Amulya – „Naše indická holčička“

15.12.

Amulya – „Naše indická holčička“

Amulya – „Naše indická holčička“

Začátkem letošního školního roku měla naše třída 8. B ze ZŠ Parník v České Třebové možnost adoptovat na dálku holčičku z Indie. Nikdo z nás nebyl proti, a naopak jsme se všichni rozhodli, že se toho ujmeme. Zvláště poté, co jsme se doslechli, že pokud malé Amulye nebude moci nikdo finančně pomáhat, bude muset brzy začít pracovat. Amulye jsou nyní 4 roky a žije v Indii ve státě Andhra Pradesh. Bydlí v blízkosti města Kammam. Narodila se 10. ledna 2004. Adopci na dálku jsme si domluvili s našimi italskými přáteli z partnerské školy v italském Agrate Brianza. S touto školou pořádáme už 4. rokem výměnné pobyty pro naše i italské děti. Na této škole pracují učitelky Rita a Claudia, které vloni samy Indii navštívily. Zúčastnily se misie, která adopce na dálku v Indii zprostředkovává a přímo na místě buduje internátní školy pro dívky z chudých rodin. Dívky v Indii na rozdíl od chlapců nemají hrazenou školu a kolem patnáctého roku se musí vdávat. Ještě předtím musí začít pracovat, protože si potřebují našetřit věno na vdavky. Víme, že takových děvčátek je v Indii bohužel mnoho, ale shodli jsme se, že vypomoci alespoň jedné z těch mnoha za to určitě stojí. Ani naši rodiče nejsou proti. Uznávají, že tohle je skutečně dobrá věc. Společně jsme dali hlavy dohromady a usoudili, že je moc dobře, že v dnešní době můžeme těmto indickým dětem jako je Amulya pomáhat alespoň touto finanční cestou. V našem případě je to to jediné, co můžeme udělat. Ve třídě je nás dohromady dvacet čtyři a pomoci Amulye pro každého z nás znamená za celý rok „oželet“ nějaký ten časopis a pár sladkých tyčinek. Kromě toho chceme sbírat novinový papír a získané peníze na adopci přidáme. Moc bychom si přáli, aby Amulya začala chodit do školy, aby mohla v docházce pokračovat i po patnáctém roce a nemusela se vdávat, dokud opravdu nebude sama chtít. Vlastně nám přijde hrozné, že by se muselo děvče vdávat už v patnácti letech. Amulya je právě jedna z těch, u nichž se můžeme podílet na tom, že bude mít poměrně klidné a šťastné dětství. Doufáme, že až za dva roky opustíme základní školu, naši mladší spolužáci si převezmou ŠTAFETU a budou Amulye dál pomáhat ..... S pozdravem 8. B! (Napsala Simona Morkesová)

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.6.

Regionální soutěž v požárním sportu Královéhradeckého a Pardubického kraje

Slavnostní zahájení je v 9 hodin. Poté bude odstartována soutěž, která se skládá ze čtyř disciplín – běh na 100 m překážek, výstup do 4. podlaží cvičné věže, štafeta na 4 x 100 m a královská disciplína požární útok.

Společnost celý článek
4.8.

Skrývali se v kukuřici

Podnikatel uvedl, že spolu se svým otcem vyrušili pravděpodobné pachatele, kteří na místě zanechali vozidlo.

Společnost celý článek
12.2.

Rektor patnáctým členem Rady pro výzkum a vývoj

V pátek 9. února se rektor Univerzity Pardubice prof. Ing. Jiří Málek, DrSc. poprvé zúčastnil jednání Rady pro výzkum a vývoj.

Společnost celý článek
31.3.

Unikátní hradby a rodná světnička slavného skladatele ve věži kostela zvou opět do Poličky

V sobotu 1. dubna počasí hlasí příjemných 16 stupňů a slunce – co takhle vyrazit ven, protáhnout nohy a vystoupat 194 schodů přímo do rodné světničky již zmíněného umělce Bohuslava Martinů? Ta se nachází ve věži novogotického kostela sv. Jakuba a neskýtá pouze krásný výhled na město a okolní krajinu z výšky 36m, ale zároveň je to místo, kde se roku 1890 narodil do již čtyřčlenné rodiny Ferdinanda Martinů, malý chlapec, jenž dostal jméno Bohuslav. Celá rodina se musela dělit o prostor o velikosti dvacet pět metrů čtverečních a to po dvanáct let, kdy dobrosrdečný tatínek chránil město coby pověžný před požárem. Že vám to přijde nemožné? Tolik lidí a tak málo místa? Není divu, že když byl Bohoušek malé miminko, spával ve spodní přihrádce prádelníku.

Společnost celý článek
3.12.

Kriminalisté šetří další,“polabinskou“ vraždu

Co mělo být důvodem jeho jednání? Jako příčinu uvedl předešlé vzájemné neshody a časté hádky.

Společnost celý článek
13.11.

CHUŤ ZRNKOVÉ KÁVY, NOSTALGII STARÝCH ČASŮ A KOUZELNOU ATMOSFÉRU BLÍŽÍCÍCH SE VÁNOC NABÍDNE MUZEUM V POLIČCE

Věděli jste, že asi 100 šálků kávy je smrtelná dávka kofeinu? Většina případů předávkování kávy nepochází z běžného pití kávy, ale z více ERM, kreativní způsoby konzumace kávy, jako je například kávový klystýr. Takové množství kofeinu ve vašem těle může vést k infarktu nebo záchvatům, nebo že první webová kamera byla vynalezena, aby sledovala, kolik kávy zbylo v konvici na univerzitě v Cambridge. Zní to bizarně, ale od roku 1991 do roku 2001, se vyvíjela první webová kamera a do dnes se mohou studenti univerzity Cambridge pyšnit za její první vynálezce.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting