Adventní výstava oživí budovu reálky na krajském úřadu

4.12.

Adventní výstava oživí budovu reálky na krajském úřadu

Stalo se již tradicí, že Pardubický kraj na začátku posledního měsíce roku organizuje adventní prodejní výstavu výrobků, které vytvořili klienti poskytovatelů sociálních služeb. Ve středu 6. prosince od 10 do 16 hodin si tak budou moci návštěvníci v budově Reálky zakoupit ručně vyráběné adventní věnce, svícny a mnoho dalších hezkých předmětů. Součástí akce, která se koná pod záštitou radního pro sociální péči a neziskový sektor Pavla Šotoly, budou také vánočně laděná vystoupení.
 „Návštěvníci adventní výstavy mají v tomto předvánočním čase jedinečnou možnost seznámit se se zručností uživatelů sociálních služeb a podpořit jejich činnost. Zároveň mohou zakoupením drobných dárků potěšit blízké ze svého okolí,“ řekl radní Pavel Šotola a zároveň pozval návštěvníky na kulturní část programu. „Součástí výstavy budou tři vystoupení v podání klientů z Domova na rozcestí Svitavy, z Centra sociální péče města Ústí nad Orlicí a ze SeniorCentra Skuteč,“ dodal radní Šotola s tím, že veškerý výtěžek zůstane sociálním zařízením na nákup materiálu či dalších potřebných věcí pro klienty.
Mezi vystavujícími budou jednak poskytovatelé sociálních služeb z řad neziskových organizací, tak i příspěvkových organizací zřizovaných Pardubickým krajem a obcemi v regionu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.6.

U kulatého stolu TECHNOhrátek diskutovali odborníci o problematice zemědělského školství v regionu

Účastníci jednání poukázali na jeden z dlouhodobě přetrvávajících faktorů, který brání většímu zájmu o zemědělské školství – předsudky veřejnosti o tom, že zemědělství je náročná a špinavá ruční práce sedm dnů v týdnu bez odpočinku. To však už dávno neplatí. Mechanizace, elektronizace, robotizace a nástup nových technologií postoupily i v této oblasti stejně daleko jako v jiných průmyslových resortech.

Společnost celý článek
9.2.

Kradl s evropským zatykačem v zádech

Strážci zákona polapeného Slováka převezli na policejní služebnu k provedení nezbytných úkonů.

Společnost celý článek
18.3.

Bytové poradenské centrum slibuje pomoc

Poradenské centrum nabízí širokou škálu služeb z oblasti správy a údržby bytových domů.

Společnost celý článek
4.12.

Přijímají se návrhy na nejúspěšnějšího sportovce roku

Základní podmínkou je členství nominovaného jednotlivce či kolektivu ve sportovní organizaci, nebo spolku zabývajícím se sportovními aktivitami, se sídlem na území pardubického regionu. Uzávěrka předkládaných návrhů je 17. prosince.

Společnost celý článek
27.10.

Žáků ubylo, optimalizace se vyplatila

Optimalizace pomohla školám nejvíce ohroženým úbytkem žáků a nově se naplnily i některé nové obory.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting