Akciová společnost Intergal Vrchovina uzavřela závod

6.11.

Akciová společnost Intergal Vrchovina uzavřela závod

Akciová společnost Intergal Vrchovina uzavřela závod

Akciová společnost Intergal Vrchovina uzavřela závod na výrobu drůbežích uzenin v Žamberku. Firma propustila celkem 154 zaměstnanců, kterým se zavázala vyplatit tříměsíční odstupné. Českou tiskovou kancelář o tom informovala mluvčí mateřské skupiny Agropol Group Jana Kindlová. Podle Kindlové podnik nabídl zaměstnancům práci v mateřském závodě ve Skořenicích, ale přejít chtělo pouhých 12 lidí a to i přesto, že by firma zajistila autobusovou dopravu, přičemž cesta tam trvá zhruba půlhodinu. Podle pracovníků tamního úřadu práce propuštění nejspíš mírně zvýší nezaměstnanost v ústeckoorlickém okrese. Ne všichni propuštění si totiž najdou ihned práci v příbuzném či jiném oboru. Na konci měsíce září bylo na Ústeckoorlicku bez práce zhruba 3700 lidí, což představovalo pětiprocentní míru nezaměstnanosti. Ve zdejším okrese je hned po Pardubicku druhá nejnižší nezaměstnanost v kraji. Výroba uzenin skončila v Žamberku k poslednímu říjnu. Vedení holdingu se rozhodlo pro restrukturalizaci v divizi zpracování drůbeže. Uzavřením závodu zvýší produktivitu práce, naopak sníží náklady na provoz. Zúží výrobní sortiment, čímž docílí větší konkurenceschopnost v oboru, uvedla pro ČTK mluvčí Kindlová. Společnost Intergal Vrchovina je součástí holdingu Agropol Group. Její základní jmění je 110 milionů korun. V minulém roce firma vykázala zisk přes 35 milionů korun při tržbách přes 725 milionů korun. Předloni utržila 666 milionů korun a skončila s více než 19 milionovou ztrátou

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.5.

Důstojná připomínka průkopnických činů Ing. Jana Kašpara

Součástí programu se stal i přelet průkopnické skupiny ultralehkých letadel pod vedením Petera Máry.

Společnost celý článek
22.8.

Seč bude odolávat nočnímu útoku

Mezi sebou si to na místě rozdá na 75 družstev dobrovolných hasičů, a to nejen z Pardubického kraje.

Společnost celý článek
28.5.

Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení na Aviatické pouti

Novinkou letošní Aviatické pouti jsou autogramiády pilotů vždy ve stanovených časech. Pro tento účel je vydána speciální podpisová knížka s fotografiemi konkrétních vystupujících letadel. Pochopitelně svůj podpisový čas budou mít i piloti skupiny Flying Bulls Aerobatics Team.

Společnost celý článek
25.5.

Pilotní přijímačky nastartovaly kvalitativní změny

Velmi dobře se organizace zhostila i firma SCIO, nebyly zaznamenány žádné závažnější problémy.

Společnost celý článek
18.9.

Pardubický kraj zachrání hospic

Hospic je zařízení s krajskou působností a nikdo kromě kraje nemohl po výpadku dotace z ministerstva sehrát roli zachránce.

Společnost celý článek
9.3.

Vlajka Tibetu zaplápolá i ve Vysokém Mýtě

Rada města Vysoké Mýto se tento rok jednohlasně rozhodla vyvěsit na radnici tibetskou vlajku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting