Absolutním vítězem MLSU je uzená kýta Pavla Hubeného

3.11.

Absolutním vítězem MLSU je uzená kýta Pavla Hubeného

Absolutním vítězem MLSU je uzená kýta Pavla Hubeného

V pořadí již pátý ročník potravinářské soutěže MLS Pardubického kraje dnes vyvrcholil předáváním cen spotřebitelské veřejnosti. Nejchutnějším výrobkem se v konkurenci 87 výrobků od 20 regionálních výrobců stala uzená kýta Pavla Hubeného, která získala 31 procent všech hlasů spotřebitelské veřejnosti a zvítězila i ve své kategorii masa a masných produktů. Mezi mlýnskými a pekárenskými potravinami nejvíce lidem zachutnal Rosický koláč, jehož výrobcem je Zemědělské družstvo Rosice u Chrasti. V kategorii mléka a mléčných výrobků potěšil nejvíce chuťové buňky veřejnosti třicetiprocentní sýr pro děti od společnosti Miltry B, s. r. o., Perníková medovina, kterou produkuje Medovinka, s. r.o., chutnala lidem nejvíce v kategorii výrobků medu a různé. „V tomto ročníku jsme uspořádali rekordní počet ochutnávek na selských trzích a farmářských dnech v rámci celého kraje. Chtěli bychom do budoucna v těchto aktivitách pokračovat. Odborníci se letos navíc shodli se spotřebiteli na tom, které potraviny by měly být nositeli dnes již prestižní značky MLS Pardubického kraje. Je to pro mě pozitivní signál, neboť se ukazuje, že lidé mají zájem a jsou schopni vyhledávat kvalitní zboží, což je dobře pro místní zemědělce,“ zhodnotil uplynulý ročník soutěže radní Pardubického kraje zodpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov, Václav Kroutil. Aktivity Pardubického kraje se neomezují však pouze na regionální potravinářskou soutěž. „V loňském roce se regionální potravinářské výrobky zúčastnily prestižní zemědělsko-potravinářské výstavy v partnerském Régionu Center. Potraviny našich regionálních producentů jsou kvalitní. Pardubický kraj je prezentoval i při příležitosti oslav státního svátku na recepci České ambasády v Paříži, kterou perfektně připravili žáci SOŠ a SOU Polička. Je vidět, že nám v učilištích roste nová generace v oblasti gastronomie,“ uvedl při předávání cen hejtman Radko Martínek. V rámci slavnostního vyhodnocení MLSu Pardubického kraje 2011 byli rovněž vylosováni spotřebitelé, kteří se zapojili do výběru o nejkvalitnější potraviny. Shrnutí výsledků spotřebitelské soutěže MLS Pardubického kraje 2011 - Absolutní vítěz spotřebitelské soutěže - Uzená kýta, výrobce: Pavel Hubený, Bylany - Mlýnské a pekárenské a cukrářské výrobky – Rosický koláč, výrobce: Zemědělské družstvo Rosice u Chrasti - Mléko a mléčné výrobky – Sýr pro děti 30%, výrobce: Miltra B, s. r. o. - Maso a masné výrobky – Uzená kýta, výrobce: Pavel Hubený, Bylany - Výrobky z medu a ostatní – Perníková medovina, výrobce: Medovina, s. r. o Výherci vylosovaní mezi spotřebiteli - Soňa Vránková, Dašice - Martina Čadová, Pardubice - Irina Leinweberová, Letohrad - Radmila Gareisová, Pardubice

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.2.

Vojáky po návratu z Afgánistánu pozdravil i hejtman

Sídlem 14. brigády logistické podpory, která spolu s dalšími armádními útvary v Afghánistánu působila, jsou Pardubice.

Společnost celý článek
25.10.

LesFest: festival dokumentárních filmů plný stromů, hub a vůní

LesFest 2016 se koná pod záštitou primátora Hradce Králové MUDr. Zdeňka Finka. Slavnostního zahájení se zúčastní Ing. Daniel Szórád, Ph.D. (generální ředitel Lesy ČR), PhDr. Romana Lišková (náměstkyně primátora města Hradec Králové), Ing. Milan Zerzán (ředitel Městské lesy Hradce Králové, a.s.) a Ing. Petr Alexander, CSc. (Life Sciences Film Festival).

Společnost celý článek
29.8.

Jezdecká stezka povede z Vídně až k Baltu

Z Vídně až k Baltickému moři by se v budoucnu mohli dostat milovníci koní po takzvané páteřní jezdecké stezce

Společnost celý článek
13.6.

Krajská radní gratulovala úspěšným handicapovaným sportovcům

Martin Zvolánek splnil limit v hodu diskem a kuželkou pro blížící se paralympijské hry v Londýně.

Společnost celý článek
27.11.

Pardubice Ježíšek obdaruje halou pro sálové sporty

Pronájem bude levnější, než je ve zděných halách, přijde na 500 korun za hodinu, v méně frekventovaných časech.

Společnost celý článek
16.1.

Přihlášku na Fakultu restaurování UPa lze podat jen do pátku!

Přijímací řízení do bakalářského studijního programu se skládá z talentové zkoušky, která se liší pro jednotlivé studijní obory.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting