Američané hledají inspiraci i v našem kraji

18.10.

Američané hledají inspiraci i v našem kraji

Američané hledají inspiraci i v našem kraji

Američtí účastníci výměnného vzdělávacího programu American Marshall Memorial Fellowship v neděli neformálně besedovali s náměstkem hejtmana Pardubického kraje Romanem Línkem. Program, jehož úkolem je posilovat transatlantické vazby, vysílá vybrané skupiny do Evropy a evropské účastníky naopak do Spojených států. V Pardubicích poznávalo šest Američanů různých profesí, které spojuje profesionalita a věk do 40 let, nejen krásy města, ale také místní veřejnou správu. „Velmi mě potěšil jejich zájem o fungování veřejné správy na regionální úrovni,“ uvedl náměstek Línek. „Jsou to lidé, kteří ve své profesi už něco znamenají a teď mají možnost podívat se po Evropě a setkat se s profesionály z mnoha zemí. Získají tak nadhled při řešení svých problémů a jistě i zajímavé kontakty.“ Mezi šesti účastníky byli například reportér televizní stanice, členka národní rady pro hendikepované nebo kulturní pracovník. Svou evropskou misi začínali v Bruselu, a tak i proto je zajímalo využívání evropských fondů a to, jak konkrétně pomáhají našemu regionu. Velké porozumění měli pro téma zdravotnictví, které je pro americké státy ještě těžším oříškem, než pro naše regiony a ocenili naši preventivní péči o zdraví. Za obdivem nad krásami Prahy a dalších českých měst a také za rychlým rozvojem demokracie v naší zemi se objevily i některé drobné postřehy, které bychom mohli dotáhnout. Jedním z nich bylo například zatím jen výjimečné integrování postižených dětí do normální výuky ve školách. Z České republiky vyjíždějí ročně do USA na tento program dva účastnící, které vybírá komise zhruba z dvacítky nominovaných. Před časem byl mezi nimi i nynější novinářský expert na mezinárodní vztahy a pardubický rodák Martin Ehl, který delegaci o víkendu doprovázel.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.2.

Se zákonodárci se diskutovalo o nemocnici, Labi i dopravě

O převod zřizovatelských funkcí Souboru lidových staveb Vysočina usiluje Kraj již od roku 2003.

Společnost celý článek
27.9.

Začíná DEN ARCHITEKTURY! Zpřístupní unikátní stavby a pomůže poznat města, ve kterých žijeme

Součástí DNE ARCHITEKTURY je mezinárodní filmový festival FILM A ARCHITEKTURA, který se nově rozrostl do dvaceti měst. Hlavní osu programu budou tvořit celovečerní autorské filmy se zaměřením na architekturu, tvorbu měst a design.

Společnost celý článek
19.9.

Policie žádá o pomoc

V pondělí 17. září kolem pár minut před šestou hodinou ranní došlo k tragické dopravní nehodě ve směru od obce Valy na Přelouč.

Společnost celý článek
25.5.

Pozvěte své známé do Pardubic! Od června do října máme nabitý program

Již po sedmadvacáté se rozburácejí nad pardubickým letištěm motory létajících skvostů z domova i ze zahraničí a nebe nad městem bude patřit té největší letecké show v zemi. V rámci městských slavností s názvem Zrcadlo umění, největší přehlídky amatérského umění v kraji, se můžete těšit na divadlo, hudbu, tanec nebo zpěv, vědu a techniku i řadu workshopů. Akce je letos provoněná medovým perníkem a koná od 8. do 10. června takřka po celém centru města.

Společnost celý článek
13.11.

Umíme žít bez odpadů? Učitelé se školili a pomáhali jim při tom Budulínek, Červená Karkulka nebo Tři bratři

Seminář byl organizován za finanční podpory Státního fondu životního prostředí ČR a Pardubického kraje. Uskutečnil se v pondělí 6. listopadu v pardubickém Ekocentru Paleta. Do konce roku proběhnou obdobné semináře ve všech 14 krajích republiky. Cílem je vést žáky a studenty k tomu, aby už od dětství uvažovali o rozumné spotřebě, o alternativních materiálových i energetických zdrojích a minimalizaci odpadů.

Společnost celý článek
2.5.

Na své si ve Sportovním parku Pardubice přijdou všechny generace

V rámci loňského Olympijského parku Pardubice si děti mohly kromě sportovních zážitků odnést diplomy a medaile, které obdržely za určitý počet splněných stanovišť. Ocenění budou moci získat i na letošním SPP. Za splnění připravených stanovišť čeká na malé i velké sportovce diplom, pro velké nadšence budou připraveny i medaile za bonusová stanoviště. Ty získají všichni, kteří obejdou stanoviště nejen v parku Na Špici, ale také ta, která se budou nacházet v prostředí zámku. Celý Sportovní park Pardubice zde bude navíc zahájen, a to v pátek večer 11. srpna vystoupením skupiny Sabrage.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting