Amerika v Pardubicích. Návštěvníci si v sobotu užili auta, vojáky, rodeo, indiány, hudbu, soutěže a spoustu dalších lákadel.

17.8.

Amerika v Pardubicích. Návštěvníci si v sobotu užili auta, vojáky, rodeo, indiány, hudbu, soutěže a spoustu dalších lákadel.


Na dostihovém závodišti si přes patnáct tisíc návštěvníků za slunného letního dne mohlo užít všeho, co si lze jenom představit, když se řekne slovo Amerika. Od dětského dne ve znamení amerických atrakcí, přes nablýskaná auta a motorky, módní přehlídky, country tance, vojenskou techniku, indiánské ukázky, až po rodeo a westernovou show.

Moderátory festivalu byli Martin Dejdar a Petr Vacek, kteří kvůli úspoře času zkrátili a přejmenovali pardubické závodiště na „Pardubiště".

Akci navštívila paní Erin Kotheimer, Cultural Attache z US Embassy, která česky přednesla festivalovou „zdravici“.  Pro dospělé i děti bylo velkou atrakcí obrněné vozidlo STRYKER spolu s 12 muži z legendární americké 2nd Cavalery. V rodeo aréně a disciplíně Barrel Race, ve které jezdci musí co nejrychleji objet tři sudy, padl dokonce nový český rekord. Lidé se tu zamilovali do mustangů, ale i dalších amerických značek a celkem se na FRIENDS FESTU sešlo neuvěřitelných více jak 400 klasických amerických automobilů a motorek. Bylo k vidění několik hudebních vystoupení v žánrech folk, country či rock’n roll, které dotvářeli atmosféru tohoto přátelského setkání. Vystoupili například Robert Křesťan s Druhou trávou, český Elvis Presley, který nevynechal ani slavný hit Love Me Tender a ve finále pak zakoncertovali revivaloví ZZ TOP.

Obrovský zájem účastníků vyvolala soutěž v pojídání chilli. Začalo se „pomalu a zlehka" pálivými gumovými medvídky a došlo se až k omáčce s příznačným názvem Satanova pomsta. Nejpálivější papričky Carolina Reaper pak na tvářích deseti statečných vykouzlily ty neroztodivnější pekelné výrazy.

Jedinou kaňkou na tomto krásném festivalu byl problematický příjezd k areálu, kde z důvodu přestavby křižovatky u Parama, docházelo po poledni k zácpám na příjezdových komunikacích. Avšak Policie ČR ve spolupráci s pořadateli situaci celkem zvládla.

Tato velkolepá unikátní akce FRIENDS FEST pak byla před 23. hodinou ukončena nádherným ohňostrojem.

Podle výrazů všech zúčastněných se tento festival zdál být opravdu přátelským, a proto je namístě závěrem popřát pořadatelům, aby se jim příští rok podařilo uspořádat další ročník.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

25.11.

Lubomír Brabec: S kytarou v Antarktidě

Kromě svého nástroje přiveze však Mistr do Chocně i svoje fotografie.

Společnost celý článek
23.10.

Ve Vraclavi shořela výrobna nábytku

Oheň dostali hasiči pod kontrolu ve 13.30 hodin a zcela zlikvidován byl ve 14.19 hodin.

Společnost celý článek
12.10.

Boeing bude testovat královéhradecké letiště

Vedení letiště stanovilo tři termíny zkušebního letu. První termín je ve středu 13. října od 15.00 do 17.00 hodin.

Společnost celý článek
26.3.

Sociální služby podpoří místo EU město

V první vlně zastupitelé Pardubic z Programu podpory služeb sociální prevence rozdělili 5,5 milionu korun, podle Taubera ve druhé fázi bude k dispozici zhruba 6,7 milionu korun.

Společnost celý článek
13.1.

Mobilní jízdenka v hradecké MHD vstupuje do pátého roku

Prodej jízdného přes SMS má stoupající tendenci. Svědčí o tom fakt, že v každém měsíc roku 2015 bylo dosaženo prodejů vyšších než ve shodném měsíci roku 2014, a to zhruba o tři až čtyři tisíce kusů.

Společnost celý článek
5.4.

I přesto, že je vypalování trávy zakázáno, lidé o víkendu vzali do rukou zápalky a porost vypalovali

Do Řetůvky směřovaly čtyři hasičské jednotky v sobotu v 14.42 hodin. Došlo zde k požáru travního porostu po pálení. Zasaženou stráň hasiči prolili vodou, aby nedošlo k dalšímu rozšíření.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting