AMAVET: velký úspěch Pardubického kraje

12.5.

AMAVET: velký úspěch Pardubického kraje

AMAVET: velký úspěch Pardubického kraje

V letošním roce uspořádal Pardubický kraj poprvé soutěž pro žáky základních a středních škol s názvem „Festival vědeckých a technických projektů pro děti a mládež v Pardubickém kraji“. Projekt má zvýšit zájem dětí a mládeže o vědecké a technické obory a již jeho první ročník byl velmi úspěšný. Vítězové krajského kola v kategorii středoškolské mládeže postoupili do celostátního kola soutěže AMAVET (Asociace pro mládež, vědu a techniku), které se konalo v Praze v budově Akademie věd ve dnech 6. a 7. května tohoto roku. Studenti z Pardubického kraje získali vynikající umístění. Ze 36 projektů obsadil 2. místo projekt Michala Eliáše ze SPŠE a VOŠ v Pardubicích s názvem Přímá číslicová metoda – generátor průběhu. Michal bude kraj i republiku dále reprezentovat na 7. evropské výstavě vědeckých projektů mládeže ESE 2008 (Expo-Scienses Europe), jež proběhne v Budapešti 13. – 20. července 2008. Sedmé místo získal projekt Marka Votroubka, Petra Bubeníčka a Jana Krále s názvem DTM-FHR 7 z Gymnázia A. Jiráska v Litomyšli. Ti budou dále soutěžit v mezinárodní soutěži Intel ISEF 2009 v USA. Zvláštní cenu Yale Science and Engineering association INS získal projekt Jiřího Slabého, Petra Šedivého a Petra Bouchnera z Gymnázia v Dašické ulici v Pardubicích s názvem Analýza směrů vysokoenergetického kosmického záření. Projekt Michala Eliáše obdržel i zvláštní cenu The Herbert Hooney Young Engineer Award. „Zúčastnila jsem se zahájení celostátního kola v Praze a moc jsem našim soutěžícím držela palce. Z jejich úspěchu mám obrovskou radost a všem vítězům upřímně blahopřeji,“ uvedla členka Rady Pardubického kraje Jana Smetanová, která je gestorkou celého projektu. „Šestého června vyhlásíme v Pardubickém kraji 2. ročník Festivalu vědeckých a technických projektů a další šikovní žáci a studenti mají možnost zapojit se do soutěže a získat mnoho krásných cen,“ dodala Smetanová

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.6.

Obrázky dětí pozvou na festival Zrcadlo umění a na tenisový turnaj

Nenásilnou formou tak školáky motivujeme nejen k umění, ale i ke sportu a zároveň i zájmu o veřejné dění.

Společnost celý článek
27.8.

Pardubice předávají zkušenosti na Balkán

Pardubice jsou prvním městem ČR, které se rozhodlo pro konkrétní pomoc vybrané municipalitě v Kosovu.

Společnost celý článek
29.4.

Fakultní nemocnice v HK bude vyplácet náborové příspěvky

V páté největší nemocnici v zemi jsou v současné chvíli potřeba především lékaři z oborů onkologie, patologie, stomatologie či nukleární medicíny. Situace se ale mění v závislosti na plánovaných nebo neplánovaných odchodech lékařů jako jsou například zahraniční stáže, nebo odchody na mateřskou dovolenou.

Společnost celý článek
16.11.

Setkal jsem se mnohokrát s projevem xenofobie

V současné době se v médiích téměř pravidelně objevují zprávy o xenofobních, rasistických a extremistických projevech.

Společnost celý článek
12.6.

Pronájem staveb v rámci převodu nemocnic

V rámci uvažovaného převodu nemocnic do právní formy akciových společností ke dni 1. října 2007 je nutné uzavřít smlouvy.

Společnost celý článek
28.5.

Většina obyvatel příští rok na dani z nemovitosti ušetří

Vyhláška, která stanoví koeficienty pro daň z nemovitostí na území Pardubic se naposled měnila v roce 2008.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting