Apetit Festival je v letošním roce pro východní Čechy novinkou

3.6.

Apetit Festival je v letošním roce pro východní Čechy novinkou

 Pardubické dostihové závodiště (Synthesia Park) se 29. a 30. června stane dějištěm gastronomického svátku Apetit Festival. Pro tuto příležitost se závodiště promění v místo setkávání gurmánů, místo na vysoké úrovni, kde bude zastoupena ušlechtilá gastronomie a zkrátka vše, co je skutečně dobré.

Apetit Festival je v letošním roce pro východní Čechy novinkou, svou historii však již tři roky píše v Plzni. Loňský západočeský ročník navštívilo přes 25 tisíc návštěvníků.

Pro ně bude i v Pardubicích připraveno setkání s těmi nejlepšími šéfkuchaři, restauracemi, pivovary, vinařstvími, kavárnami, koktejlovými bary, ale i regionálními specialitami a potravinami, které byste jinde nepotkali. „Hlavním tahákem bude bezesporu přítomnost nejslavnějšího českého kuchaře Zdeňka Pohlreicha, který se návštěvníkům představí hned ve dvou hodinových kuchařských show. Chybět však nebude ani Ondřej Slanina z pořadu Kluci v akci či Petr Koukolíček, který je propagátorem molekulární gastronomie. Těšit se můžete také na kuchařskou show šéfkuchaře Romana Pauluse z restaurace Alcron, která pod jeho vedením již dvakrát získala michelinskou hvězdu. Vůbec poprvé budou moci Východočeši na Apetit Festivalu ochutnat pokrmy připravované z hmyzu. Přítomen totiž bude Petr Ocknecht, který je ve svém oboru naprostou špičkou. Vařit bude také Veronika Koko Kokešová, známá z pořadu MENUdomu.cz.

Festival bude samozřejmě také, stejně jako v Plzni,  soutěžní. V kategorii Východočeská restaurace roku bude o titul zápolit pečlivě vybraných 15 TOP restaurací, o pivovaru roku se rozhodne mezi 20 účastníky. O tom, kdo prestižní tituly získá, rozhodnou právě návštěvníci Apetit Festivalu. Každý platící návštěvník totiž bude mít možnost hlasovat – tím se zároveň dostane do slosování o hodnotné ceny v hodnotě 16 tisíc korun. Dále se zde bude prezentovat pět nesoutěžních restaurací z celé ČR, nejlepší česká i světová vína, návštěvníci budou moci ochutnat i koktejly nebo delikatesy z celého světa.

Festival obohatí také samostatná sekce regionálních potravin Pardubického kraje, která  představí více než 25 vystavovatelů. Rovněž zde budou vyhlášeni vítězové mezi regionálními potravinami v kraji a MLS Pardubického kraje.

Připraven je však také pestrý hudební program, účast přislíbila kapela Mrakoplaš, Orange, Katka Sarkozi a Roman Pluhař, Blue Effect či zpěvák Vladimír Mišík. Svou trapnomagii předvede Richard Nedvěd, před diváky předstoupí také komické stand-up spolky Na Stojáka a Komici s.r.o. s Milošem Knorem s výběrem toho nejlepšího.

Apetit Festival 2013 získal nejvyšší možnou záštitu statutárního města Pardubice a záštitu radního Pardubického kraje Václava Kroutila.

Věříme, že východočeský Apetit Festival se stane tou největší událostí v oblasti gastronomie v tomto regionu a těšíme se na začátku léta v Pardubicích na shledanou.

Sobotní program je připraven od 10 do 21 hodin a nedělní od 10 do 18 hodin, kdy dojde k vyhlášení vítězů soutěží. Ceny vítězům přislíbila předat primátorka Pardubic JUDr. Štěpánka Fraňková.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

2.7.

Prázdniny už jsou tu!

Při rozdělávání ohně v přírodě je nutné v prvé řadě zvolit vhodné místo pro ohniště. To by mělo být vzdáleno nejméně 50 m od okraje lesa a v dostatečné vzdálenosti od budov a vůbec všech věcí, které se mohou vznítit. Pamatujte, že v lese lze rozdělávat oheň jen na vyhrazených místech. Zcela zakázáno je i rozdělávání ohně na místech se vzrostlým porostem, tedy i na louce nebo na strništi. Oheň nezakládejte pod větvemi a na kořenech stromů, na suchém listí, lesní hrabance nebo rašelině, ani v blízkosti stohů (minimálně 100 m od něj), seníků apod. Létající jiskry nebo náhlý poryv větru totiž velmi snadno způsobí požár.

Společnost celý článek
19.3.

Koncem března začne revitalizace parku Na Špici.

Součástí revitalizace je oprava hřiště, výstavba dětského hřiště a vzdělávacího pavilonu, který bude také sloužit jako zázemí pro sportovce, matky s dětmi i správce.

Společnost celý článek
10.12.

Tesco Běh pro život přinesl téměř 2 miliony korun

Výše získané částky překonala veškerá očekávání, a oproti minulému ročníku Běhu vzrostla téměř čtyřnásobně.

Společnost celý článek
28.7.

Archeologové na Velkém náměstí představí své nálezy

Ve čtvrtek 12. srpna se na Velkém náměstí (u bývalé radnice) v Hradci Králové uskuteční „den otevřených sond“

Společnost celý článek
1.12.

Na galavečeru ocení dobrovolníky, odpovědné firmy i neziskovky

Galavečer oceňování dobrovolníků pořádá opětovně Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem, Europe Direct a Rytmus Chrudim, o. p. s. Oceněno bude 10 dobrovolníků, společensky odpovědných firem a 5 neziskových organizací.

Společnost celý článek
4.1.

Zaparkoval v lese

Policisté včera kolem 20.hod. vyjížděli k oznámené havárii osobního automobilu na silnici III/35846 v katastru obce Litomyšl ve směru na Suchou.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting