Africká zima Tomáše Šebka: zpověď lékaře bez hranic

16.1.

Africká zima Tomáše Šebka: zpověď lékaře bez hranic

 Krajská knihovna v Pardubicích ve spolupráci s knihkupectvím Kosmas pořádá ve čtvrtek 8. února autogramiádu Tomáše Šebka, českého chirurga a účastníka misí s Lékaři bez hranic. Autor představí svou novou knihu Africká zima: V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic, v níž čtenáře přenáší do oblasti sužované ozbrojenými konflikty a tropickými i infekčními nemocemi. Začátek akce je v 17 hodin v univerzálním sále knihovny.
„Takže zpátky k šamanům, nebo jak jim mám říkat. Například při zlomenině nejdřív rozšmelcují zlomené kosti ještě víc a pak je stabilizují bambusovými dlahami, se kterými se dá chodit. (…) Na hady mají hadí kámen a na kašel uříznou horní patro. Mají obrovskou důvěru místní populace, zatímco my občas čelíme situacím, kdy se naši pacienti obávají, že jediné, co tady my chirurgové děláme, je amputování rukou a nohou.“
Tomáš Šebek ve své třetí knize formou deníkových zápisků zaznamenává zážitky z dvouměsíční mise v Jižním Súdánu a přibližuje tak každodenní život, množství překvapivých momentů, kontakt s pacienty nebo lékařské zákroky bez potřebného vybavení. „Pan Šebek je skvělý vypravěč. Jeho knihy jednoduše plynou, nepostrádají humor a patří k těm, které odkládám až v momentě, kdy je dočtu. Velice mě těší, že ho u nás v knihovně můžeme přivítat,“ říká ředitelka krajské knihovny Radomíra Kodetová. 
Knihu na místě pořídíte se slevou 15 % a její koupí podpoříte organizaci Lékaři bez hranic.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.2.

Primátor: Boj za nemocnici nekončí

Chceme aby bylo přesně specifikováno, jaké diagnózy mohou tato pracoviště léčit.

Společnost celý článek
4.12.

Město je připraveno na štědrovečerní procházku

Hodinu před štědrovečerní půlnocí se Pernštýnské náměstí rozezní tradičním nočním zpíváním.

Společnost celý článek
6.2.

Nemocnice „chudne“, město je zděšeno

Petici na zachování rozsahu zdravotní péče v pardubické nemocnici podpořilo minulý týden jednohlasně celé zastupitelstvo města.

Společnost celý článek
5.5.

Svatby v květnu nejsou tabu, ale ani netáhnou

„Je tomu tak každý rok, lidé tuto tradici stále dodržují,“ řekla vedoucí pardubické matriky Zdeňka Havlíčková. Na letošní květen, především na konec měsíce, si svatbu naplánovalo zatím 18 párů, jeden pár pak chce uzavřít registrované partnerství. Díky službě Svatby on-line se však tento počet může ještě změnit.

Společnost celý článek
13.6.

Investice do Zámku Pardubice ochrání vzácné malby a přesune společenské akce

„Rada kraje již loni schválila celkový generel Zámku, který jsme zadali u třech českých špičkových architektů Pleskota, Lábuse a Všetečky. Právě oni přišli s řadou nových impulsů a ovlivnili tak připravované rekonstrukční záměry,“ shrnul 1. náměstek hejtmana Roman Línek, který je zodpovědný za investice, majetek a kulturu.

Společnost celý článek
29.6.

Zámecká komise pošle doporučení a stanoviska

Téměř všichni se shodli na tom, že zámecký areál je atraktivní a jedinečný, ale jeho potenciál není dostatečně využitý.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting