Andrlův Chlum: jen Nejtvrdší hasič přežívá!

23.4.

Andrlův Chlum: jen Nejtvrdší hasič přežívá!

Andrlův Chlum: jen Nejtvrdší hasič přežívá!

Nejlépe fyzicky vybavení hasiči z celé České republiky se již tuto sobotu 25. dubna přesvědčí, kde až jsou hranice jejich lidských možností. U chaty Hvězda na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí se totiž koná v pořadí 2. ročník nejnáročnější soutěže Toughest Firefighter Alive (TFA) neboli Nejtvrdší hasič přežívá. Soutěž pořádá Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje - územní odbor Ústí nad Orlicí a to pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka a starosty města Ústí nad Orlicí Richarda Peška. Účastníci TFA po zahájení soutěže v 8.30 hodin uchopí dvě nezavodněná vedení typu „B“ i s proudnicemi, poté je rozvinou na vzdálenost přibližně 50 metrů, kde proudnice odloží na metu, obouručním šestikilovým kladivem provedou 60 úderů do konstrukce „hammer boxu“ střídavě nahoru a dolů. Dále překonají dvoumetrovou bariéru, transportují po čtyřicetimetrové dráze 80 kilogramů těžkou figurínu úchopem obouruč zezadu (takzvaný Raitekův úchop). Na dalším stanovišti musí hasiči uchopit dva 20kilové barely a přenést je na vzdálenost 20 metrů do vyznačeného prostoru. A aby toho nebylo málo, nakonec musí soutěžící vyběhnout 183 schodů rozhledny Andrlův Chlum – což odpovídá zhruba výšce domu o 12 nadzemních podlažích - kde se nachází cíl této náročné soutěže. To vše shora popsané v těžkém zásahovém obleku, s dýchacím přístrojem na zádech a maskou na obličeji. Soutěž je pojata jako modifikace disciplín TFA, jedná se v podstatě o simulaci zásahové činnosti v ochranném oděvu pro hasiče za použití izolačního vzduchového dýchacího přístroje. Vlastní trať je dimenzována vždy pouze pro jednoho soutěžícího, takže ti budou startovat postupně v pětiminutových intervalech. Nyní je jich přihlášeno něco kolem šedesátky. Organizátoři celé akce připomínají, že se jedná o disciplíny, které se nejvíce blíží skutečné, tedy reálné zásahové činnosti hasičů a upřímně všem vzkazují: „Přijďte se podívat a hlavně povzbudit záchranáře v nejtěžší soutěži!“

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.3.

Dubnová výstava v poličské knihovně představí švýcarské město Fribourg

Vladimír Hlach svými fotografiemi představí město, které se stalo jeho novým domovem, když z důvodu politické perzekuce své rodiny odešel v roce 1968 do Švýcarska.

Společnost celý článek
19.12.

Lanškroun má logotyp města

Rada města Lanškroun vybrala na svém jednání v pondělí 17. prosince 2007 logotyp Město Lanškroun.

Společnost celý článek
11.3.

Poslední silnice uzavřená Emmou je průjezdná

Poslední úsek silnice, který uzavřely následky vichřice Emma, byl v pondělí 10. března 2008 přibližně ve 14 hodin zprovozněn.

Společnost celý článek
11.2.

Městské lesy ve znamení výsadeb

Celkem bude v lesích města Pardubic v roce 2009 vytěženo 2.415 metrů krychlových dřevní hmoty.

Společnost celý článek
1.7.

Silničáři zrekonstruují most u Vysoké nad Labem

Práce by zde měly začít v polovině července a potrvají do konce září.

Společnost celý článek
2.2.

V lese na Lipinách a Pipenci se začíná kácet

Z lesa využívaného zejména obyvateli přilehlé Dubiny a Studánky k rekreaci odstraní souše a polámané či poškozené stromy.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting