v polském Walbrzychu. Letos se přihlásilo tolik mladých závodníků, že je museli odmítat.  Přispěla k tomu právě dotace z evropských fondů, protože organizátoři mohli uhradit náklady spojené se závody starším žákům a kadetkám nominovaným Českým cyklistickým svazem.         Zajímavý byl závěrečný ceremoniál, kdy vítězové vypouštěli holubice míru. Ceny jim předával za zvuku znělky legendárního Závodu míru mimo jiné vítěz z roku 1964 Jan Smolík spolu s radním  Miroslavem Stejskalem. Ten má zásluhu na tom, že organizátoři pomocí prostředků z ERDF pro Euroregion Glacensis rozšířili  závod na území Polska.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.3.

Sociální služby podpoří místo EU město

V první vlně zastupitelé Pardubic z Programu podpory služeb sociální prevence rozdělili 5,5 milionu korun, podle Taubera ve druhé fázi bude k dispozici zhruba 6,7 milionu korun.

Společnost celý článek
12.7.

Policisté mají nové uniformy

Nové polokošile jsou vyrobeny ve třech barevných provedeních, modrá, žlutá a bílá, podle toho, jaké službě jsou určeny.

Společnost celý článek
17.2.

Kraj opravuje jízdní řády. Začal na Žamberecku

Ty se na základě požadavků zástupců samospráv objeví v jízdních řádech k 1. dubnu 2012.

Společnost celý článek
21.1.

Informace k přijímacím zkouškám bude mít každý

Informaci o přijímacích zkouškách, včetně stanovení kritérií, vyhlásí ředitelé jednotlivých škol nejpozději 31. ledna 2011.

Společnost celý článek
3.5.

Britský velvyslanec jednal o spolupráci na Univerzitě Pardubice

Britský velvyslanec jednal o spolupráci na Univerzitě Pardubice Velvyslanec Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice Jeho excelence Nicholas Stewart Archer dnes jednal s vedením Univerzity Pardubice o spolupráci českých a britských vědců.

Společnost celý článek
5.6.

Pohlreich se těší na mořské ježky a Hejlík na nadívaná holoubátka.BEKO FRESH festival bude nabitý zážitky

BEKO FRESH festival, který se chystá na dostihové závodiště o víkendu 15. – 16. června, by se letos dal nazvat festivalem zážitkovým.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting