Amulya – „Naše indická holčička“

15.12.

Amulya – „Naše indická holčička“

Amulya – „Naše indická holčička“

Začátkem letošního školního roku měla naše třída 8. B ze ZŠ Parník v České Třebové možnost adoptovat na dálku holčičku z Indie. Nikdo z nás nebyl proti, a naopak jsme se všichni rozhodli, že se toho ujmeme. Zvláště poté, co jsme se doslechli, že pokud malé Amulye nebude moci nikdo finančně pomáhat, bude muset brzy začít pracovat. Amulye jsou nyní 4 roky a žije v Indii ve státě Andhra Pradesh. Bydlí v blízkosti města Kammam. Narodila se 10. ledna 2004. Adopci na dálku jsme si domluvili s našimi italskými přáteli z partnerské školy v italském Agrate Brianza. S touto školou pořádáme už 4. rokem výměnné pobyty pro naše i italské děti. Na této škole pracují učitelky Rita a Claudia, které vloni samy Indii navštívily. Zúčastnily se misie, která adopce na dálku v Indii zprostředkovává a přímo na místě buduje internátní školy pro dívky z chudých rodin. Dívky v Indii na rozdíl od chlapců nemají hrazenou školu a kolem patnáctého roku se musí vdávat. Ještě předtím musí začít pracovat, protože si potřebují našetřit věno na vdavky. Víme, že takových děvčátek je v Indii bohužel mnoho, ale shodli jsme se, že vypomoci alespoň jedné z těch mnoha za to určitě stojí. Ani naši rodiče nejsou proti. Uznávají, že tohle je skutečně dobrá věc. Společně jsme dali hlavy dohromady a usoudili, že je moc dobře, že v dnešní době můžeme těmto indickým dětem jako je Amulya pomáhat alespoň touto finanční cestou. V našem případě je to to jediné, co můžeme udělat. Ve třídě je nás dohromady dvacet čtyři a pomoci Amulye pro každého z nás znamená za celý rok „oželet“ nějaký ten časopis a pár sladkých tyčinek. Kromě toho chceme sbírat novinový papír a získané peníze na adopci přidáme. Moc bychom si přáli, aby Amulya začala chodit do školy, aby mohla v docházce pokračovat i po patnáctém roce a nemusela se vdávat, dokud opravdu nebude sama chtít. Vlastně nám přijde hrozné, že by se muselo děvče vdávat už v patnácti letech. Amulya je právě jedna z těch, u nichž se můžeme podílet na tom, že bude mít poměrně klidné a šťastné dětství. Doufáme, že až za dva roky opustíme základní školu, naši mladší spolužáci si převezmou ŠTAFETU a budou Amulye dál pomáhat ..... S pozdravem 8. B! (Napsala Simona Morkesová)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

10.10.

Září v ZŠ a MŠ při zdravotnickém zařízení Pardubice

Děti na obou odděleních se aktivně podílely i na tvorbě nové výzdoby, která se z letní proměnila do podzimní. V září byly zahájeny preventivní programy pro mateřské školy. Jako první ve čtvrtek 26. září na návštěvu do Pardubické krajské nemocnice, a.s. přišly děti z Mateřské školy Teplého.

Společnost celý článek
30.5.

Kontejner pro humanitární Pomoc

Kontejner je určen na níže uvedené položky a volně přístupný denně 24 hodin.

Společnost celý článek
7.11.

Zdravotnická záchranná služba převzala 6 nových sanitek

V posledních čtyřech letech se podařilo vylepšit hospodaření Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje natolik, že z příspěvku od Pardubického kraje na činnost může investovat i do nových sanitek. Od roku 2010 zakoupila záchranka šest vozů rendez-vous za více než osm milionů korun a 21 velkých sanitek za téměř 50 milionů korun.

Společnost celý článek
8.3.

V kojeneckých vodách Horský pramen byl toluen

S ohledem na vážnost zjištění však také bylo pozastaveno uvádění do oběhu všech ostatních šarží.

Společnost celý článek
9.5.

Jarní Paříž herce okouzlila

Část hereckého souboru Východočeského divadla v Pardubicích na studijním pobytu v prosluněné Paříži.

Společnost celý článek
11.11.

Na lanškrounském sídlišti se přemnožily kočky

Proto bude plánovaný odchyt koček avizován všemi možnými komunikačními kanály.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting