Amerika v Pardubicích. Návštěvníci si v sobotu užili auta, vojáky, rodeo, indiány, hudbu, soutěže a spoustu dalších lákadel.

17.8.

Amerika v Pardubicích. Návštěvníci si v sobotu užili auta, vojáky, rodeo, indiány, hudbu, soutěže a spoustu dalších lákadel.


Na dostihovém závodišti si přes patnáct tisíc návštěvníků za slunného letního dne mohlo užít všeho, co si lze jenom představit, když se řekne slovo Amerika. Od dětského dne ve znamení amerických atrakcí, přes nablýskaná auta a motorky, módní přehlídky, country tance, vojenskou techniku, indiánské ukázky, až po rodeo a westernovou show.

Moderátory festivalu byli Martin Dejdar a Petr Vacek, kteří kvůli úspoře času zkrátili a přejmenovali pardubické závodiště na „Pardubiště".

Akci navštívila paní Erin Kotheimer, Cultural Attache z US Embassy, která česky přednesla festivalovou „zdravici“.  Pro dospělé i děti bylo velkou atrakcí obrněné vozidlo STRYKER spolu s 12 muži z legendární americké 2nd Cavalery. V rodeo aréně a disciplíně Barrel Race, ve které jezdci musí co nejrychleji objet tři sudy, padl dokonce nový český rekord. Lidé se tu zamilovali do mustangů, ale i dalších amerických značek a celkem se na FRIENDS FESTU sešlo neuvěřitelných více jak 400 klasických amerických automobilů a motorek. Bylo k vidění několik hudebních vystoupení v žánrech folk, country či rock’n roll, které dotvářeli atmosféru tohoto přátelského setkání. Vystoupili například Robert Křesťan s Druhou trávou, český Elvis Presley, který nevynechal ani slavný hit Love Me Tender a ve finále pak zakoncertovali revivaloví ZZ TOP.

Obrovský zájem účastníků vyvolala soutěž v pojídání chilli. Začalo se „pomalu a zlehka" pálivými gumovými medvídky a došlo se až k omáčce s příznačným názvem Satanova pomsta. Nejpálivější papričky Carolina Reaper pak na tvářích deseti statečných vykouzlily ty neroztodivnější pekelné výrazy.

Jedinou kaňkou na tomto krásném festivalu byl problematický příjezd k areálu, kde z důvodu přestavby křižovatky u Parama, docházelo po poledni k zácpám na příjezdových komunikacích. Avšak Policie ČR ve spolupráci s pořadateli situaci celkem zvládla.

Tato velkolepá unikátní akce FRIENDS FEST pak byla před 23. hodinou ukončena nádherným ohňostrojem.

Podle výrazů všech zúčastněných se tento festival zdál být opravdu přátelským, a proto je namístě závěrem popřát pořadatelům, aby se jim příští rok podařilo uspořádat další ročník.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.6.

Na hradecké aviatické výstavě se uzavřely stamilionové kontrakty

„Během čtvrtečního dne se například uzavřel obchod mezi společností DSA a společností Airbus v hodnotě jednoho milionu dolarů na modifikaci vrtulníku EC 135,“ doplňuje Tomáš Suchánek z DSA. Dále se uzavřelo hned několik kontraktů na pojištění leteckých flotil. Každá v hodnotě zhruba půl milionu dolarů.

Společnost celý článek
7.1.

Letošní první mláďata v ZOO Dvůr Králové

Již 1. ledna zde uvítali jako první letošní přírůstek samečka africké antilopy sitatungy, který zatím nemá jméno.

Společnost celý článek
15.1.

Nominaci krajiny hřebčína do UNESCO oficiálně podpořily místní obce

Pardubický kraj jako vstřícný krok pro místní obce nechal zpracovat rozvojovou studii, která bude hotová začátkem února letošního roku.

Společnost celý článek
15.2.

Cena spalovny bude známa v březnu

Hrozba, že v těsné blízkosti krajského města vznikne spalovna, do níž se budou svážet ročně desetitisíce tun nebezpečného odpadu ze širokého okolí, visí nad Pardubicemi již osmým rokem.

Společnost celý článek
17.10.

105 obcí získá od kraje 3,2 milionu na pořízení vysílaček pro své hasiče

Povětšinou se jedná o nákup radiostanic s příslušenstvím, nákup různých druhů čerpadel nebo opravy cisternových automobilových stříkaček.

Společnost celý článek
13.9.

Pardubické sídliště Závodu míru se po letech dočká revitalizace veřejných prostranství.

„Máme připravenou studii revitalizace pro celé sídliště. Od roku 2012 marně žádáme o státní dotace, ani letos jsme na ně ale nedosáhli, proto jsme se dohodli s městem, že se do obnovy pustíme i bez státní podpory,“ řekl starosta městského obvodu Jaroslav Menšík.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting