Armádní letouny přesídlí na čas do Pardubic

17.8.

Armádní letouny přesídlí na čas do Pardubic

Armádní letouny přesídlí na čas do Pardubic

Na pardubickém letišti budou od tohoto týdne startovat a přistávat armádní dopravní letadla. Kvůli úpravám vzletové a přistávací dráhy letiště v Praze - Kbelích se do Pardubic přesune 13 letounů ze Kbel. Vojenské vrtulníky na mateřské základně zůstanou. „Není to poprvé, co budeme v tomto rozsahu dočasně působit z pardubického letiště. Naší prioritou samozřejmě bude, abychom i tentokrát obyvatele okolních obcí obtěžovali co nejméně,“ zdůraznil velitel 24. základny dopravního letectva plukovník Josef Bejdák .   Výluka na kbelském letiště začne 17. srpna a potrvá do listopadu. Vojenské dopravní letouny Airbus A-319, Jak-40, CL-601, Antonov An-26 a L-410 se budou na letiště Pardubice přesunuty postupně. Bezprostředně po ukončení prací na domovské základně se vrátí všechny letouny zpět.   „Celkový počet vzletů vojenských dopravních letounů bude kromě zabezpečení nezbytného výcviku záviset především na rozsahu plnění stanovených úkolů letecké přepravy osob a materiálu,“ řekla mluvčí správy pardubického letiště Iva Machová.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

30.8.

Švédský víkend si nenechá ujít ani starosta Skelleftey

Švédským víkendem ožije již v pátek Pardubické letní kino Pernštejn. Jak už naznačuje místo konání, na programu bude promítání jednoho ze tří filmů nějakým způsobem souvisejících se Švédskem.

Společnost celý článek
14.3.

Od zamrzlých vodopádu do slunného Washingtonu

Ze zamrzlé Kanady a Maine se sbor vydal do Bostonu, kde absolvoval koncerty na prestižní škole Roxbury Latin. K dalším významným koncertům patří i hostování na mezinárodním sympóziu mužských pěveckých sborů, sbormistrů a dirigentů v New Brunswicku na Rutgers University. Před přesunem do hlavního města se Bonifanti účastnili mše v největší katedrále ve Philadelphii Saint‘s Peter and Paul.

Společnost celý článek
10.11.

V Letohradě budou předány dekrety na evropskou dotaci

V místě samotném má vzniknout areál kultury a služeb pro turisty.

Společnost celý článek
19.3.

Děti z příměstského tábora měly možnost prozkoumat nejen techniku, ale i zázemí některých oddělení.

Na dvoře pokračovala ukázka policejních vozidel - VW Amarok, VW Transporter a nahlédnutí do garáže odboru služby dopravní policie, kde parkuje vozidlo s mobilními váhami pro kontrolu kamionů a nová Škoda Superb v civilním provedení.

Společnost celý článek
30.3.

Vybírání parkovného u hradeckého zimáku je nezákonné

Parkovné u hradeckého stadionu od loňského srpna vybírá firma Atol, která organizuje systém parkování.

Společnost celý článek
24.5.

Pardubičtí konzervatoristé září za oceánem

V úterý večer se společně s Evou Ševčíkovou, známou především z pěveckého dua Eva a Vašek, předvedli v Czech Center Museum v Houstonu, kde stejně jako při předchozích vystoupeních sklidili velké ovace.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting