Animální hřbitov mají rovněž v Pardubicích

21.5.

Animální hřbitov mají rovněž v Pardubicích

Animální hřbitov mají rovněž v Pardubicích

Akciová společnost Služby města Pardubic poskytují od začátku letošního roku novou službu - pohřbívání domácích zvířat na animálním pohřebišti. Pohřbívají se zde tak psi, kočky, morčata, ptáci a veškerá zvířata do hmotnosti 50 kilogramů. Není možné tady ukládat velká hospodářská zvířata jako jsou koně, krávy a podobně. S pohřbením uhynulého zvířete plyne jeho majiteli povinnost doložit veterinární osvědčení, které nesmí být starší než 3 dny, a rovněž čestné prohlášení majitele uhynulého zvířete. Bez těchto dokumentů nemůže být zesnulý tvor pohřben. Veškeré úkony jsou zde prováděny v souladu s veterinárními podmínkami pro tento druh pohřebiště a také s Provozním řádem animálního pohřebiště. Animální hřbitov se nachází za spalovnou pardubického krematoria, konkrétně v lokalitě mezi starým hřbitovem a zahrádkářskou kolonií. Pohřebiště bylo vybudováno v průběhu roku 2009, kdy došlo k úpravě příslušného pozemku a obslužné komunikace včetně provedení potřebného oplocení. Více informací získají zájemci na www.smp-pce.cz a telefonním čísle 466 768 243.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.8.

V našem regionu sčítají zemědělci škody

Vedoucí představitelé kraje se spolu se zemědělci dohodli na spolupráci v připomínkování zákonů, dále na společné přípravě na nové dotační programy Evropské unie, na rozvoji duálního vzdělávání v technickém zemědělském školství a také na dalších odborných tématech.

Společnost celý článek
1.3.

Lidé z Pardubického kraje k recyklaci meziročně odevzdali o třetinu více baterií, u občanů zabodovaly červené kontejnery

V celé České republice bylo v roce 2016 k recyklaci odevzdáno téměř 1 638 tun baterií, což představuje 155 gramů na obyvatele. Ve srovnání s rokem 2015 jde o 32procentní nárůst.

Společnost celý článek
5.2.

Začínají zápisy do prvních tříd

U části z nich zřejmě rodiče požádají o odklad povinné školní docházky, do prvních tříd ale zase nastoupí děti, kterým byla docházka odložena loni. „Navíc se dá předpokládat, že k zápisu přijdou i některé děti z okolních obcí a počítat musíme i s dětmi, které se do Pardubic v následujícím půlroce přistěhují,“ řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber.

Společnost celý článek
20.8.

Bavorákem najížděl na policistu

Třiadvacetiletý řidič ze Svitavska nyní čelí obvinění - je podezřelý ze spáchání trestného činu útok na veřejného činitele.

Společnost celý článek
11.6.

Severní varianta obchvatu v Litomyšli je dobré řešení

Města proto nyní chtějí bojovat o to, aby se přednostně začaly stavět obchvaty obou měst.

Společnost celý článek
25.1.

Ulov si svou „stodvanáctku“

Vítězné fotografie budou zveřejněny na stránkách www.hzscr.cz

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting