Armádní letouny přesídlí na čas do Pardubic

17.8.

Armádní letouny přesídlí na čas do Pardubic

Armádní letouny přesídlí na čas do Pardubic

Na pardubickém letišti budou od tohoto týdne startovat a přistávat armádní dopravní letadla. Kvůli úpravám vzletové a přistávací dráhy letiště v Praze - Kbelích se do Pardubic přesune 13 letounů ze Kbel. Vojenské vrtulníky na mateřské základně zůstanou. „Není to poprvé, co budeme v tomto rozsahu dočasně působit z pardubického letiště. Naší prioritou samozřejmě bude, abychom i tentokrát obyvatele okolních obcí obtěžovali co nejméně,“ zdůraznil velitel 24. základny dopravního letectva plukovník Josef Bejdák .   Výluka na kbelském letiště začne 17. srpna a potrvá do listopadu. Vojenské dopravní letouny Airbus A-319, Jak-40, CL-601, Antonov An-26 a L-410 se budou na letiště Pardubice přesunuty postupně. Bezprostředně po ukončení prací na domovské základně se vrátí všechny letouny zpět.   „Celkový počet vzletů vojenských dopravních letounů bude kromě zabezpečení nezbytného výcviku záviset především na rozsahu plnění stanovených úkolů letecké přepravy osob a materiálu,“ řekla mluvčí správy pardubického letiště Iva Machová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

1.7.

Olympijský oheň dohořel, vzpomínky zůstávají

Pardubice/Liberec - Závěrečný slavnostní ceremoniál v libereckém Sport Parku udělal včera večer tečku za Hrami IX. Letní olympiády dětí a mládeže České republiky. Rozděleny byly poslední sady medailí a po slavnostním defilé všech čtrnácti krajských výprav, jejichž vlajky nesli ti nejúspěšnější medailisté, byly hry prohlášeny za ukončené. Olympijský oheň dohořel, vzpomínky na sportovní boje v duchu fair play však zůstávají.

Společnost celý článek
5.9.

Pardubice v září ožijí Dny evropského dědictví

Pardubice se letos již po třinácté připojí k této celoevropské akci. Dny evropského dědictví (European Heritage Days – zkr. EHD) pro milovníky památek navíc připravily fotografickou soutěž, v níž mohou ti, kteří Dnů evropského dědictví využijí k putování po pardubických památkách, získat zajímavé ceny.

Společnost celý článek
19.5.

Poběžte s Tescem pro život podruhé!

Všichni účastníci přispějí Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek účastnickým poplatkem, jehož minimální výše je 150 korun..

Společnost celý článek
12.5.

Ceny za potravinářské výrobky předány

Třemi vítěznými výrobky se mohou pochlubit uzenáři Zdeněk Kořínek a Oldřich Čejka.

Společnost celý článek
18.9.

Hasiči odstraňovali následky nehod

Osobní automobil skončil na střeše. Uvnitř vozu cestovaly dvě osoby. Zraněnou těhotnou ženu si do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči automobil otočili zpět na kola, odstranili následky nehody a vrátili se na stanice.

Společnost celý článek
18.7.

Hasiči v červnu zasahovali u 568 událostí

Během uplynulých 30 dní hasiči zasahovali u 145 dopravních nehod v kraji (Pardubice 40, Chrudim 30, Svitavy 30, Ústí nad Orlicí 45). V průběhu června likvidovali hasiči 48 požárů (Pardubice 18, Chrudim 10, Svitavy 12, Ústí nad Orlicí 8).

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting