Alkohol probudil agresivitu

18.7.

Alkohol probudil agresivitu

Hrozbě trestu odnětí svobody až na jeden rok bude v nejbližší době u soudu pravděpodobně čelit třiadvacetiletý muž z Letohradska.

Podezřelému mladíkovi značně posílenému alkoholem se měl koncem měsíce června tohoto roku, při odchodu z hudebního festivalu v Dolní Dobrouči, postavit do cesty zaparkovaný vůz a to ho zřejmě rozčílilo natolik, že si to s dopravním prostředkem začal vyřizovat po svém. Nejprve měl kompletně rozbít přední světlomety, to mu patrně nestačilo, tak ještě poškodil a zprohýbal levé a pravé dveře, navíc zdemoloval všechny čtyři blatníky, včetně přední kapoty a střechy vozidla. Dílo zkázy dokonal prohozením kanálové mříže čelním sklem. Bezprostředně po činu byl pro agresivní chování zajištěn a v podnapilém stavu eskortován na protialkoholní záchytnou stanici. Protiprávním jednáním způsobil škodu ve výši 40 tisíc korun.

Proti muži jsme ve zkráceném přípravném řízení zahájili trestní stíhání pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Při výslechu svého jednání litoval a uvedl, že se s majitelkou vozidla již finančně vyrovnal.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.9.

Obyvatelé Polabin dostanou do schránek červené tažky

Pardubičtí občané třídí elektroodpad již dvanáctým rokem. V loňském roce odevzdali k recyklaci 3086 televizí a 1178 monitorů a téměř 40 tun drobných spotřebičů. Ušetřili tak zhruba 1612 MWh elektrické energie, 81 tisíc litrů ropy, více než 60 tun primárních surovin.

Společnost celý článek
28.2.

Dostavba D11 prioritou kraje i města

Vedle této problematiky měli dnes radní na programu další více než dvě desítky společných témat.

Společnost celý článek
20.2.

Nemocnice pod jednou střechou = akutní zdravotní péče v pěti místech kraje

„Budeme silným a významným partnerem pro zdravotní pojišťovny při vyjednávání o úhradách za poskytnutou zdravotní péči. Jako jedna velká firma budeme více odolní proti negativním vnějším vlivům, jakými jsou úhradová vyhláška, podmínky personálního a technického vybavení či nároky ministerstva zdravotnictví a financí či odborných lékařských společností, které stanovují podmínky pro vlastní poskytování péče v jednotlivých odbornostech,“ vysvětlil Pavel Havíř.

Společnost celý článek
13.3.

Dobrovolníci již potřetí převzali anděly

Ve čtvrtek 8. března převzali již potřetí ocenění dobrovolníci Pardubického kraje originální sošku anděla.

Společnost celý článek
31.7.

Projekt rodinných pasů pokračuje do roku 2016

Slevy se většinou pohybují mezi 5 – 20 procenty a lze jich využít např. v některých penzionech a restauracích, při návštěvě památek či sportovišť, nebo při nákupu oblečení, hraček, kosmetiky, apod. Projekt je určen pro rodiny s alespoň jedním dítětem do 18 let.

Společnost celý článek
1.2.

Nejlepší sportovci Pardubicka 2006

V hudebním sále pardubické radnice si v úterý odpoledne dali dostaveníčko příznivci sportu.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting