Ambulance léčby bolesti je bezpečným prostředím pro nemocné

2.4.

Ambulance léčby bolesti je bezpečným prostředím pro nemocné

Téměř deset let pomáhají zmírňovat bolest vážně nemocným pacientům a klientům v ambulanci léčby bolesti ve Vysokomýtské nemocnici. „Naši pacienti trpí chorobami, které často už nejdou vyléčit,“ objasňuje potíže svých klientů MUDr. Stanislava Novotná, která ambulanci vybudovala a vede. Ambulance se zabývá léčbou bolesti akutní, ale hlavně chronické, obtížně léčitelné, kde standardní lékařské postupy selhávají, či nebyly úspěšné.


     „Naším cílem bylo vybudovat zařízení, takové bezpečné prostředí, kam se mohou lidé obrátit, když jim je zle a vědí, že společně něco vymyslíme. A myslím, že se nám to podařilo. Smyslem je nadále toto prostředí rozvíjet,“ bilancuje uplynulých deset let lékařka. „Základem péče v naší ambulanci je individuální empatický přístup k pacientovi.“


     Ambulanci navštěvují lidé s nejtěžšími nemocemi, například s rakovinou. Ale nejen ti. Většinou se jedná o pacienty s degenerativním onemocněním pohybového systému a o pacienty s poškozením nervového systému při chronických nemocech. „To jsou záležitosti, které nejdou spravit. V ambulanci se snažíme klientům alespoň ulevit od bolesti za pomoci obstřiků, jiných cílených blokád a dalších moderních metod. To je naše parketa,“ vysvětluje smysl své práce a činnost ambulance pro léčbu bolesti Stanislava Novotná.


     Zlepšení kvality života „bolestivých“ pacientů se pak promítne v běžných činnostech jejich denního života. „Je fajn, když se můžete v noci vyspat bez toho, aby vás budila bolest. Je dobré moci zdvihnout ruku a sám se třeba učesat, najíst se, nebo dokázat přejít alespoň pár kroků a podívat se na sluníčko…To jsou maličkosti, které zlepšují život a zvětšují soběstačnost, o které nám jde,“ uzavírá lékařka. Kontakt na ambulanci bolesti je 465 467 245.


     Spektrum pacientů ambulance bolesti Vysokomýtské nemocnice tvoří z velké části pacienti s bolestmi jak prostými, tak i pacienti po operacích páteře, nebo bolestmi krční či hrudní páteře, dále klienti s onkologickým onemocněním, kde poskytujeme nejen analgetickou, ale i základní paliativní péči, částečně ve spolupráci se specialisty v oboru domácí péče, dále nás navštěvují například pacienti s bolestmi kloubů čekající na TEP, či pacienti s klasickými neuropatiemi, ať již je to bolest po pásovém oparu, při bolestech v obličeji, nebo pacienti s bolestmi hlavy.

V poslední době věnujeme velkou pozornost chronickým bolestem po úrazech s poruchami hybnosti končetin či noční spontánní bolestí, takzvanému komplexnímu regionálnímu bolestivému syndromu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

24.5.

Družstvo Pernštejn chytře využilo „pěší zóny“

Výluky na třídě Míru se rozhodl využít nejen Dopravní podnik města Pardubic, ale i stavební bytové družstvo Pernštejn.

Společnost celý článek
15.5.

eBRÁNA pomáhá zrakově hendikepovaným v přípravě na rodičovství

V loňském roce se společnost eBRÁNA aktivně zapojila do první pardubické Burzy filantropie, kde podpořila celkem 7 neziskových projektů. Jedním z nich je projekt obecně prospěšné společnosti Tyfloservis, která pomáhá zdravotně hendikepovaným spoluobčanům překonat informační bariéry a usnadnit zvládání běžných životních situací.

Společnost celý článek
25.1.

Zemědělská škola centrem vzdělávání

Zemědělské školství je nedílnou a velmi důležitou součástí vzdělávací nabídky v našem kraji.

Společnost celý článek
27.12.

V čele Dostihového spolku nově Vladimír Tlučhoř,

K personálním změnám jsme museli přistoupit poté, co dosavadní předseda představenstva Jan Němec rezignoval na svoji funkci.

Společnost celý článek
23.12.

Na Štědrovečerní procházku můžete vyrazit i letos

Půlnoc si 24. prosince můžete užít např. ve Východočeském divadle na tradičním hudebním setkání, nebo v pardubických kostelích na bohoslužbách. Zajít můžete také do některé z restaurací, kaváren či vináren, které mají otevřeno dlouho přes půlnoc.

Společnost celý článek
10.1.

Krajská podpora sportu patří mezi nejvyšší v historii. Svazy si chválí stabilitu a snadné zpracování dotací

Zástupci zastřešujících sportovních svazů v regionu jednali ve středu s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým a krajským radním pro oblast sportu a cestovního ruchu René Živným.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting