Architektura Pardubického kraje se představuje v Berlíně

21.1.

Architektura Pardubického kraje se představuje v Berlíně

Architektura Pardubického kraje se představuje v Berlíně

Architektura 20. století v Pardubickém kraji, takový je název výstavy snímků známého pardubického fotografa Štěpána Bartoše. S prezentací nejzajímavějších staveb, které byly v pardubickém regionu postaveny v průběhu minulého století, se v závěru loňského roku mohli seznámit milovníci architektury a umění v pražské Frágnerově galerii. Na počátku roku aktuálního se výstava přesunula do Berlína, kde byla v prostorách Českého centra slavnostně otevřena v pátek 16. ledna. Vedle čestného hosta vernisáže, velvyslance České republiky v Německu Rudolfa Jindráka, se slavnostního aktu zúčastnila i zástupkyně Pardubického kraje, radní zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči Jana Pernicová. „Cílem této výstavy není jen představit díla Balšánka, Kotěry, Machoně nebo Gočára těm, kteří se o architekturu živě zajímají. Má být zároveň prezentací našeho kraje, představit jej a ukázat všem potenciálním návštěvníkům regionu, že i u nás máme unikátní a krásné stavby, za nimiž stojí za to přicestovat. Ohlasy návštěvníků výstavy i jejich vysoký počet mě naplňují přesvědčením, že výstava je projektem smysluplným a snímkům pana Bartoše se podařilo zmíněné cíle naplnit,“ prohlásila po berlínské vernisáži Jana Pernicová. Podíl na úspěchu vernisáže však nemá pouze fotograf Štěpán Bartoš. Svým zasvěceným výkladem zaujal všechny přítomné architekt Zdeněk Lukeš, který jednotlivě přiblížil každou ze čtyřiceti vystavovaných fotografií. O poutavý přednes pana architekta už budou další návštěvníci připraveni, o zajímavé informace ovšem nepřijdou. K výstavě byl totiž vydán výpravný katalog, který vedle reprodukcí vystavovaných fotografií informace o stavbách obsahuje. A to nejen v češtině, ale také v angličtině a němčině. Berlín není poslední evropskou zemí, kde se fotovýstava o architektuře Pardubického kraje představí. Tou třetí, po České republice a Německu, bude na přelomu února a března tohoto roku Slovensko, konkrétně hlavní město Bratislava. „Z pěti zemí, v nichž máme své partnerské regiony, tak uvidí naši výstavu ve dvou. Prezentace architektury Pardubického kraje na dalších místech zatím nebyla domluvena, ale byla bych velmi ráda, pokud bychom s ní mohli navštívit i Polsko a další spřátelené kraje v Evropě,“ doplnila k dalšímu putování výstavy radní Pernicová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

27.5.

Atraktivní příležitost pro pardubické umělce

Osm umělců bude vybráno na základě návrhu projektu, ve kterém bude viditelný vztah k Delftu. Projektu se mohou zúčastnit pouze umělci s vysokoškolským titulem v oboru umění. Pokud žadatel nemá vysokoškolské vzdělání, musí předložit doklad o odpovídajících schopnostech prostřednictvím své umělecké kariéry. Uzávěrka přihlášek je 17. června.

Společnost celý článek
13.12.

Věda a technika na dvorech škol Pardubicka

Akce je součástí projektu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na podporu technických a přírodovědných oborů.

Společnost celý článek
6.12.

ČEZ dokončily největší investiční akci v regionu

Majitel koupil pozemky na předpokládanou výstavbu seníku, ale původní majitel ho neinformoval o výstavbě vedení.

Společnost celý článek
18.12.

Na palubovce se předávaly ceny za nejlepší basketbalové obrázky

Slavnostním předáním cen vyvrcholilo 4. BasketMalování, projekt Pardubické nemocnice a BK JIP Pardubice pro dětské pacienty.

Společnost celý článek
3.2.

Přípravy programu Aviatické pouti v plném proudu

Podtitul letošního ročníku nese název Rytíři nebes a zcela určitě každého napadne, že alespoň jedna komponovaná scéna bude mít námět v dobách první světové války, jejíž sté výročí zahájení připadá na letošní rok.

Společnost celý článek
22.5.

Muzeum v Poličce připravuje výstavu historických panenek

V sobotu 25. května 2018 bude zahájena výstava, na které bude k vidění přes 550 panenek z let 1890 až do roku 1980. Těšit se můžete i na hravé koutky pro malé slečny, podtrhující atmosféru celé instalace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting