Akce Rybář dopadla úspěšně

26.2.

Akce Rybář dopadla úspěšně

Akce Rybář dopadla úspěšně

Domovní prohlídkou vyvrcholila v minulých dnech na Žamberecku čtyři měsíce připravovaná akce podpracovním názvem „Rybář,“ zaměřená na výrobu a distribuci drog. Samotné akce se účastnily více jak tři desítky policistů, a to jak kriminalisté a policisté oddělení hlídkové služby, tak i královéhradecké zásahovky. Samotná domovní prohlídka byla úspěšná. Podařilo se při ní zajistit nejenom nemalé množství injekčních stříkaček a dalších potřeb „feťáků“, ale rovněž chemikálie sloužící k výrobě pervitinu, varna a droga samotná. Některé ze zajištěných věcí, především okem neidentifikovatelné chemikálie, byly zaslány ke zkoumání na expertizu. Přímo v chatě byl zadržen také 33letý muž z Pardubic, který má s výrobou a prodáváním drogy již bohaté zkušenosti. Jeho zadržení, zajištění varny a dalších důkazních materiálů nebylo vůbec jednoduché. Muž totiž drogu vyráběl na Orlickoústecku, distribuoval ji ovšem na Pardubicku a Královehradecku. Policisté sdělili zadrženému ihned na místě podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Podali také návrh na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Muži nyní podle trestního zákona hrozí až pětileté vězení. Je však pravděpodobné - s ohledem na jeho pestrou minulost v oboru a recidivu - že mu soud vyměří trest daleko vyšší. To ale ukáže až další šetření.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.4.

Studenti vyzdobili nádvoří pardubického zámku

Studenti připravili jednotlivé díly skládačky v hodinách výtvarné výchovy a ty seskládali u příležitosti Dne Pardubického kraje.

Společnost celý článek
30.3.

Služby města Pardubic v novém

Novinkou je poptávkový formulář, ve kterém snadno a rychle můžete poptat požadovanou službu.

Společnost celý článek
25.4.

Kraj požádá o individuální projekt pro sociální služby

Další zásadní změnou je závazek dvouleté udržitelnosti podpořených sociálních služeb z rozpočtu samospráv.

Společnost celý článek
15.3.

Quality Certification Pardubice

V Pardubicích letos pokračují aktivity, které mají přispět ke zvýšení kvality služeb poskytovaných v oblasti cestovního ruchu.

Společnost celý článek
30.3.

Falešný zaměstnanec BIS vyžadoval prebendy

Několikrát se pod smyšleným jménem M. Sádovský vydával za pracovníka Bezpečnostní informační služby České republiky.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting