Ambulance léčby bolesti je bezpečným prostředím pro nemocné

2.4.

Ambulance léčby bolesti je bezpečným prostředím pro nemocné

Téměř deset let pomáhají zmírňovat bolest vážně nemocným pacientům a klientům v ambulanci léčby bolesti ve Vysokomýtské nemocnici. „Naši pacienti trpí chorobami, které často už nejdou vyléčit,“ objasňuje potíže svých klientů MUDr. Stanislava Novotná, která ambulanci vybudovala a vede. Ambulance se zabývá léčbou bolesti akutní, ale hlavně chronické, obtížně léčitelné, kde standardní lékařské postupy selhávají, či nebyly úspěšné.


     „Naším cílem bylo vybudovat zařízení, takové bezpečné prostředí, kam se mohou lidé obrátit, když jim je zle a vědí, že společně něco vymyslíme. A myslím, že se nám to podařilo. Smyslem je nadále toto prostředí rozvíjet,“ bilancuje uplynulých deset let lékařka. „Základem péče v naší ambulanci je individuální empatický přístup k pacientovi.“


     Ambulanci navštěvují lidé s nejtěžšími nemocemi, například s rakovinou. Ale nejen ti. Většinou se jedná o pacienty s degenerativním onemocněním pohybového systému a o pacienty s poškozením nervového systému při chronických nemocech. „To jsou záležitosti, které nejdou spravit. V ambulanci se snažíme klientům alespoň ulevit od bolesti za pomoci obstřiků, jiných cílených blokád a dalších moderních metod. To je naše parketa,“ vysvětluje smysl své práce a činnost ambulance pro léčbu bolesti Stanislava Novotná.


     Zlepšení kvality života „bolestivých“ pacientů se pak promítne v běžných činnostech jejich denního života. „Je fajn, když se můžete v noci vyspat bez toho, aby vás budila bolest. Je dobré moci zdvihnout ruku a sám se třeba učesat, najíst se, nebo dokázat přejít alespoň pár kroků a podívat se na sluníčko…To jsou maličkosti, které zlepšují život a zvětšují soběstačnost, o které nám jde,“ uzavírá lékařka. Kontakt na ambulanci bolesti je 465 467 245.


     Spektrum pacientů ambulance bolesti Vysokomýtské nemocnice tvoří z velké části pacienti s bolestmi jak prostými, tak i pacienti po operacích páteře, nebo bolestmi krční či hrudní páteře, dále klienti s onkologickým onemocněním, kde poskytujeme nejen analgetickou, ale i základní paliativní péči, částečně ve spolupráci se specialisty v oboru domácí péče, dále nás navštěvují například pacienti s bolestmi kloubů čekající na TEP, či pacienti s klasickými neuropatiemi, ať již je to bolest po pásovém oparu, při bolestech v obličeji, nebo pacienti s bolestmi hlavy.

V poslední době věnujeme velkou pozornost chronickým bolestem po úrazech s poruchami hybnosti končetin či noční spontánní bolestí, takzvanému komplexnímu regionálnímu bolestivému syndromu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.3.

Pět hvězd pro SeniorCentrum SeneCura Chrudim

Pětihvězdičkovou úroveň péče přizpůsobenou speciálním potřebám klientů poskytuje zařízení SeniorCentrum SeneCura Chrudim, domov pro seniory a domov se zvláštním režimem.

Společnost celý článek
20.10.

Nenechávejte to na poslední chvíli

Na konci roku 2010 hrozí kumulace výměny velké části řidičských průkazů.

Společnost celý článek
3.6.

Starobylý rod Wilhelmů bude mít nový prapor

Podle Zdechovského se nejedná pouze o výtvarné ztvárnění, důležité je poznat celou historii rodu Wilhelmů.

Společnost celý článek
18.12.

Setkání olympioniků není jen vzpomínání na minulost

Nejstarším účastníkem poslední schůzky olympioniků byl 88letý cyklista Václav Machek, stříbrný z olympijských her v Melbourne v roce 1956 a mezi dalšími například hokejista Vladimír Martinec, kanoista Martin Doktor či cyklista Jiří Daler.

Společnost celý článek
4.5.

Putující kontejner odvezl více než 8 tisíc kg elektroodpadu

V celé republice pak Putující kontejner navštívil 552 českých měst a obcí.

Společnost celý článek
19.5.

Spekulace o důsledcích sporu jsou zavádějící

Média v minulých dnech informovala o aktuálním vývoji ve sporu mezi paní Bažantovou a městem Pardubice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting