Akademie věd podporuje výzkum v našem kraji

19.3.

Akademie věd podporuje výzkum v našem kraji

Akademie věd podporuje výzkum v našem kraji

Ve středu 18. března se v pražské vile Lanna konalo pracovní setkání představitelů Akademie věd ČR, Pardubického kraje a Sdružení obcí Orlicko. Na akademické půdě rekapitulovali jejich zástupci dosavadní regionální spolupráci, perspektivy a nové možnosti v oblasti vědy a výzkumu, rozvoje regionů a vzdělanosti v podmínkách Evropské unie.      „Každoročně při této příležitosti posuzujeme spolupráci mezi Akademií věd ČR a Pardubickým krajem, která funguje oficiálně od roku 2006,“ uvedl radní Petr Šilar, který má na starosti koordinaci projektů. Radní také dodal, že Pardubický kraj jako jediný v České republice podepsal takovýto dokument. Dohodě s krajem však předcházela smlouva akademie se Sdružením obcí Orlicko. Šilar s potěšením konstatoval, že z původního regionu v povodí Orlice se spolupráce rozšířila dál do Pardubického kraje.      Pracovníci akademie se díky smlouvě s krajem a sdružením Orlicko podílejí na více jak 15 projektech v regionu. „Zvláště jeden záměr je důležitý, a to především pro Hlinecko,“ dodal Petr Šilar  Pracovníci ústavu experimentální botaniky budou zjišťovat  ovlivnění kvality vody v nádrži Hamry, která je zdrojem pitné vody. Podle Šilara se jedná o unikátní metodu a výsledky budou sloužit přímo v praxi.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.2.

Oredo organizuje dopravu i pro Pardubický kraj

Nyní by mělo Oredo pomoci s vytvořením obdobného dopravního modelu i u pardubických sousedů.

Společnost celý článek
19.5.

Golfový turnaj pomůže s rekonstrukcí kostelů

Za zmínku stojí také Sluníčkový den pro postižené děti, který je každoročně organizován v kempu Vochtánka u Potštejna.

Společnost celý článek
14.2.

V létě se park Na Špici promění ve Sportovní park Pardubice

Sportovní park Pardubice bude menší co do počtu dnů, rozlohy i zapojených klubů. Jako nejlepší lokalita byl zvolen park Na Špici, a to i kvůli blízkosti soutoku řek Labe a Chrudimky. Stejně jako loni bude také letos hlavním cílem zapojit děti z mateřských a základních škol. Manažerem této akce bude i letos předseda představenstva BK Pardubice Pavel Stara, spolupracovat bude s Kulturním centrem Pardubice a úředníky z magistrátu.

Společnost celý článek
27.3.

Dubnová výstava v poličské knihovně představí švýcarské město Fribourg

Vladimír Hlach svými fotografiemi představí město, které se stalo jeho novým domovem, když z důvodu politické perzekuce své rodiny odešel v roce 1968 do Švýcarska.

Společnost celý článek
9.10.

Den stavitelství a architektury

Stavebnictví a architektura zažívá v poslední době velký rozmach a stává se perspektivní oblastí pro budoucí uplatnění.

Společnost celý článek
30.10.

Vrhají se pod kola aut

Zatímco řidič vyvázl bez zranění, totéž říci nemůže řidič motocyklu a jeho spolujezdkyně. Těm měl do jízdní dráhy vběhnout jelen.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting