AFI Palác bude hostit veletrh sociálních služeb

3.3.

AFI Palác bude hostit veletrh sociálních služeb

Návštěvníky čeká řada hudebních a tanečních vystoupení, výstavy, ochutnávky jídel, ale také třeba dokonalá simulace života seniora

V AFI Paláci se již tuto středu 5. března 2014 od 10 do 17 hodin uskuteční veletrh sociálních služeb, který je určen široké veřejnosti. Návštěvníci veletrhu se mohou seznámit s činností poskytovatelů sociálních služeb  Pardubického kraje a  dozvědět se, jaké služby vlastně mohou využít pro sebe či své blízké v případě potřeby. Veletrh nabízí i pestrý doprovodný program. Vystoupí například herci Miriam Kantorková a Ladislav Županič, zatancují klienti Základní školy a Praktické školy Svítání, zahrají a zazpívají romské děti a kapely anebo děti v Česku žijících cizinců. Zajímavým zážitkem pro mladší generaci bude možnost vyzkoušet si, jak se bude cítit v pokročilejším věku, a to díky dokonalé simulaci života seniora, včetně jeho běžných neduhů jako jsou sluchová, zraková a pohybová omezení. Patronem projektu se stal Zdeněk Rumpík, herec Východočeského divadla v Pardubicích. 

Veletrh nabídne také několik kulinářských zážitků. Tím nejexotičtějším bude ochutnávka občerstvení mongolské kuchyně, k mání budou ale také ochutnávky z chráněných kaváren Výměník a Café Apatyka.

Návštěvníci se mohou dozvědět také o  odlišnostech života nevidomých lidí a vozíčkářů a zároveň se přesvědčit, že i s hendikepem se dá žít plnohodnotný život. Třeba obecně prospěšná společnost poskytující rehabilitační služby pro nevidomé a zrakově postižené TyfloServis předvede kousek nazvaný „KINO POTMĚ aneb videostop, jak ho ještě neznáte“. TyfloCentrum, obecně prospěšná společnost poskytující sociální služby pro nevidomé, pak představí komentované interaktivní ukázky ze života svých klientů. Vhodným doplňkem tohoto programu bude i screening očí malých dětí zdarma, díky kterému bude možné zachytit případné budoucí problémy se zrakem a jejich včasné léčení.

„AFI Palác pravidelně poskytuje své prostory charitativním a neziskovým organizacím, aby mohly veřejnosti přiblížit svou práci a pomoci tak lidem, kteří to skutečně potřebují. Proto jsme rádi, že se v našem obchodním centru může uskutečnit akce, která přiblíží život hendikepovaných spoluobčanů, menšin nebo cizinců všem občanům Pardubic a okolí. V rámci veletrhu sociálních služeb se mohou návštěvníci AFI Paláce seznámit s širokým polem působnosti těchto organizací a také se něco přiučit během doprovodného programu, ke kterému patří ještě např. výstava obrázků žen v tíživé situaci, ukázky paličkování a výstava mongolského výtvarného umění,“ láká Jana Michalcová, marketingová manažerka AFI Paláce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

26.4.

Město ověřuje dostupné bydlení za pomoci dotací

Na realizaci tříletého projektu navíc město získalo evropskou dotaci ve výši bezmála 8 milionů korun.

Společnost celý článek
1.3.

Absolvoval "prestižní" kurz u FBI

Ano, do lehkosti vyjadřování rodilého mluvčího mám sice stále dost daleko, ale za to, jak angličtinu ovládám, vděčím vrozenému daru cizí jazyk naposlouchat a pak především tomu, že jsem měl možnost coby vysokoškolský student strávit v letech 1993-1996 několik měsíců v Západní Virginii, kde jsem v rámci prázdninových programů působil jako táborový vedoucí.

Společnost celý článek
4.6.

Pardubické krematorium se otevře veřejnosti

Rekonstrukce probíhala po částech od roku 2004 až do loňska a celková investice dosáhla částky převyšující 25 milionů korun.

Společnost celý článek
16.6.

Dům hudby pro 21. století

Již v minulém roce byla připravena projektová dokumentace na „Realizaci úspor energie - Konzervatoř Pardubice“, na kterou se kraji podařilo získat osmimilionovou dotaci z evropského programu pro životní prostředí. „V tomto projektu jsou kromě drobných dispozičních úprav navržena energeticky úsporná opatření na vnější obálce budovy, tedy především výměna oken a zateplení střechy. Pohledově se zvnějšku téměř nic nezmění,“ uvedl Roman Línek. S tímto projektem se počítá na přelomu let 2018 a 2019 a celkové náklady budou činit 40 milionů korun.

Společnost celý článek
31.7.

V případě problémů volejte hygieniky

Buď si stěžovali okamžitě na příslušné hygienické správě, nebo své děti vzali domů a po provozovateli požadují náhradu.

Společnost celý článek
6.11.

Kolik zaplatíte v pardubické MHD od 1.1.2008?

Rada města Pardubic schválila variantu úpravy cen jízdného pro prostředky městské hromadné dopravy

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting