Architektonická perla Léčebných lázní Bohdaneč pavilon Gočár opět slouží klientům lázní.

4.3.

Architektonická perla Léčebných lázní Bohdaneč pavilon Gočár opět slouží klientům lázní.

 Přestřižením pásky jej po potřebných opravách symbolicky otevřel radní Pardubického kraje pro cestovní ruch René Živný. Zastoupil tak hejtmana Martina Netolického.

„Tato harmonická Gočárova stavba obklopená zelení je hlavním symbolem našich jediných lázní v Pardubickém kraji. Jsem rád, že tyto lázně s jedinečnou rodinnou atmosférou nejen, že nebojují o přežití v rámci aktuálně neklidných lázeňských vod, ale navíc nezapomínají ani na další rozvoj. A tak doufám, že se jim bude stále více dařit získat dotace i na případné další větší investice do svého rozvoje a že i nadále zůstanou pro svou vyhlášenou kvalitní odbornou péči a malebný areál v hledáčku široké veřejnosti - nejen jejich klientů, ale i turistů hledajících zajímavý tip pro jedno či vícedenní výlet,“ uvedl René Živný.

Pavilon po roce opět otevřen

„Jsme rádi, že se náš pavilon po roce oprav znovu otevírá našim klientům. Je to z hlediska architektury náš nejcennější pavilon, to ctíme a v budoucnu bychom byli rádi, aby se dočkal kompletní rekonstrukce v duchu kubistické architektury,“ poznamenal k této události výkonný ředitel Léčebných lázní Bohdaneč a.s. Ing. Jiří Vitík.
Opravy, které v pavilonu probíhaly od listopadu 2013, se týkaly především nevyhovujících zdravotně-technických instalací, elektroinstalace, výměny koberců a výmalby v pokojích, společenských místnostech a chodbách.

Pavilon se otevře i veřejnosti

Slavnostní symbolické otevření lázeňské sezóny je letos v Léčebných lázních Bohdaneč naplánováno na 3. května. Nově opravený pavilon Gočár se tak představí i široké veřejnosti, která bude mít možnost se s ním detailně seznámit mj. prostřednictvím vernisáže unikátní výstavy o historii a hodnotné architektuře tohoto skvostného pavilonu.

 Léčebné Lázně Bohdaneč se specializují na léčbu pohybového aparátu a nervových onemocnění. Kvalitní lázeňská léčebně rehabilitační péče se opírá o dlouholeté zkušenosti a prokazatelné výsledky. Při léčení využívají unikátní slatinná ložiska s mimořádně kvalitní rašelinou, jejíž stáří se odhaduje na čtyři tisíce let. Jako jediné lázně v České republice využívají slatinu prostřednictvím

luxusních zábalových van. Dalším léčivým zdrojem je minerální voda - ryzí alkalická kyselka, využívaná při vodoléčbě, cvičení v bazénu a dalších lázeňských procedurách.

Více na www.llb.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

4.1.

Téměř 500 milionů ze zlepšeného výběru daní pomůže investicím v kraji

Krajský schválený rozpočet na rok 2018 počítá s příjmy v hodnotě 4,148 miliardy korun a výdaji 4,411 miliardy korun, což je způsobeno zapojením třetí tranše úvěru od Evropské investiční banky přímo do krajského rozpočtu na předfinancování projektů z evropských fondů.

Společnost celý článek
16.5.

Včely se začínají rojit

Operační středisko hasičů v Pardubicích zaznamenalo již o uplynulém víkendu telefonáty oznamující výskyt nebezpečného hmyzu.

Společnost celý článek
18.9.

Učitelka hlídala děti ve školce namol opilá

V době výuky měla tato žena na starosti osmnáct předškoláků, dětí ve věku od pěti do šesti let.

Společnost celý článek
20.10.

Při další akci Blue 24 zkontrolovali inspektoři ČIŽP 150 sběren, téměř s polovinou z nich zahájí správní řízení

Naopak zákaz úhrady v hotovosti při výkupu odpadů stanovený zákonem od 1. října letošního roku, sběrny dodržovaly. „Opakovaná a intenzivní kontrolní činnost pomáhá snížit protiprávní jednání v oblasti sběru a výkupu kovů,“ dodal Geuss.

Společnost celý článek
24.1.

Skvělé jídlo v rámci Grand Restaurant Festivalu 2013 vyzkoušel i hejtman

Hejtman ocenil i skutečnost, že tato unikátní kulinářská událost propaguje lokální suroviny a biopotraviny z ekologických farem.

Společnost celý článek
14.8.

Společná akce proti sběračům borůvek byla úspěšná

Množství sběračů borůvek, kteří se v těchto dnech ale pohybují volnou krajinou, působí škody.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting