Akce Rybář dopadla úspěšně

26.2.

Akce Rybář dopadla úspěšně

Akce Rybář dopadla úspěšně

Domovní prohlídkou vyvrcholila v minulých dnech na Žamberecku čtyři měsíce připravovaná akce podpracovním názvem „Rybář,“ zaměřená na výrobu a distribuci drog. Samotné akce se účastnily více jak tři desítky policistů, a to jak kriminalisté a policisté oddělení hlídkové služby, tak i královéhradecké zásahovky. Samotná domovní prohlídka byla úspěšná. Podařilo se při ní zajistit nejenom nemalé množství injekčních stříkaček a dalších potřeb „feťáků“, ale rovněž chemikálie sloužící k výrobě pervitinu, varna a droga samotná. Některé ze zajištěných věcí, především okem neidentifikovatelné chemikálie, byly zaslány ke zkoumání na expertizu. Přímo v chatě byl zadržen také 33letý muž z Pardubic, který má s výrobou a prodáváním drogy již bohaté zkušenosti. Jeho zadržení, zajištění varny a dalších důkazních materiálů nebylo vůbec jednoduché. Muž totiž drogu vyráběl na Orlickoústecku, distribuoval ji ovšem na Pardubicku a Královehradecku. Policisté sdělili zadrženému ihned na místě podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Podali také návrh na jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Muži nyní podle trestního zákona hrozí až pětileté vězení. Je však pravděpodobné - s ohledem na jeho pestrou minulost v oboru a recidivu - že mu soud vyměří trest daleko vyšší. To ale ukáže až další šetření.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.6.

Kraj snižuje investice do cestovního ruchu

Investice Pardubického kraje do podpory cestovního ruchu v regionu za poslední tři roky klesají

Společnost celý článek
7.12.

Prezentace turistické destinace Králický Sněžník

Nový impulz pro rozvoj cestovního ruchu přinese obecně prospěšná společnost Králický Sněžník.

Společnost celý článek
5.1.

Dům bratří Čapků bude již v březnu sloužit svému účelu

Dům bratří Čapků v Budislavi byl postaven v roce 1938 z podnětu Karla Čapka podle projektu architekta Stanislava Tobka, který byl žákem Josefa Gočára. Od roku 2000 je budova na seznamu kulturních památek.

Společnost celý článek
30.10.

Vyšla publikace o Veselce

Brožuru s názvem Veselka vydanou v edici AB-Zet Pardubicka zakoupíte za 20 korun v kanceláři Klubu přátel Pardubicka.

Společnost celý článek
19.6.

Výherci cen Karty zdraví z 5. Dne nemocnice

Každý, kdo kartu s minimálně třemi razítky vhodil do připravené schránky, byl zařazen do slosování o 10 věcných cen.

Společnost celý článek
18.4.

Řídicí výbor ITI ovládly dopravní projekty a podpora pro podnikatele

Dosud největší projekt získal dotaci z ITI Hradecko-pardubické aglomerace. Inteligentní dopravní systém v Hradci Králové může z fondů Evropské unie využít téměř čtvrt miliardy korun. Řídicí výbor ITI se tentokrát rozhodl podpořit patnáct projektů za půl miliardy, celkem již získalo peníze 120 projektů za 3 miliardy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting