Animální hřbitov mají rovněž v Pardubicích

21.5.

Animální hřbitov mají rovněž v Pardubicích

Animální hřbitov mají rovněž v Pardubicích

Akciová společnost Služby města Pardubic poskytují od začátku letošního roku novou službu - pohřbívání domácích zvířat na animálním pohřebišti. Pohřbívají se zde tak psi, kočky, morčata, ptáci a veškerá zvířata do hmotnosti 50 kilogramů. Není možné tady ukládat velká hospodářská zvířata jako jsou koně, krávy a podobně. S pohřbením uhynulého zvířete plyne jeho majiteli povinnost doložit veterinární osvědčení, které nesmí být starší než 3 dny, a rovněž čestné prohlášení majitele uhynulého zvířete. Bez těchto dokumentů nemůže být zesnulý tvor pohřben. Veškeré úkony jsou zde prováděny v souladu s veterinárními podmínkami pro tento druh pohřebiště a také s Provozním řádem animálního pohřebiště. Animální hřbitov se nachází za spalovnou pardubického krematoria, konkrétně v lokalitě mezi starým hřbitovem a zahrádkářskou kolonií. Pohřebiště bylo vybudováno v průběhu roku 2009, kdy došlo k úpravě příslušného pozemku a obslužné komunikace včetně provedení potřebného oplocení. Více informací získají zájemci na www.smp-pce.cz a telefonním čísle 466 768 243.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

17.4.

Adriatic-Baltic Landbridge

Region Veneto má zájem o zapojení co největšího počtu partnerů z dotčených území.

Společnost celý článek
11.1.

Vicehejtman Línek se zajímal o dětské adopce

Při návštěvě Dětského centra Veská se vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek zajímal o proces adopce.

Společnost celý článek
4.2.

Muzeum na Hřebči prozatím nebude

Hornické muzeum mělo být součástí Hřebečských důlních stezek, které se budou slavnostně otevírat v červnu letošního roku.

Společnost celý článek
23.8.

Letní prázdniny vyvrcholí Pardubickým festivalem vína

Pardubický festival vína je výbornou příležitostí ochutnat a také za dobrou cenu nakoupit vína z celého světa. O přírůstky do soukromé vinotéky se není třeba bát, festival nabízí také úschovnu vín, kam mohou návštěvníci své kartony odložit. Úschovna bude otevřena i v neděli. Organizátoři myslí i na malé děti, pro které je připraveno dětské centrum Sluníčko. Zkušené hlídací tety děti zabaví a zdarma pohlídají, aby si rodiče mohli v klidu vychutnat atmosféru festivalu.

Společnost celý článek
11.9.

Dárky pro prezidentský pár byly vtipné a nápadité

Prezidentovi i jeho ženě věnovali celoživotní volnou vstupenku na jejich proslulý jazzový festival.

Společnost celý článek
29.2.

Línek: Chceme přímou volbu starostů a hejtmanů

Stejný model můžeme vidět například i na sousedním Slovensku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting