AFI Palác bude hostit veletrh sociálních služeb

3.3.

AFI Palác bude hostit veletrh sociálních služeb

Návštěvníky čeká řada hudebních a tanečních vystoupení, výstavy, ochutnávky jídel, ale také třeba dokonalá simulace života seniora

V AFI Paláci se již tuto středu 5. března 2014 od 10 do 17 hodin uskuteční veletrh sociálních služeb, který je určen široké veřejnosti. Návštěvníci veletrhu se mohou seznámit s činností poskytovatelů sociálních služeb  Pardubického kraje a  dozvědět se, jaké služby vlastně mohou využít pro sebe či své blízké v případě potřeby. Veletrh nabízí i pestrý doprovodný program. Vystoupí například herci Miriam Kantorková a Ladislav Županič, zatancují klienti Základní školy a Praktické školy Svítání, zahrají a zazpívají romské děti a kapely anebo děti v Česku žijících cizinců. Zajímavým zážitkem pro mladší generaci bude možnost vyzkoušet si, jak se bude cítit v pokročilejším věku, a to díky dokonalé simulaci života seniora, včetně jeho běžných neduhů jako jsou sluchová, zraková a pohybová omezení. Patronem projektu se stal Zdeněk Rumpík, herec Východočeského divadla v Pardubicích. 

Veletrh nabídne také několik kulinářských zážitků. Tím nejexotičtějším bude ochutnávka občerstvení mongolské kuchyně, k mání budou ale také ochutnávky z chráněných kaváren Výměník a Café Apatyka.

Návštěvníci se mohou dozvědět také o  odlišnostech života nevidomých lidí a vozíčkářů a zároveň se přesvědčit, že i s hendikepem se dá žít plnohodnotný život. Třeba obecně prospěšná společnost poskytující rehabilitační služby pro nevidomé a zrakově postižené TyfloServis předvede kousek nazvaný „KINO POTMĚ aneb videostop, jak ho ještě neznáte“. TyfloCentrum, obecně prospěšná společnost poskytující sociální služby pro nevidomé, pak představí komentované interaktivní ukázky ze života svých klientů. Vhodným doplňkem tohoto programu bude i screening očí malých dětí zdarma, díky kterému bude možné zachytit případné budoucí problémy se zrakem a jejich včasné léčení.

„AFI Palác pravidelně poskytuje své prostory charitativním a neziskovým organizacím, aby mohly veřejnosti přiblížit svou práci a pomoci tak lidem, kteří to skutečně potřebují. Proto jsme rádi, že se v našem obchodním centru může uskutečnit akce, která přiblíží život hendikepovaných spoluobčanů, menšin nebo cizinců všem občanům Pardubic a okolí. V rámci veletrhu sociálních služeb se mohou návštěvníci AFI Paláce seznámit s širokým polem působnosti těchto organizací a také se něco přiučit během doprovodného programu, ke kterému patří ještě např. výstava obrázků žen v tíživé situaci, ukázky paličkování a výstava mongolského výtvarného umění,“ láká Jana Michalcová, marketingová manažerka AFI Paláce.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.1.

Cihelna Časy dostala už druhou pokutu za nepovolené nakládání s odpady

Nešlo o první porušení zákona, kterého se společnost Cihelna Časy dopustila. Už v roce 2017 jí inspektoři ČIŽP uložili pravomocnou pokutu 80 tisíc korun za stejné pochybení – tedy nakládání s odpady bez platného povolení Krajského úřadu Pardubického kraje.

Společnost celý článek
29.6.

Přes 20 dárců si převzalo Zlaté kříže II. stupně za 120 odběrů krve Předávání ocenění dobrovolným dárcům krve

Dárci krve převzali ocenění 1. náměstka hejtmana Romana Línka, předsedkyně Oblastní výkonné rady ČČK Pardubice Vladimíry Hanákové a několikanásobného mistra světa v hasičských soutěžích TFA Lukáše Nováka. Slavnostní předávání doprovodila Žesťová harmonie ZUŠ Havlíčkova Pardubice pod uměleckým vedením Romana Faltyse.

Společnost celý článek
25.11.

Pardubické Vánoce

Kdo tedy zavítá o adventních víkendech na Pernštýnské náměstí, bude mít možnost vybírat z výrobků desítek řemeslníků z celé republiky, kteří budou nabízet nejen rozmanité dárky pod vánoční stromeček, ale i celou řadu staročeských pochutin a nápojů. Samozřejmostí je voňavý trdelník i vánoční punč či horká medovina.

Společnost celý článek
1.3.

Studenti z Pardubic staví přehradu z vlnité lepenky

Dominantou modelu musí být přehradní hráz včetně jejího okolí podle zvolené funkce přehrady a zároveň studenti musí v modelu ukázat vnitřní uspořádání stavby.

Společnost celý článek
30.4.

Bezbariérová doprava

Jedná se o devítimístný Renault Master s hydraulickou plošinou pro nástup vozíčkářů.

Společnost celý článek
7.3.

Zájem o služby občanských poraden roste

Pardubický kraj v roce 2007 vyčlenil ve svém rozpočtu částku 600 tisíc korun na provoz a činnost občanským poradnám.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting