Architektonická perla Léčebných lázní Bohdaneč pavilon Gočár opět slouží klientům lázní.

4.3.

Architektonická perla Léčebných lázní Bohdaneč pavilon Gočár opět slouží klientům lázní.

 Přestřižením pásky jej po potřebných opravách symbolicky otevřel radní Pardubického kraje pro cestovní ruch René Živný. Zastoupil tak hejtmana Martina Netolického.

„Tato harmonická Gočárova stavba obklopená zelení je hlavním symbolem našich jediných lázní v Pardubickém kraji. Jsem rád, že tyto lázně s jedinečnou rodinnou atmosférou nejen, že nebojují o přežití v rámci aktuálně neklidných lázeňských vod, ale navíc nezapomínají ani na další rozvoj. A tak doufám, že se jim bude stále více dařit získat dotace i na případné další větší investice do svého rozvoje a že i nadále zůstanou pro svou vyhlášenou kvalitní odbornou péči a malebný areál v hledáčku široké veřejnosti - nejen jejich klientů, ale i turistů hledajících zajímavý tip pro jedno či vícedenní výlet,“ uvedl René Živný.

Pavilon po roce opět otevřen

„Jsme rádi, že se náš pavilon po roce oprav znovu otevírá našim klientům. Je to z hlediska architektury náš nejcennější pavilon, to ctíme a v budoucnu bychom byli rádi, aby se dočkal kompletní rekonstrukce v duchu kubistické architektury,“ poznamenal k této události výkonný ředitel Léčebných lázní Bohdaneč a.s. Ing. Jiří Vitík.
Opravy, které v pavilonu probíhaly od listopadu 2013, se týkaly především nevyhovujících zdravotně-technických instalací, elektroinstalace, výměny koberců a výmalby v pokojích, společenských místnostech a chodbách.

Pavilon se otevře i veřejnosti

Slavnostní symbolické otevření lázeňské sezóny je letos v Léčebných lázních Bohdaneč naplánováno na 3. května. Nově opravený pavilon Gočár se tak představí i široké veřejnosti, která bude mít možnost se s ním detailně seznámit mj. prostřednictvím vernisáže unikátní výstavy o historii a hodnotné architektuře tohoto skvostného pavilonu.

 Léčebné Lázně Bohdaneč se specializují na léčbu pohybového aparátu a nervových onemocnění. Kvalitní lázeňská léčebně rehabilitační péče se opírá o dlouholeté zkušenosti a prokazatelné výsledky. Při léčení využívají unikátní slatinná ložiska s mimořádně kvalitní rašelinou, jejíž stáří se odhaduje na čtyři tisíce let. Jako jediné lázně v České republice využívají slatinu prostřednictvím

luxusních zábalových van. Dalším léčivým zdrojem je minerální voda - ryzí alkalická kyselka, využívaná při vodoléčbě, cvičení v bazénu a dalších lázeňských procedurách.

Více na www.llb.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.9.

Od září opět zveme do chrudimské Agory. Pravidelné Komunitní úterky naplní filmový klub, besedy a rukodělné workshopy

Třetí zářijové úterý je pak vyhrazeno speciální besedě, která zaujme především mužské zájemce. Hovořit se totiž bude o rybaření. Přijďte se tedy i vy pochlubit svými letními úlovky a porozprávět o tom, jak s rybařením vůbec začít.

Společnost celý článek
9.6.

Partii zcela ovládli zloději. Od počátku

Rozehraná partie se postupně dostávala zcela pod taktovku hledané čtveřice

Společnost celý článek
16.12.

Tepelné hospodářství Hradec Králové podalo podnět k ERÚ

Dne 13. prosince 2013 proběhlo zasedání představenstva městské společnosti THHK, které schválilo návrh na okamžité podání žádosti k přezkoumání na Energetický regulační úřad (ERÚ) a následně na Úřad pro hospodářskou soutěž (ÚHOS).

Společnost celý článek
21.4.

Modeláři připomněli odkaz válečného hrdiny bitvy o Británii

Výstava dokládá skutečnost, že nejen v Pardubicích je vztah k letectví natrvalo zakořeněn.

Společnost celý článek
16.1.

LEGO® Festival v Paláci Pardubice

Součástí festivalu bude velká výstava více než 20 unikátních LEGO® exponátů, které najdete rozmístěné v hlavních pasážích obchodního centra. Těšit se můžete i na soutěž o 200 cen, která bude probíhat po celou dobu festivalu. Stačí si jen každý týden u LEGO infostánku vyzvednout herní kartu a vyplnit ji pro získání tajenky. Vždy o víkendu pak proběhne slavnostní vyhlášení výherců a rozdání cen. V sobotu 28. ledna se můžete těšit na Den s LEGO master stavitelem. Nenechte si to a ujít a přijďte si užít moderovanou show, zajímavé hry, soutěže a spoustu zábavy pro děti i dospělé.

Společnost celý článek
21.4.

Důkazy byly nalezeny v kontejneru

Dvě desítky policistů oděných ve speciálních oblecích a v rukavicích třídili 3,5 tunový kontejner s obnošeným šatstvem.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting