Aktuální zprávy z letiště, již i na speciálním webu

2.9.

Aktuální zprávy z letiště, již i na speciálním webu

Aktuální zprávy z letiště, již i na speciálním webu

Motorové zkoušky, mimořádný provoz spojený s leteckým dnem CIAF na letišti v Hradci Králové nebo noční lety. To vše čeká v nejbližších dnech pardubické vojenské letiště. Od 1. září najdou lidé všechny tyto informace na jednom místě, na zvláštních webových stránkách. Motorové zkoušky proběhnou tentokrát ve východní části letiště (směrem k obci Dražkovice), a to ve dnech 8. a 9. září v době od 9 do 13 hodin. Zkouška původně ohlášená na 1. září se neuskuteční. Zvýšený provoz na pardubickém letišti je možné očekávat v souvislosti s pořádánímleteckého dne CIAF na letišti v Hradci Králové ve dnech 1. až 6. září, tedy včetně víkendových dnů. Letiště v Pardubicích je v rámci leteckého dne určeno jako záložní letiště pro vojenské letouny Armády ČR i letouny cizích armád, což znamená, že v případě potřeby zde mohou tyto letouny najít dočasný azyl. Leteckého dne se budou také aktivně účastnit i vrtulníky a letouny Z-142 a Ev-97 z pardubického Centra leteckého výcviku a letadla Jas-39 Gripen a L-159 patřící k 21. základně taktického letectva Čáslav. Ty budou z pardubického  letiště ve dnech 3. a 4. září odlétat do Hradce Králové ke statickým i letovým ukázkám. Letové akce jsou pro oba dny  plánovány v rozmezí 11. a 18. hodiny. Na příští týden jsou také předběžně naplánovány noční lety. Letadla by se mohla na pardubickém nočním nebi objevit ve dnech 6. až 8. září s tím, že přistávat budou nejpozději ve 23 hodin. Takovéto mimořádné události k provozu pardubického vojenského letiště patří a občanům města, zejména těm žijícím v bezprostřední blízkosti letiště, nelze slíbit, že tomu bude v nejbližší budoucnosti jinak. Přesto se radnice snaží těmto lidem pomoci. V tuto chvíli alespoň tím, že jim bude poskytovat včasné a ucelené informace o mimořádných letech či motorových zkouškách tak, aby se na ně mohli připravit a případně jim přizpůsobit svůj program. Od 1. září proto zahajuje svůj provoz speciální web věnovaný pardubickému vojenskému letišti, na nějž je možný přístup přímo přes adresu letiste.pardubice.eu nebo z internetových stránek města www.pardubice.eu. Vedle aktuálních zpráv najdou občané města na těchto stránkách informace o historii vojenského letiště, jeho poslání ve struktuře Armády ČR i NATO, o letových koridorech nebo o výsledcích měření hluku v okolí letiště. 

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.1.

Česká Třebová se objeví na filmovém plátně

Krajský zastupitel a poradce hejtmana Martin Netolický byl s premiérou filmu spokojený.

Společnost celý článek
18.3.

Již pátým rokem děti ležící v Pardubické nemocnici vyrábějí pestrobarevné záložky do knih, jimiž pak potěší pacienty Geriatrického centra.

„Jsou moc krásné a všem dětem za ně velice děkujeme. Z předávání záložek se již stala příjemná tradice. Jsou to dárky od nejmladších pacientů naší nemocnice pro ty nejstarší, což je moc milé,“ řekla Diana Hanzlíková, vrchní sestra Geriatrického centra.

Společnost celý článek
9.12.

Zábavná, přesto nebezpečná

Opak je ale pravdou. Jedná se o velmi nesprávný a nebezpečný mýtus.

Společnost celý článek
10.1.

Radio Orlicko se přestěhovalo do nových prostor

Stále zůstavá z principu nízkonákladovou stanicí tvořenou dobrovolníky a nadšenci. Možná právě to způsobuje, že si Rádio Orlicko naladí stále více lidí.

Společnost celý článek
14.10.

V Žamberku slavnostně otevřeli pěší zónu

Nešlo pouze o stavbu chodníků, ale součástí byly i jiné zásahy na zpříjemnění vzhledu centra.

Společnost celý článek
3.12.

Poškozená střecha tělocvičny na poličském gymnáziu je před zimou zabezpečená

Na konci září poškodila střechu tělocvičny Gymnázia Polička vichřice Mortimer. Protože již v té době byl připraven investiční akce na opravu střech, tak bylo možné urychlit opravu vzniklého havarijního stavu. Prozatím vynaložená částka necelého půl milionu napomohla tomu, že do střechy nemůže před zimou zatékat. Práce na odstranění škod budou dokončeny do 20. února 2020.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting