Amulya – „Naše indická holčička“

15.12.

Amulya – „Naše indická holčička“

Amulya – „Naše indická holčička“

Začátkem letošního školního roku měla naše třída 8. B ze ZŠ Parník v České Třebové možnost adoptovat na dálku holčičku z Indie. Nikdo z nás nebyl proti, a naopak jsme se všichni rozhodli, že se toho ujmeme. Zvláště poté, co jsme se doslechli, že pokud malé Amulye nebude moci nikdo finančně pomáhat, bude muset brzy začít pracovat. Amulye jsou nyní 4 roky a žije v Indii ve státě Andhra Pradesh. Bydlí v blízkosti města Kammam. Narodila se 10. ledna 2004. Adopci na dálku jsme si domluvili s našimi italskými přáteli z partnerské školy v italském Agrate Brianza. S touto školou pořádáme už 4. rokem výměnné pobyty pro naše i italské děti. Na této škole pracují učitelky Rita a Claudia, které vloni samy Indii navštívily. Zúčastnily se misie, která adopce na dálku v Indii zprostředkovává a přímo na místě buduje internátní školy pro dívky z chudých rodin. Dívky v Indii na rozdíl od chlapců nemají hrazenou školu a kolem patnáctého roku se musí vdávat. Ještě předtím musí začít pracovat, protože si potřebují našetřit věno na vdavky. Víme, že takových děvčátek je v Indii bohužel mnoho, ale shodli jsme se, že vypomoci alespoň jedné z těch mnoha za to určitě stojí. Ani naši rodiče nejsou proti. Uznávají, že tohle je skutečně dobrá věc. Společně jsme dali hlavy dohromady a usoudili, že je moc dobře, že v dnešní době můžeme těmto indickým dětem jako je Amulya pomáhat alespoň touto finanční cestou. V našem případě je to to jediné, co můžeme udělat. Ve třídě je nás dohromady dvacet čtyři a pomoci Amulye pro každého z nás znamená za celý rok „oželet“ nějaký ten časopis a pár sladkých tyčinek. Kromě toho chceme sbírat novinový papír a získané peníze na adopci přidáme. Moc bychom si přáli, aby Amulya začala chodit do školy, aby mohla v docházce pokračovat i po patnáctém roce a nemusela se vdávat, dokud opravdu nebude sama chtít. Vlastně nám přijde hrozné, že by se muselo děvče vdávat už v patnácti letech. Amulya je právě jedna z těch, u nichž se můžeme podílet na tom, že bude mít poměrně klidné a šťastné dětství. Doufáme, že až za dva roky opustíme základní školu, naši mladší spolužáci si převezmou ŠTAFETU a budou Amulye dál pomáhat ..... S pozdravem 8. B! (Napsala Simona Morkesová)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.3.

Současný systém zdravotnictví likviduje malé nemocnice

Zdravotnictví je pro Královéhradecký kraj prioritní, proto se touto problematikou velmi podrobně zabývá i finanční výbor.

Společnost celý článek
23.5.

DEN DOPRAVY 2016: Pardubice vzdaly hold Janu Kašparovi

Právě Pardubický kraj před třemi lety společně s Městským obvodem Pardubice V přispěl na rekonstrukci Kašparovi hrobky.

Společnost celý článek
9.12.

Zimní turistické noviny lákají k návštěvě regionu

Před půl rokem vydala Chrudim první číslo městských turistických novin, které se setkaly s mimořádným úspěchem.

Společnost celý článek
1.6.

Prodej městských bytů začal

Lidé nyní přesně vědí, za jako částku si mohou obecní byt koupit.

Společnost celý článek
18.10.

Do Studáneckého lesa vyrazí v nejbližších týdnech těžaři.

V korunách stromů se tak stále nachází množství suchých a ulámaných korun borovic a větví, které hrozí pádem.

Společnost celý článek
12.2.

AFI Palác zdarma doručí dárek k valentýnu vaší lásce

Na stránkách AFI Paláce si zákazníci mohou vybrat z několika variant valentýnek. Pak stačí jen napsat vzkaz milované osobě, vyplnit e-mailovou adresu dotyčné/ho a odeslat. Pro náročnější zákazníky AFI Paláce je letos poprvé připraveno valentýnské doručování dárků zdarma.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting