Andrej Babiš dnes přednáší na Univerzitě Pardubice

29.3.

Andrej Babiš dnes přednáší na Univerzitě Pardubice

Andrej Babiš dnes přednáší na Univerzitě Pardubice

Jaká je budoucnost české chemie? Na tuto otázku se bude snažit odpovědět při své přednášce vysokoškolákům Univerzity Pardubice Andrej Babiš, český podnikatel slovenského původu, jeden z nejbohatších Čechů a majitel agrochemického holdingu Agrofert. Přednáška se uskuteční ve dness od 11 hodin v posluchárně C1 Fakulty chemicko-technologické v univerzitním kampusu v Pardubicích – Polabinách. Přednáška je otevřena všem studentům i zájemcům z veřejnosti. Přednáška s názvem Budoucnost české chemie je určena nejen všem studentům Fakulty chemicko-technologické, ale také zájemcům o tento obor. Spolu s inženýrem Babišem vystoupí na akademické půdě tři generální ředitelé chemických firem skupiny Agrofert, kteří postupně představí své společnosti a jejich činnosti. U řečnického pultu se tak vystřídají ředitel divize speciální chemie Daniel Kurucz (Synthesia, a.s., Precheza, a.s. a Fatra, a.s.); ředitel divize hnojiva a paliva Petr Cingr (Lovochemie, a.s., Preol, a.s.) a generální ředitel akciové společnosti Deza Zbyněk Průša. Přednášky se zúčastní rovněž Daniel Rubeš, který působí na pozici personálního ředitele Agrofert Holding a šest dalších personálních ředitelů, kteří nastíní vysokoškolákům možnosti spolupráce se studenty, zaměstnanecké příležitosti v prezentovaných společnostech a uplatnění v oboru. Profesor Petr Kalenda, proděkan pro pedagogiku Fakulty chemicko-technologické, za organizátory přednášky a návštěvy podnikatelů na fakultě dodává: „Vedení Fakulty chemicko-technologické si velice cení zájmu představitelů průmyslu o naši fakultu a věří, že dosavadní spolupráce bude i nadále pokračovat jak v oblasti výzkumu, praxí studentů a uplatnění našich absolventů, tak i při realizaci společných projektů. Příkladem toho je např. i v současné době probíhající projekt „Partnerství pro chemii“ financovaný z prostředků ESF a státního rozpočtu ČR.“ Kromě přednášení si kapitáni českého chemického průmyslu prohlédnou moderní areál Fakulty chemicko-technologické a její vědecko-výzkumné zázemí. Společné pak budou jednat s vedením fakulty a setkají se s rektorem Univerzity Pardubice profesorem Miroslavem Ludwigem.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.4.

Den D 2009: dobrovolníci se sejdou ve Filharmonii

Lidi, kteří zdarma pracují ve prospěch druhých, v běžném životě často přehlédneme.

Společnost celý článek
31.8.

Osobnost Pardubického kraje po roce 1989

Jméno vytipované osobnosti pošlete nejpozději do 30. září na adresu Českého rozhlasu Pardubice.

Společnost celý článek
1.6.

Začíná dostavba západní tribuny ČEZ arény

Dostavba přijde na více než 131 milionů korun a po její dobu je v okolí haly omezen pohyb chodců.

Společnost celý článek
1.3.

Camp u koupaliště má být v provozu již v létě

Na místě starého sociálního zázemí vznikne tzv. buňkový systém, ve kterém bude návštěvníkům campu k dispozici sprcha, umyvadlo i WC.

Společnost celý článek
9.9.

Tyršovy sady ožijí Pardubickými dožínkami

Milovníky psů zase jistě potěší „Sraz všech psích ras i neras.

Společnost celý článek
4.4.

Letní koupaliště Flošna v Hradci Králové se připravuje na svou již desátou letní sezónu

Správa nemovitostí Hradec Králové, která letní koupaliště provozuje, již zahájila přípravu na letošní desátou letní sezónu, která začne podle počasí během měsíce května.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting