Akce „KAMION“ v Pardubickém kraji Kontrolovali Češi, Němci, Poláci, Slováci i Maďaři

5.6.

Akce „KAMION“ v Pardubickém kraji Kontrolovali Češi, Němci, Poláci, Slováci i Maďaři


Dopravní policisté, policisté cizinecké policie, psovodi se služebními psy a policisté pořádkové policie se sešli ve spolupráci s pracovníky Centra služeb pro silniční dopravu a dalšími odborníky, zabývajícími se kontrolami dodržování povinností pro silniční nákladní dopravu, z Německa, Polska, Slovenska a Maďarska při velké dopravní akci, která se konala na území Pardubického kraje ve dnech 27. - 30. května 2013. Jednalo se o akci, která probíhala na pěti stanovištích v rámci kraje a byla situována do dopoledních, odpoledních, večerních, ale i nočních hodin. Kontrolujících bylo 80, z toho 35 policistů.

Cílem bylo provést důkladnou prověrku vytipovaných nákladních automobilů a jejich řidičů. Policisté společně s ostatními zúčastněnými kontrolovali dodržování povinností pro nákladní silniční dopravu spojenou s přepravou nebezpečných věcí, prováděli kontrolní vážení, zjišťovali, zda řidiči dodržují stanovené přestávky a odpočinek, zda neoprávněně nemanipulují se záznamovými zařízeními (tachografy). Nedílnou součástí byla i kontrola technického stavu vozidla a upevnění přepravovaného nákladu. Strážci zákona zároveň pátrali po hledaných osobách, věcech, drogách, odcizených motorových vozidlech a po osobách, které se neoprávněně zdržují na území České publiky. Řešili i další přestupky, které během této akce zjistili.

Kontrolováno vozidel celkem
269
- z toho nákladních automobilů
149
Zjištěno dopravních přestupků
151
- vyřízeno blokovou pokutou
102 (za 75.000,- Kč)
- oznámeno
49
Porušení v oblasti sociálních předpisů *
30
Nevyhovující technický stav vozidla
68
Váženo vozidel
21
- přetíženo
8
Uložené kauce
4 (za 115.000,- Kč)
* nesprávné používání tachografu, doby řízení, odpočinku a bezpečnostních přestávek, neoprávněná manipulace s kontrolním zařízením (tachograf) a paměťovými kartami řidiče (magnety, jízda na cizí kartu řidiče apod.)


Vyhledávání drog.
Všem řidičům přetížených vozidel policisté zakázali další jízdu, stejně tak jako řidičům nákladních automobilů, jejichž vozy měly nebezpečné závady. 

Během kontrol byl dále zjištěn jeden řidič, který se dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, tím, že řídil vozidlo, přestože to měl zakázáno. Odhalen byl i řidič, který řídil pod vlivem návykové látky. Další řidiči byli přistiženi a následně i potrestáni za jízdu bez zapnutých bezpečnostních pásů, za telefonování během jízdy či za nesprávný způsob jízdy. 

„V akcích obdobného charakteru budeme i nadále pokračovat“.

Poděkování za spolupráci patří všem českým i zahraničním partnerům, kteří se samotné akce zúčastnili a vyměňovali si s našimi policisty zkušenosti, Vyšší policejní škole MV pro kriminální policii, která poskytla zázemí nejen pro instruktáž k akci, ale i ubytovací kapacity pro zahraniční účastníky. Děkujeme i policejním veteránům, kteří v průběhu celé akce pomáhali s fotodokumentací a překladatelskou činností. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

7.10.

Nadační fond pomáhá bývalým olympionikům

Východočeský klub olympioniků pořádá pravidelně setkání svých členů. Tentokrát se konalo v salónku pardubického hotelu Zlatá štika. Klub má v současné době 49 členů a jedním z nich je také René Živný, radní Pardubického kraje pro sport, bývalý bikrosový jezdec a trenér, účastník olympijských her 2008 v Pekingu a 2012 v Londýně.

Společnost celý článek
7.4.

Pardubický kraj hostil jednání ,,pétépáků,,

Na zasedání přišel pozdravit „pétépaky“ i ředitel Krajského vojenského velitelství v Pardubicích.

Společnost celý článek
12.6.

Přelouč má nové autobusové nádraží

Tento terminál zvýšil nejen pohodlí cestujících, ale především jejich bezpečnost.

Společnost celý článek
11.4.

Během tří let opraví kraj historicky cenné lehárny v Jevíčku

„Původně předpokládané náklady ve výši necelých 10 milionů korun bylo nutné navýšit, jelikož do realizační projektové dokumentace musely být zapracovány připomínky a požadavky odboru památkové péče.

Společnost celý článek
6.2.

Lávka místo mostku. Oprava omezí přístup do Zámku Pardubice

Samotná oprava začne v březnu nebo dubnu 2018, záležet bude na klimatických podmínkách. Trvání stavebních prací by nemělo přesáhnout 12 týdnů.

Společnost celý článek
30.9.

Město podpořilo dotacemi nemocnici a LDN v Rybitví

Léčebna měla do této chvíle k dispozici dva sanitní vozy, přičemž jeden z nich zakoupila jako již starší vozidlo. „Oprava staršího vozu by byla neekonomická a zbývající sanitní vůz nedokáže pokrýt požadavky všech pacientů. Město navíc nedisponuje podobným zařízením pro dlouhodobě nemocné, i proto jsme se tento záměr rozhodli podpořit,“ podotýká náměstek Rychtecký.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting