Ambulance léčby bolesti je bezpečným prostředím pro nemocné

2.4.

Ambulance léčby bolesti je bezpečným prostředím pro nemocné

Téměř deset let pomáhají zmírňovat bolest vážně nemocným pacientům a klientům v ambulanci léčby bolesti ve Vysokomýtské nemocnici. „Naši pacienti trpí chorobami, které často už nejdou vyléčit,“ objasňuje potíže svých klientů MUDr. Stanislava Novotná, která ambulanci vybudovala a vede. Ambulance se zabývá léčbou bolesti akutní, ale hlavně chronické, obtížně léčitelné, kde standardní lékařské postupy selhávají, či nebyly úspěšné.


     „Naším cílem bylo vybudovat zařízení, takové bezpečné prostředí, kam se mohou lidé obrátit, když jim je zle a vědí, že společně něco vymyslíme. A myslím, že se nám to podařilo. Smyslem je nadále toto prostředí rozvíjet,“ bilancuje uplynulých deset let lékařka. „Základem péče v naší ambulanci je individuální empatický přístup k pacientovi.“


     Ambulanci navštěvují lidé s nejtěžšími nemocemi, například s rakovinou. Ale nejen ti. Většinou se jedná o pacienty s degenerativním onemocněním pohybového systému a o pacienty s poškozením nervového systému při chronických nemocech. „To jsou záležitosti, které nejdou spravit. V ambulanci se snažíme klientům alespoň ulevit od bolesti za pomoci obstřiků, jiných cílených blokád a dalších moderních metod. To je naše parketa,“ vysvětluje smysl své práce a činnost ambulance pro léčbu bolesti Stanislava Novotná.


     Zlepšení kvality života „bolestivých“ pacientů se pak promítne v běžných činnostech jejich denního života. „Je fajn, když se můžete v noci vyspat bez toho, aby vás budila bolest. Je dobré moci zdvihnout ruku a sám se třeba učesat, najíst se, nebo dokázat přejít alespoň pár kroků a podívat se na sluníčko…To jsou maličkosti, které zlepšují život a zvětšují soběstačnost, o které nám jde,“ uzavírá lékařka. Kontakt na ambulanci bolesti je 465 467 245.


     Spektrum pacientů ambulance bolesti Vysokomýtské nemocnice tvoří z velké části pacienti s bolestmi jak prostými, tak i pacienti po operacích páteře, nebo bolestmi krční či hrudní páteře, dále klienti s onkologickým onemocněním, kde poskytujeme nejen analgetickou, ale i základní paliativní péči, částečně ve spolupráci se specialisty v oboru domácí péče, dále nás navštěvují například pacienti s bolestmi kloubů čekající na TEP, či pacienti s klasickými neuropatiemi, ať již je to bolest po pásovém oparu, při bolestech v obličeji, nebo pacienti s bolestmi hlavy.

V poslední době věnujeme velkou pozornost chronickým bolestem po úrazech s poruchami hybnosti končetin či noční spontánní bolestí, takzvanému komplexnímu regionálnímu bolestivému syndromu.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

12.9.

V Ústí otevřeli nový klub volnočasových aktivit

Klub KAMIN je určen pro děti od šesti do 15 let ze sociálně znevýhodněného prostředí a vyloučených lokalit města. Bude poskytovat prostor a program pro kvalitní a smysluplné trávení volného času a vzdělávání se.

Společnost celý článek
18.9.

Vandrování ve 21. století

S naším vstupem do Evropské unie se také znovu otevřely možnosti pro práci v zahraničí a mnoho mladých lidí je využívá.

Společnost celý článek
1.2.

Mistrovství v saunových ceremoniálech s mezinárodní účastí se blíží

Dlouhodobě usilujeme o popularizaci správného saunování v ČR. Od roku 2008 šíříme osvětu zážitkového, nevšedního saunování a saunových ceremoniálů.

Společnost celý článek
25.4.

Další internetová diskuse s primátorem

„Na internetovou diskusi s lidmi se už těším. Jsem rád, že se lidé o dění ve městě zajímají,“

Společnost celý článek
16.7.

Tuning Party na pardubickém závodišti

V sobotu se můžete těšit na přehlídku toho nejlepšího tuningu v ČR. Soutěže TotalDip Tuning Battle, Tuning Liga a autohifi soutěže dB Drag, Easca, Bass Race a Top Dog zaručují účast opravdové české špičky.

Společnost celý článek
24.10.

Hejtman Radko Martínek oznámil své rozhodnutí

„Regionální politika mě vždy bavila a baví".

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting