AFI Palác bude hostit veletrh sociálních služeb

3.3.

AFI Palác bude hostit veletrh sociálních služeb

Návštěvníky čeká řada hudebních a tanečních vystoupení, výstavy, ochutnávky jídel, ale také třeba dokonalá simulace života seniora

V AFI Paláci se již tuto středu 5. března 2014 od 10 do 17 hodin uskuteční veletrh sociálních služeb, který je určen široké veřejnosti. Návštěvníci veletrhu se mohou seznámit s činností poskytovatelů sociálních služeb  Pardubického kraje a  dozvědět se, jaké služby vlastně mohou využít pro sebe či své blízké v případě potřeby. Veletrh nabízí i pestrý doprovodný program. Vystoupí například herci Miriam Kantorková a Ladislav Županič, zatancují klienti Základní školy a Praktické školy Svítání, zahrají a zazpívají romské děti a kapely anebo děti v Česku žijících cizinců. Zajímavým zážitkem pro mladší generaci bude možnost vyzkoušet si, jak se bude cítit v pokročilejším věku, a to díky dokonalé simulaci života seniora, včetně jeho běžných neduhů jako jsou sluchová, zraková a pohybová omezení. Patronem projektu se stal Zdeněk Rumpík, herec Východočeského divadla v Pardubicích. 

Veletrh nabídne také několik kulinářských zážitků. Tím nejexotičtějším bude ochutnávka občerstvení mongolské kuchyně, k mání budou ale také ochutnávky z chráněných kaváren Výměník a Café Apatyka.

Návštěvníci se mohou dozvědět také o  odlišnostech života nevidomých lidí a vozíčkářů a zároveň se přesvědčit, že i s hendikepem se dá žít plnohodnotný život. Třeba obecně prospěšná společnost poskytující rehabilitační služby pro nevidomé a zrakově postižené TyfloServis předvede kousek nazvaný „KINO POTMĚ aneb videostop, jak ho ještě neznáte“. TyfloCentrum, obecně prospěšná společnost poskytující sociální služby pro nevidomé, pak představí komentované interaktivní ukázky ze života svých klientů. Vhodným doplňkem tohoto programu bude i screening očí malých dětí zdarma, díky kterému bude možné zachytit případné budoucí problémy se zrakem a jejich včasné léčení.

„AFI Palác pravidelně poskytuje své prostory charitativním a neziskovým organizacím, aby mohly veřejnosti přiblížit svou práci a pomoci tak lidem, kteří to skutečně potřebují. Proto jsme rádi, že se v našem obchodním centru může uskutečnit akce, která přiblíží život hendikepovaných spoluobčanů, menšin nebo cizinců všem občanům Pardubic a okolí. V rámci veletrhu sociálních služeb se mohou návštěvníci AFI Paláce seznámit s širokým polem působnosti těchto organizací a také se něco přiučit během doprovodného programu, ke kterému patří ještě např. výstava obrázků žen v tíživé situaci, ukázky paličkování a výstava mongolského výtvarného umění,“ láká Jana Michalcová, marketingová manažerka AFI Paláce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

9.9.

Tyršovy sady ožijí Pardubickými dožínkami

Milovníky psů zase jistě potěší „Sraz všech psích ras i neras.

Společnost celý článek
29.3.

Kraj v loňském roce opravil mosty za 94 milionů korun

Na území Pardubického kraje evidujeme 45 mostů v nevyhovujícím a havarijním stavu. Našim cílem je postupně jejich počet snižovat, a to také díky dotacím ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Společnost celý článek
28.12.

Od ledna lze získat ověřené výpisy z registrů na jednom místě

Snadnější cestu za potřebnými dokumenty budou mít od ledna obyvatelé Pardubic.

Společnost celý článek
17.3.

Velká LEGO stavební show vypukne již tuto sobotu v OC Futurum Hradec Králové

Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na hrdiny legendární filmové série Star Wars, LEGO Friends Emmu a Olivii, sochy s tematikou draků, ninjů a mnohé další. Výstava obsahuje také tematický fotokoutek, interaktivní a pohyblivé exponáty nebo vitríny s hlavami celebrit. Denně je navíc zdarma v provozu herní zóna plná kostek, dílků a součástek pro tříbení fantazie, a to od 11 do 18 hodin v prvním patře vedle kavárny Galery Cafe.

Společnost celý článek
10.6.

Roman Línek je kmotrem unikátního vozu

Unikátní vůz z dílny karosářské firmy Sodomka koupilo a opravilo Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě.

Společnost celý článek
26.8.

V Luži našli způsob jak řešit problémy se sociálně slabými

Podle starosty Zemana tak není potřeba tolik stavebních firem, protože práci zastanou tito místní.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting