Ambulance léčby bolesti je bezpečným prostředím pro nemocné

2.4.

Ambulance léčby bolesti je bezpečným prostředím pro nemocné

Téměř deset let pomáhají zmírňovat bolest vážně nemocným pacientům a klientům v ambulanci léčby bolesti ve Vysokomýtské nemocnici. „Naši pacienti trpí chorobami, které často už nejdou vyléčit,“ objasňuje potíže svých klientů MUDr. Stanislava Novotná, která ambulanci vybudovala a vede. Ambulance se zabývá léčbou bolesti akutní, ale hlavně chronické, obtížně léčitelné, kde standardní lékařské postupy selhávají, či nebyly úspěšné.


     „Naším cílem bylo vybudovat zařízení, takové bezpečné prostředí, kam se mohou lidé obrátit, když jim je zle a vědí, že společně něco vymyslíme. A myslím, že se nám to podařilo. Smyslem je nadále toto prostředí rozvíjet,“ bilancuje uplynulých deset let lékařka. „Základem péče v naší ambulanci je individuální empatický přístup k pacientovi.“


     Ambulanci navštěvují lidé s nejtěžšími nemocemi, například s rakovinou. Ale nejen ti. Většinou se jedná o pacienty s degenerativním onemocněním pohybového systému a o pacienty s poškozením nervového systému při chronických nemocech. „To jsou záležitosti, které nejdou spravit. V ambulanci se snažíme klientům alespoň ulevit od bolesti za pomoci obstřiků, jiných cílených blokád a dalších moderních metod. To je naše parketa,“ vysvětluje smysl své práce a činnost ambulance pro léčbu bolesti Stanislava Novotná.


     Zlepšení kvality života „bolestivých“ pacientů se pak promítne v běžných činnostech jejich denního života. „Je fajn, když se můžete v noci vyspat bez toho, aby vás budila bolest. Je dobré moci zdvihnout ruku a sám se třeba učesat, najíst se, nebo dokázat přejít alespoň pár kroků a podívat se na sluníčko…To jsou maličkosti, které zlepšují život a zvětšují soběstačnost, o které nám jde,“ uzavírá lékařka. Kontakt na ambulanci bolesti je 465 467 245.


     Spektrum pacientů ambulance bolesti Vysokomýtské nemocnice tvoří z velké části pacienti s bolestmi jak prostými, tak i pacienti po operacích páteře, nebo bolestmi krční či hrudní páteře, dále klienti s onkologickým onemocněním, kde poskytujeme nejen analgetickou, ale i základní paliativní péči, částečně ve spolupráci se specialisty v oboru domácí péče, dále nás navštěvují například pacienti s bolestmi kloubů čekající na TEP, či pacienti s klasickými neuropatiemi, ať již je to bolest po pásovém oparu, při bolestech v obličeji, nebo pacienti s bolestmi hlavy.

V poslední době věnujeme velkou pozornost chronickým bolestem po úrazech s poruchami hybnosti končetin či noční spontánní bolestí, takzvanému komplexnímu regionálnímu bolestivému syndromu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

21.8.

České dráhy budou rozdávat jízdenky pro hodné děti

Jízdenky pro radost začnou v nejbližších dnech rozdávat průvodčí Českých drah malým dětem, které zatím jezdí vlakem zadarmo.

Společnost celý článek
22.10.

Primářka Fořtová získala významné ocenění. Obdržela čestné členství ČSARIM

Výbor České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (ČSARIM) ocenil činnost Magdaleny Fořtové. Primářce anesteziologicko-resuscitačního oddělení Pardubické nemocnice na XXII. kongresu ČSARIM v Plzni udělil čestné členství ČSARIM za celoživotní práci v oboru, významný přínos k jeho rozvoji, přednáškovou činnost a dlouholetou organizaci anesteziologické konference „Křivánkovy dny".

Společnost celý článek
11.5.

Netradiční závod startuje zároveň v Pardubicích i Hradci

Cena při registraci předem činí 30 korun, na místě je možné se registrovat za 50 korun.

Společnost celý článek
16.12.

Hradec Králové a Pardubice poskytnou Nepálu půl milionu korun

„Finanční prostředky ve výši čtvrt milionu korun budou poskytnuty účelově, a to na obnovu zničené infrastruktury, nejlépe na obnovu některé ze škol. V tomto počinu budeme spolupracovat s Pardubicemi,“ vyjádřil se krátce po zemětřesení Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové.

Společnost celý článek
8.9.

Jubilejní salon se vrací zpět do Mýta

Postupně se Salon vystřídal ve všech devíti královských věnných městech a celkem na něm vystavovalo 87 umělců.

Společnost celý článek
17.1.

Kapacita věznic je naplněna, amnestie nepomohla

Generální ředitel Petr Dohnal seznámil členy bezpečnostní rady s fungováním a aktivitami Vězeňské služby ČR. „Zaměstnáváme v celé republice okolo 11 tisíc zaměstnanců, zajišťujeme chod 35 vazebních věznic a věznic, provozujeme dvě nemocnice, vlastní akademii pro zaměstnance a střední odborné učiliště pro vězněné osoby,“ sdělil Dohnal.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting