Animální hřbitov mají rovněž v Pardubicích

21.5.

Animální hřbitov mají rovněž v Pardubicích

Animální hřbitov mají rovněž v Pardubicích

Akciová společnost Služby města Pardubic poskytují od začátku letošního roku novou službu - pohřbívání domácích zvířat na animálním pohřebišti. Pohřbívají se zde tak psi, kočky, morčata, ptáci a veškerá zvířata do hmotnosti 50 kilogramů. Není možné tady ukládat velká hospodářská zvířata jako jsou koně, krávy a podobně. S pohřbením uhynulého zvířete plyne jeho majiteli povinnost doložit veterinární osvědčení, které nesmí být starší než 3 dny, a rovněž čestné prohlášení majitele uhynulého zvířete. Bez těchto dokumentů nemůže být zesnulý tvor pohřben. Veškeré úkony jsou zde prováděny v souladu s veterinárními podmínkami pro tento druh pohřebiště a také s Provozním řádem animálního pohřebiště. Animální hřbitov se nachází za spalovnou pardubického krematoria, konkrétně v lokalitě mezi starým hřbitovem a zahrádkářskou kolonií. Pohřebiště bylo vybudováno v průběhu roku 2009, kdy došlo k úpravě příslušného pozemku a obslužné komunikace včetně provedení potřebného oplocení. Více informací získají zájemci na www.smp-pce.cz a telefonním čísle 466 768 243.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.11.

Škola SVÍTÁNÍ zkrotila při Noci grácií i vzbouřené gladiátory

Velký úspěch měla také módní přehlídka žáků a klientů školy SVÍTÁNÍ. Modelky předvedly luxusní dámské kabelky firmy Elega, které navrhla známá moderátorka, herečka a choreografka Dana Morávková. Ta byla společně s majitelkou firmy Elega Evou Šedinovou a ředitelkou školy SVÍTÁNÍ Miluší Horskou a její zástupkyní Markétou Hujerovou i herečkou Anastasii Chocholatou hvězdou přehlídkového mola. „Děvčata ze SVÍTÁNÍ byla úžasná,“ sdělila Dana Morávková.

Společnost celý článek
28.5.

Vlak připomínající hrůzy holocaustu zastavil v Pardubicích

Od 26. do 30. května tohoto roku stojí na pardubickém nádraží výstavní vlak, jehož expozice je plně věnována holocaustu.

Společnost celý článek
17.9.

Jak budou fungovat poštovní služby v malých obcích?

Starostové obcí budou mít do konce letošního roku prostor pro uplatnění svých připomínek a doporučení.

Společnost celý článek
8.2.

Obchvat Chrudimi byl opět "na stole"

Doufám také, že slíbených prvních 20 milionů rozpočtovou změnou projde a první práce na obchvatu skutečně letos začnou.

Společnost celý článek
15.9.

Hejtman Martínek jednal ve Francii o další spolupráci

Krajská delegace v rámci diskuze o cestovním ruchu navštívila zámek v Chamont-sur-Loire, který je majetkem regionu Centre.

Společnost celý článek
25.1.

Pardubice vypsaly soutěž na sochu Kašpara

Devět porotců z řad magistrátu i odborné veřejnosti od pardubických zastupitelů dostalo nelehký úkol – v rámci soutěže vybrat ten nejlepší návrh na sochu pardubického rodáka a zakladatele české aviatiky Jana Kašpara.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting