Američané hledají inspiraci i v našem kraji

18.10.

Američané hledají inspiraci i v našem kraji

Američané hledají inspiraci i v našem kraji

Američtí účastníci výměnného vzdělávacího programu American Marshall Memorial Fellowship v neděli neformálně besedovali s náměstkem hejtmana Pardubického kraje Romanem Línkem. Program, jehož úkolem je posilovat transatlantické vazby, vysílá vybrané skupiny do Evropy a evropské účastníky naopak do Spojených států. V Pardubicích poznávalo šest Američanů různých profesí, které spojuje profesionalita a věk do 40 let, nejen krásy města, ale také místní veřejnou správu. „Velmi mě potěšil jejich zájem o fungování veřejné správy na regionální úrovni,“ uvedl náměstek Línek. „Jsou to lidé, kteří ve své profesi už něco znamenají a teď mají možnost podívat se po Evropě a setkat se s profesionály z mnoha zemí. Získají tak nadhled při řešení svých problémů a jistě i zajímavé kontakty.“ Mezi šesti účastníky byli například reportér televizní stanice, členka národní rady pro hendikepované nebo kulturní pracovník. Svou evropskou misi začínali v Bruselu, a tak i proto je zajímalo využívání evropských fondů a to, jak konkrétně pomáhají našemu regionu. Velké porozumění měli pro téma zdravotnictví, které je pro americké státy ještě těžším oříškem, než pro naše regiony a ocenili naši preventivní péči o zdraví. Za obdivem nad krásami Prahy a dalších českých měst a také za rychlým rozvojem demokracie v naší zemi se objevily i některé drobné postřehy, které bychom mohli dotáhnout. Jedním z nich bylo například zatím jen výjimečné integrování postižených dětí do normální výuky ve školách. Z České republiky vyjíždějí ročně do USA na tento program dva účastnící, které vybírá komise zhruba z dvacítky nominovaných. Před časem byl mezi nimi i nynější novinářský expert na mezinárodní vztahy a pardubický rodák Martin Ehl, který delegaci o víkendu doprovázel.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.5.

Legiovlak přijede na Aviatickou pouť

Legiovlak - souprava historických vagonů, která vznikla za podpory Ministerstva obrany ČR a mnoha dalších institucí, připomíná boje československých legií za samostatnost našeho státu. Na Aviatickou pouť přijede 10 zrekonstruovaných vagonů, jakými se desetitisíce čs. legionářů přepravovaly napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále v letech 1918–1920.

Společnost celý článek
21.6.

Plejáda cukrovinek, zákusků i nanuků již v sobotu u OC Futurum na prvním Festivalu sladkostí & zmrzliny

Mini koblížky, které vytváří pracovní příležitosti pro hendikepované. Bezodpadová káva servírovaná v oplatce. Marmelády, jež uspěly na mistrovství světa vaření marmelád.

Společnost celý článek
25.10.

Poslední přednáška pardubické Akademie hudebních věd

Slovy jednoho z badatelů jde o „poctu lidové hudbě“.

Společnost celý článek
7.12.

Hotel Dětenice je světovým unikátem

Zařízení pokojů odpovídá dobovému klima, žádné lampy, ale voskové svíce.

Společnost celý článek
18.3.

Každý občan je zodpovědný za svoji doručovací adresu

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil minulý týden jednal s předsedy krajských a vyšších soudů.

Společnost celý článek
14.8.

Do Adršpachu raději jindy: Poláci oslavují

Policisté upozorňují, že ve dnech 14., 15. a 16. srpna očekávají komplikace v dopravě a s parkováním v Adršpachu

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting