Akademie věd podporuje výzkum v našem kraji

19.3.

Akademie věd podporuje výzkum v našem kraji

Akademie věd podporuje výzkum v našem kraji

Ve středu 18. března se v pražské vile Lanna konalo pracovní setkání představitelů Akademie věd ČR, Pardubického kraje a Sdružení obcí Orlicko. Na akademické půdě rekapitulovali jejich zástupci dosavadní regionální spolupráci, perspektivy a nové možnosti v oblasti vědy a výzkumu, rozvoje regionů a vzdělanosti v podmínkách Evropské unie.      „Každoročně při této příležitosti posuzujeme spolupráci mezi Akademií věd ČR a Pardubickým krajem, která funguje oficiálně od roku 2006,“ uvedl radní Petr Šilar, který má na starosti koordinaci projektů. Radní také dodal, že Pardubický kraj jako jediný v České republice podepsal takovýto dokument. Dohodě s krajem však předcházela smlouva akademie se Sdružením obcí Orlicko. Šilar s potěšením konstatoval, že z původního regionu v povodí Orlice se spolupráce rozšířila dál do Pardubického kraje.      Pracovníci akademie se díky smlouvě s krajem a sdružením Orlicko podílejí na více jak 15 projektech v regionu. „Zvláště jeden záměr je důležitý, a to především pro Hlinecko,“ dodal Petr Šilar  Pracovníci ústavu experimentální botaniky budou zjišťovat  ovlivnění kvality vody v nádrži Hamry, která je zdrojem pitné vody. Podle Šilara se jedná o unikátní metodu a výsledky budou sloužit přímo v praxi.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

29.4.

Prasata jsou v tom nevinně

Určitě je vhodné dodat, že riziko zavlečení prasečí chřipky prostřednictvím nemocných prasat lze prakticky vyloučit.

Společnost celý článek
24.2.

Město je náš spoluhráč, ne soupeř

Nehrajeme totiž fotbal, ale snažíme se dělat to nejlepší pro občany našeho regionu. Těmi jsou i Pardubáci.

Společnost celý článek
21.10.

,,VILMA,, přinesla své nechtěné plody

Na jednotlivých územních odborech pak bylo zadrženo několik osob, které policisté obvinili z trestných činů.

Společnost celý článek
19.1.

Plísně komplikují restaurátorům práci

Studentky 4. ročníku Ateliéru restaurování uměleckých děl na papíru a Ateliéru restaurování knižní vazby se tak na dvoudenním kurzu naučily správně odebírat vzorky plísní, identifikovat je a na základě toho rozhodnout o dalším vhodném postupu. Trénovaly především techniku odběru stěrových vzorků pro mikrobiologický rozbor z uměleckých děl typu olej, plátno, kresba, které nejčastěji restaurují.

Společnost celý článek
25.10.

LesFest: festival dokumentárních filmů plný stromů, hub a vůní

LesFest 2016 se koná pod záštitou primátora Hradce Králové MUDr. Zdeňka Finka. Slavnostního zahájení se zúčastní Ing. Daniel Szórád, Ph.D. (generální ředitel Lesy ČR), PhDr. Romana Lišková (náměstkyně primátora města Hradec Králové), Ing. Milan Zerzán (ředitel Městské lesy Hradce Králové, a.s.) a Ing. Petr Alexander, CSc. (Life Sciences Film Festival).

Společnost celý článek
8.10.

Nejen Chrudim si připomenula slavného rodáka

Město Chrudim si minulý týden připomenulo 150. výročí úmrtí svého slavného rodáka Josefa Ressla.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting