Architektonická perla Léčebných lázní Bohdaneč pavilon Gočár opět slouží klientům lázní.

4.3.

Architektonická perla Léčebných lázní Bohdaneč pavilon Gočár opět slouží klientům lázní.

 Přestřižením pásky jej po potřebných opravách symbolicky otevřel radní Pardubického kraje pro cestovní ruch René Živný. Zastoupil tak hejtmana Martina Netolického.

„Tato harmonická Gočárova stavba obklopená zelení je hlavním symbolem našich jediných lázní v Pardubickém kraji. Jsem rád, že tyto lázně s jedinečnou rodinnou atmosférou nejen, že nebojují o přežití v rámci aktuálně neklidných lázeňských vod, ale navíc nezapomínají ani na další rozvoj. A tak doufám, že se jim bude stále více dařit získat dotace i na případné další větší investice do svého rozvoje a že i nadále zůstanou pro svou vyhlášenou kvalitní odbornou péči a malebný areál v hledáčku široké veřejnosti - nejen jejich klientů, ale i turistů hledajících zajímavý tip pro jedno či vícedenní výlet,“ uvedl René Živný.

Pavilon po roce opět otevřen

„Jsme rádi, že se náš pavilon po roce oprav znovu otevírá našim klientům. Je to z hlediska architektury náš nejcennější pavilon, to ctíme a v budoucnu bychom byli rádi, aby se dočkal kompletní rekonstrukce v duchu kubistické architektury,“ poznamenal k této události výkonný ředitel Léčebných lázní Bohdaneč a.s. Ing. Jiří Vitík.
Opravy, které v pavilonu probíhaly od listopadu 2013, se týkaly především nevyhovujících zdravotně-technických instalací, elektroinstalace, výměny koberců a výmalby v pokojích, společenských místnostech a chodbách.

Pavilon se otevře i veřejnosti

Slavnostní symbolické otevření lázeňské sezóny je letos v Léčebných lázních Bohdaneč naplánováno na 3. května. Nově opravený pavilon Gočár se tak představí i široké veřejnosti, která bude mít možnost se s ním detailně seznámit mj. prostřednictvím vernisáže unikátní výstavy o historii a hodnotné architektuře tohoto skvostného pavilonu.

 Léčebné Lázně Bohdaneč se specializují na léčbu pohybového aparátu a nervových onemocnění. Kvalitní lázeňská léčebně rehabilitační péče se opírá o dlouholeté zkušenosti a prokazatelné výsledky. Při léčení využívají unikátní slatinná ložiska s mimořádně kvalitní rašelinou, jejíž stáří se odhaduje na čtyři tisíce let. Jako jediné lázně v České republice využívají slatinu prostřednictvím

luxusních zábalových van. Dalším léčivým zdrojem je minerální voda - ryzí alkalická kyselka, využívaná při vodoléčbě, cvičení v bazénu a dalších lázeňských procedurách.

Více na www.llb.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

13.12.

Vánoční koncert sboru Bonifantes v Paláci Pardubice

Sbor je každoročním účastníkem prestižních soutěží a vystupoval již v různých koutech světa – od Francie či Dánska po USA, takže byste si rozhodně tento velice unikátní hudební zážitek nechat ujít. Vezměte rodinu a doražte - budete se skvěle bavit a navíc se naladíte na tu správnou vánoční vlnu.

Společnost celý článek
29.4.

Zastupitelstvo schválilo granty v sociální oblasti

Pardubický kraj v prvním programu podpořil sociální služby, u kterých zatím nedošlo k předpokládanému financování z individuálního projektu "Systémová podpora procesu transformace systému péče o ohrožené děti a rodiny" Ministerstva práce a sociálních věcí.

Společnost celý článek
12.9.

Přepadovka na gynekologicko-porodnickém oddělení

Stravování v PKN zajišťuje GTH multicatering. Šéf kraje diskutoval o stravování s přednostou kliniky Milanem Košťálem a dalším zdravotnickým personálem. Prošel si i porodnické sály včetně nadstandardního pokoje.

Společnost celý článek
6.1.

Víte, kde je Restaurace U maminky?

Ochutnáte-li domácí těstoviny nebo omáčky se staročeským knedlíkem, nebudete možná chtít nic jiného.

Společnost celý článek
25.4.

Foxconn nabírá v Pardubicích zaměstnance, celkem chce do léta obsadit 300 nových míst

Zaměstnanci Foxconnu získají nadstandardní mzdové ohodnocení, které se každý rok navyšuje. Kromě toho mohou využít i řadu benefitů, jako je pět týdnů dovolené, mobilní tarify za výhodné ceny, přístup do firemního fitcentra, vzdělávání v podobě jazykových kurzů a dalších interních a externích školení, slevy u některých lokálních obchodníků, příspěvek na penzijní připojištění a volnočasové aktivity apod.

Společnost celý článek
18.9.

Hasiči odstraňovali následky nehod

Osobní automobil skončil na střeše. Uvnitř vozu cestovaly dvě osoby. Zraněnou těhotnou ženu si do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči automobil otočili zpět na kola, odstranili následky nehody a vrátili se na stanice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting