AFI Palác bude hostit veletrh sociálních služeb

3.3.

AFI Palác bude hostit veletrh sociálních služeb

Návštěvníky čeká řada hudebních a tanečních vystoupení, výstavy, ochutnávky jídel, ale také třeba dokonalá simulace života seniora

V AFI Paláci se již tuto středu 5. března 2014 od 10 do 17 hodin uskuteční veletrh sociálních služeb, který je určen široké veřejnosti. Návštěvníci veletrhu se mohou seznámit s činností poskytovatelů sociálních služeb  Pardubického kraje a  dozvědět se, jaké služby vlastně mohou využít pro sebe či své blízké v případě potřeby. Veletrh nabízí i pestrý doprovodný program. Vystoupí například herci Miriam Kantorková a Ladislav Županič, zatancují klienti Základní školy a Praktické školy Svítání, zahrají a zazpívají romské děti a kapely anebo děti v Česku žijících cizinců. Zajímavým zážitkem pro mladší generaci bude možnost vyzkoušet si, jak se bude cítit v pokročilejším věku, a to díky dokonalé simulaci života seniora, včetně jeho běžných neduhů jako jsou sluchová, zraková a pohybová omezení. Patronem projektu se stal Zdeněk Rumpík, herec Východočeského divadla v Pardubicích. 

Veletrh nabídne také několik kulinářských zážitků. Tím nejexotičtějším bude ochutnávka občerstvení mongolské kuchyně, k mání budou ale také ochutnávky z chráněných kaváren Výměník a Café Apatyka.

Návštěvníci se mohou dozvědět také o  odlišnostech života nevidomých lidí a vozíčkářů a zároveň se přesvědčit, že i s hendikepem se dá žít plnohodnotný život. Třeba obecně prospěšná společnost poskytující rehabilitační služby pro nevidomé a zrakově postižené TyfloServis předvede kousek nazvaný „KINO POTMĚ aneb videostop, jak ho ještě neznáte“. TyfloCentrum, obecně prospěšná společnost poskytující sociální služby pro nevidomé, pak představí komentované interaktivní ukázky ze života svých klientů. Vhodným doplňkem tohoto programu bude i screening očí malých dětí zdarma, díky kterému bude možné zachytit případné budoucí problémy se zrakem a jejich včasné léčení.

„AFI Palác pravidelně poskytuje své prostory charitativním a neziskovým organizacím, aby mohly veřejnosti přiblížit svou práci a pomoci tak lidem, kteří to skutečně potřebují. Proto jsme rádi, že se v našem obchodním centru může uskutečnit akce, která přiblíží život hendikepovaných spoluobčanů, menšin nebo cizinců všem občanům Pardubic a okolí. V rámci veletrhu sociálních služeb se mohou návštěvníci AFI Paláce seznámit s širokým polem působnosti těchto organizací a také se něco přiučit během doprovodného programu, ke kterému patří ještě např. výstava obrázků žen v tíživé situaci, ukázky paličkování a výstava mongolského výtvarného umění,“ láká Jana Michalcová, marketingová manažerka AFI Paláce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.5.

Květnové bruslení aneb zajímavý pohled na životní styl

A protože na brusle vyrazí Pardubáci den před svátkem dětí, nebude pro ně v programu chybět ani řada her a soutěžíi.

Společnost celý článek
2.6.

Hejtman diskutoval s pracovníky chrudimské nemocnice

Hejtman zaměstnancům vysvětlil, že důvodem je Němečkovo manažerské pochybení.

Společnost celý článek
23.5.

Línek na Žofíně promluvil ke Svazu PTP

Právě na Žofíně byl svaz před čtyřiceti lety v rámci „Pražského jara“ 1968 založen.

Společnost celý článek
29.3.

Andrej Babiš dnes přednáší na Univerzitě Pardubice

Přednáška je otevřena všem studentům i zájemcům z veřejnosti.

Společnost celý článek
25.11.

Lubomír Brabec: S kytarou v Antarktidě

Kromě svého nástroje přiveze však Mistr do Chocně i svoje fotografie.

Společnost celý článek
30.9.

Paralympionik Martin Zvolánek bojuje o účast na své páté paralympiádě

Úspěšný český paralympionik momentálně bojuje o další důležité kvalifikační body na Mistrovství Evropy ve Švédsku, kde po boku dalších českých handicapovaných stolních tenistů usiluje o co nejlepší umístění. Zvolánek již v minulosti reprezentoval Česko na čtyřech paralympijských hrách.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting