Apetit Festival je v letošním roce pro východní Čechy novinkou

3.6.

Apetit Festival je v letošním roce pro východní Čechy novinkou

 Pardubické dostihové závodiště (Synthesia Park) se 29. a 30. června stane dějištěm gastronomického svátku Apetit Festival. Pro tuto příležitost se závodiště promění v místo setkávání gurmánů, místo na vysoké úrovni, kde bude zastoupena ušlechtilá gastronomie a zkrátka vše, co je skutečně dobré.

Apetit Festival je v letošním roce pro východní Čechy novinkou, svou historii však již tři roky píše v Plzni. Loňský západočeský ročník navštívilo přes 25 tisíc návštěvníků.

Pro ně bude i v Pardubicích připraveno setkání s těmi nejlepšími šéfkuchaři, restauracemi, pivovary, vinařstvími, kavárnami, koktejlovými bary, ale i regionálními specialitami a potravinami, které byste jinde nepotkali. „Hlavním tahákem bude bezesporu přítomnost nejslavnějšího českého kuchaře Zdeňka Pohlreicha, který se návštěvníkům představí hned ve dvou hodinových kuchařských show. Chybět však nebude ani Ondřej Slanina z pořadu Kluci v akci či Petr Koukolíček, který je propagátorem molekulární gastronomie. Těšit se můžete také na kuchařskou show šéfkuchaře Romana Pauluse z restaurace Alcron, která pod jeho vedením již dvakrát získala michelinskou hvězdu. Vůbec poprvé budou moci Východočeši na Apetit Festivalu ochutnat pokrmy připravované z hmyzu. Přítomen totiž bude Petr Ocknecht, který je ve svém oboru naprostou špičkou. Vařit bude také Veronika Koko Kokešová, známá z pořadu MENUdomu.cz.

Festival bude samozřejmě také, stejně jako v Plzni,  soutěžní. V kategorii Východočeská restaurace roku bude o titul zápolit pečlivě vybraných 15 TOP restaurací, o pivovaru roku se rozhodne mezi 20 účastníky. O tom, kdo prestižní tituly získá, rozhodnou právě návštěvníci Apetit Festivalu. Každý platící návštěvník totiž bude mít možnost hlasovat – tím se zároveň dostane do slosování o hodnotné ceny v hodnotě 16 tisíc korun. Dále se zde bude prezentovat pět nesoutěžních restaurací z celé ČR, nejlepší česká i světová vína, návštěvníci budou moci ochutnat i koktejly nebo delikatesy z celého světa.

Festival obohatí také samostatná sekce regionálních potravin Pardubického kraje, která  představí více než 25 vystavovatelů. Rovněž zde budou vyhlášeni vítězové mezi regionálními potravinami v kraji a MLS Pardubického kraje.

Připraven je však také pestrý hudební program, účast přislíbila kapela Mrakoplaš, Orange, Katka Sarkozi a Roman Pluhař, Blue Effect či zpěvák Vladimír Mišík. Svou trapnomagii předvede Richard Nedvěd, před diváky předstoupí také komické stand-up spolky Na Stojáka a Komici s.r.o. s Milošem Knorem s výběrem toho nejlepšího.

Apetit Festival 2013 získal nejvyšší možnou záštitu statutárního města Pardubice a záštitu radního Pardubického kraje Václava Kroutila.

Věříme, že východočeský Apetit Festival se stane tou největší událostí v oblasti gastronomie v tomto regionu a těšíme se na začátku léta v Pardubicích na shledanou.

Sobotní program je připraven od 10 do 21 hodin a nedělní od 10 do 18 hodin, kdy dojde k vyhlášení vítězů soutěží. Ceny vítězům přislíbila předat primátorka Pardubic JUDr. Štěpánka Fraňková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.4.

„Ďáblova bible“ – k vidění jen do neděle

Tento rukopis vznikl na začátku 13. století se vší pravděpodobností v benediktinském klášteře v Podlažicích na Chrudimsku.

Společnost celý článek
8.4.

Oblíbený pořad Věřte, nevěřte v Pardubicích. Po svém ho pojme folklorní soubor Lipka

„Pořad nemusí být zajímavý pouze pro milovníky lidových písní. Jednotlivá čísla programu totiž proložíme videoukázkami z historie Folklorního souboru Lipka, jež popisují tajemné, absurdní či úsměvné příběhy. Bude na divácích, aby odhadli, která z historek byla pravdivá a která smyšlená, což se dozví na konci koncertu,“ říká vedoucí souboru Lipka Michal Doubek.

Společnost celý článek
3.8.

O zelené kontejnery je v Pardubicích zájem

Do čtvrtého měsíce vstupuje pilotní projekt na separaci bioodpadu v některých pardubických domácnostech.

Společnost celý článek
30.3.

Vybírání parkovného u hradeckého zimáku je nezákonné

Parkovné u hradeckého stadionu od loňského srpna vybírá firma Atol, která organizuje systém parkování.

Společnost celý článek
3.3.

Stavba dálnice k Hradci by mohla začít do konce roku

Dohody o tomto řešení by koncem dubna měla schválit česká vláda. Pokud by přesto k dohodě nedošlo, začal by proces vyvlastnění.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting