Aglomerace schválila další projekty za 280 milionů korun

17.3.

Aglomerace schválila další projekty za 280 milionů korun

 Řídicí výbor ITI Hradecko-pardubické aglomerace na svém včerejším jednání schválil realizaci dalších projektů z oblasti dopravy, vzdělávání a kultury. Tento týden již bylo schváleno dvanáct záměrů na rekonstrukce a vybavení středních škol zaměřených na polytechnické vzdělávání, jeden v oblasti kultury a dva záměry v oblasti dopravy. Celkově se tak jedná o patnáct projektových záměrů za přibližně 280 milionů korun dotačních.
„Vydali jsme doporučující stanovisko například pro projekty modernizace odbavovacího systému cestujících v městské hromadné dopravě v Pardubicích a Hradci Králové nebo rekonstrukce Příhrádku v Pardubicích,“ uvedl předseda Řídicího výboru ITI a primátor města Pardubic Martin Charvát.
První aglomerační výzvy byly vypsány již v říjnu 2016 a do současnosti bylo schváleno dvaadvacet projektových záměrů za více než půl miliardy korun. Šanci usilovat o dotaci přitom budou mít ještě další projekty. „Tři projektové záměry, dva z oblasti vzdělávání a jeden z oblasti kultury, byly vrácené k dopracování, a to z důvodu nesplnění všech kritérií. Jejich žadatelům byly vráceny na základě doporučení odborníků z tematicky příslušné pracovní skupiny k dopracování s možností opětovného předložení záměru v dalším řídicím výboru,“ doplnil královéhradecký primátor Zdeněk Fink.
Aglomerace má díky své strategii u pěti operačních programů (Integrovaný regionální operační program, Operační program doprava, Operační program životní prostředí, Operační program věda, výzkum, vzdělávání, Operační program podnikání a inovace pro konkurenceschopnost) rezervovanou částku v minimální výši 3,4 miliardy korun. Vyčerpat ji musí nejpozději do konce roku 2023. „V letošním roce máme naplánované vyhlášení ještě dalších výzev za více než 1,5 miliardy korun. Usilovat o dotaci mohou zájemci ze všech operačních programů,“ upřesnil náměstek pardubického primátora Jan Řehounek.
Cílem aglomerace je splnit všechny milníky a finanční plány, ke kterým se zavázala. „Letos čeká řízení Strategie ITI a především jednotlivé žadatele, kteří dostali doporučující stanovisko řídicího výboru, velká spousta práce. S ohledem na plnění milníků Strategie ITI, jež se týkají nejen povinnosti vyčerpat konkrétní objem rezervované alokace, ale rovněž monitorovacích indikátorů, je potřeba neustávat v přípravě projektů a připravit tyto projekty k zahájení fyzické realizace,“ poznamenal manažer ITI Hradecko-pardubické aglomerace Miroslav Janovský.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.1.

Digitální detektory alkoholu do škol v Litomyšli

Ze zkušenosti pedagogů v celé České republice vyplývá, že alkohol není výjimečnou záležitostí ani na základních školách.

Společnost celý článek
18.5.

Soutěž o Pohár Josefa Františka

Dodejme, že soutěžit se bude v mobilním lanovém centru, své bojové dovednosti prověří soutěžící i za pomoci technologie Battlefield live v téměř reálném boji a sílu a dynamiku vyzkouší v disciplíně Bungee running.

Společnost celý článek
4.8.

Stanovisko města Ústí nad Orlicí k závodům Ústecká 21

Vedení města odmítá uvedená vyjádření a považuje je za nepravdivé a do jisté míry účelové.

Společnost celý článek
4.5.

Více než 300 dětí z Pardubického kraje čeká na rodinu

Cílem 5. ročníku Běhu pro život je vybrat 4 miliony korun na proškolení pěstounů a na finanční podporu pěstounské péče.

Společnost celý článek
5.6.

Služby nadělovaly v Apolence

V minulých dnech dostalo hiporehabilitační centrum Apolenka ve Spojile od Služeb města dárek v podobě sedmdesáti balíků senáže, kterou firma posekala na svých pozemcích. Usušená tráva vystačí přibližně na čtvrt roku ke krmení dvanácti koní a dalších hospodářských zvířat, která mají v Apolence svůj domov.

Společnost celý článek
23.12.

Projděte se na Štědrý den městem

Kdo chce, může si třeba přijít na Pernštýnské náměstí zazpívat tradiční vánoční koledy. „Spousta lidí je již zvyklá po vánoční večeři a rozbalování dárků vyrazit na procházku do našeho krásného historického centra a projít se po památkách. I letos jsme se rozhodli pokračovat v tradici zpívání na schodech pardubické radnice. Všechny srdečně zveme na Štědrý večer do centra města, kde společně můžeme sdílet nejkrásnější svátky v roce za zvuku vánočních koled,“ zve na Štědrovečerní procházku náměstek primátora zodpovědný za kulturu Jakub Rychtecký.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting