Akciová společnost Intergal Vrchovina uzavřela závod

6.11.

Akciová společnost Intergal Vrchovina uzavřela závod

Akciová společnost Intergal Vrchovina uzavřela závod

Akciová společnost Intergal Vrchovina uzavřela závod na výrobu drůbežích uzenin v Žamberku. Firma propustila celkem 154 zaměstnanců, kterým se zavázala vyplatit tříměsíční odstupné. Českou tiskovou kancelář o tom informovala mluvčí mateřské skupiny Agropol Group Jana Kindlová. Podle Kindlové podnik nabídl zaměstnancům práci v mateřském závodě ve Skořenicích, ale přejít chtělo pouhých 12 lidí a to i přesto, že by firma zajistila autobusovou dopravu, přičemž cesta tam trvá zhruba půlhodinu. Podle pracovníků tamního úřadu práce propuštění nejspíš mírně zvýší nezaměstnanost v ústeckoorlickém okrese. Ne všichni propuštění si totiž najdou ihned práci v příbuzném či jiném oboru. Na konci měsíce září bylo na Ústeckoorlicku bez práce zhruba 3700 lidí, což představovalo pětiprocentní míru nezaměstnanosti. Ve zdejším okrese je hned po Pardubicku druhá nejnižší nezaměstnanost v kraji. Výroba uzenin skončila v Žamberku k poslednímu říjnu. Vedení holdingu se rozhodlo pro restrukturalizaci v divizi zpracování drůbeže. Uzavřením závodu zvýší produktivitu práce, naopak sníží náklady na provoz. Zúží výrobní sortiment, čímž docílí větší konkurenceschopnost v oboru, uvedla pro ČTK mluvčí Kindlová. Společnost Intergal Vrchovina je součástí holdingu Agropol Group. Její základní jmění je 110 milionů korun. V minulém roce firma vykázala zisk přes 35 milionů korun při tržbách přes 725 milionů korun. Předloni utržila 666 milionů korun a skončila s více než 19 milionovou ztrátou

Další zprávy z kategorie "Společnost"

11.5.

Blíží se X. Pardubické zdravotní dny

Registrace účastníků začne v 8.00 hodin. Konference se koná pod záštitou primátora Statutárního města Pardubice Martina Charváta. Slavnostně bude zahájena v 9.00 hodin za účasti ředitelky Pardubické nemocnice Ivany Urešové a ředitelky ošetřovatelské péče Nemocnice Pardubického kraje Lucie Mlatečkové. Poté již bude probíhat odborný program, který bude zakončen v 16.00 hodin.

Společnost celý článek
26.4.

Radní Kroutil ochutnal nejlepší regionální potraviny

Mám svého favorita, ale říkat ho nyní nemohu, slavnostní vyhodnocení výrobků spotřebitelskou veřejností proběhne až v listopadu.

Společnost celý článek
14.2.

Pernštejn v Táboře skutečně zabodoval

Na stupně vítězů vystoupili pardubičtí pivovarníci hned dvakrát, z toho jedenkrát získali cenu nejvyšší.

Společnost celý článek
14.1.

Dirigent a skaut – dva pardubičtí medailisté

Medaili města předal v sobotu v městském divadle pardubický primátor Jaroslav Deml šéfdirigentovi Leoši Svárovskému.

Společnost celý článek
31.12.

Radnice vymění pošťáky za poslíčky

Radnice si od zřízení pozice poslíčků slibuje větší úspěšnost při doručování zásilek i finanční úspory.

Společnost celý článek
23.7.

Dejte Tobiáši a Andělínovi svůj den!

Byl bych velice rád, kdyby náš syn Tobiáš mohl slavit svátek podle kalendáře jako ostatní děti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting