Architektura Pardubického kraje se představuje v Berlíně

21.1.

Architektura Pardubického kraje se představuje v Berlíně

Architektura Pardubického kraje se představuje v Berlíně

Architektura 20. století v Pardubickém kraji, takový je název výstavy snímků známého pardubického fotografa Štěpána Bartoše. S prezentací nejzajímavějších staveb, které byly v pardubickém regionu postaveny v průběhu minulého století, se v závěru loňského roku mohli seznámit milovníci architektury a umění v pražské Frágnerově galerii. Na počátku roku aktuálního se výstava přesunula do Berlína, kde byla v prostorách Českého centra slavnostně otevřena v pátek 16. ledna. Vedle čestného hosta vernisáže, velvyslance České republiky v Německu Rudolfa Jindráka, se slavnostního aktu zúčastnila i zástupkyně Pardubického kraje, radní zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová. „Cílem této výstavy není jen představit díla Balšánka, Kotěry, Machoně nebo Gočára těm, kteří se o architekturu živě zajímají. Má být zároveň prezentací našeho kraje, představit jej a ukázat všem potenciálním návštěvníkům regionu, že i u nás máme unikátní a krásné stavby, za nimiž stojí za to přicestovat. Ohlasy návštěvníků výstavy i jejich vysoký počet mě naplňují přesvědčením, že výstava je projektem smysluplným a snímkům pana Bartoše se podařilo zmíněné cíle naplnit,“ prohlásila po berlínské vernisáži Jana Pernicová. Podíl na úspěchu vernisáže však nemá pouze fotograf Štěpán Bartoš. Svým zasvěceným výkladem zaujal všechny přítomné architekt Zdeněk Lukeš, který jednotlivě přiblížil každou ze čtyřiceti vystavovaných fotografií. O poutavý přednes pana architekta už budou další návštěvníci připraveni, o zajímavé informace ovšem nepřijdou. K výstavě byl totiž vydán výpravný katalog, který vedle reprodukcí vystavovaných fotografií informace o stavbách obsahuje. A to nejen v češtině, ale také v angličtině a němčině. Berlín není poslední evropskou zemí, kde se fotovýstava o architektuře Pardubického kraje představí. Tou třetí, po České republice a Německu, bude na přelomu února a března tohoto roku Slovensko, konkrétně hlavní město Bratislava. „Z pěti zemí, v nichž máme své partnerské regiony, tak uvidí naši výstavu ve dvou. Prezentace architektury Pardubického kraje na dalších místech zatím nebyla domluvena, ale byla bych velmi ráda, pokud bychom s ní mohli navštívit i Polsko a další spřátelené kraje v Evropě,“ doplnila k dalšímu putování výstavy radní Pernicová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.2.

Psí detektiv překonal hranici 2000 zachráněných zvířat

Komplexnost pátracích metod, 24 hodinová telefonní pohotovost, odbornost a více jak dvouleté zkušenosti posouvají Psího detektiva stále dopředu. Denně se na spolek obrátí okolo 40 lidí, kteří buď ztratili svého miláčka nebo naopak nalezli cizí zatoulané zvíře.

Společnost celý článek
5.6.

Akce „KAMION“ v Pardubickém kraji Kontrolovali Češi, Němci, Poláci, Slováci i Maďaři

Během kontrol byl dále zjištěn jeden řidič, který se dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, tím, že řídil vozidlo, přestože to měl zakázáno. Odhalen byl i řidič, který řídil pod vlivem návykové látky. Další řidiči byli přistiženi a následně i potrestáni za jízdu bez zapnutých bezpečnostních pásů, za telefonování během jízdy či za nesprávný způsob jízdy.

Společnost celý článek
20.9.

Správný starosta musí umět získat pro obec peníze. Včelákov může jít ostatním příkladem

Obec je velmi aktivní směrem k dotačním titulům kraje, a to nejen k Programu obnovy venkova, ale také k programu na podporu stavební obnovy a restaurování kulturních památek nebo dotací pro dobrovolné hasiče.

Společnost celý článek
1.4.

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 se v hotelu Atom v Třebíči uskutečnilo Slavnostní předávání Cen MOSTY za rok 2018.

Ceny MOSTY uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR v zájmu podpory aktivit přispívajících významným způsobem ke zlepšení postavení osob se zdravotním postižením za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Jednu z hlavních cen získal i Pardubický kraj.

Společnost celý článek
5.1.

Co dělat, jste-li účastníkem dopravní nehody

Policii volejte tehdy, dojde-li na některém z vozidel ke škodě vyšší jak 100 tisíc korun.

Společnost celý článek
24.11.

Lékaři Pardubické nemocnice se představí na Dnech zdraví v Domě techniky

Ve dnech 24. až 26. listopadu 2016 se v Domě techniky v Pardubicích uskuteční odborná výstava Dny zdraví. Koná se pod záštitou prvního náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka a jedním z partnerů je Nemocnice Pardubického kraje, a. s. – Pardubická nemocnice.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting