Atraktivní příležitost pro pardubické umělce

27.5.

Atraktivní příležitost pro pardubické umělce

Pardubičtí umělci mají díky zapojení města do evropského projektu CreArtu další zajímavou příležitost. Holandská sdružení id11 vyhlásilo výběrové řízení na projekt Delft OP ZICHT, kterého se mohou zúčastnit umělci z měst, která jsou do CreArtu zapojená, tedy včetně Pardubic. Osm vybraných pak bude mít příležitost zúčastnit se rezidenčního pobytu v holandském Delftu.

„Kromě kreativního prostředí poskytnou organizátoři úhradu veškerých cestovních i pobytových nákladů a navíc mohou umělci čerpat každý měsíc 500 euro na úhradu pracovních nákladů,“ vysvětluje Lucie Břízová z pardubického magistrátu.

Osm umělců bude vybráno na základě návrhu projektu, ve kterém bude viditelný vztah k Delftu. Projektu se mohou zúčastnit pouze umělci s vysokoškolským titulem v oboru umění. Pokud žadatel nemá vysokoškolské vzdělání, musí předložit doklad o odpovídajících schopnostech prostřednictvím své umělecké kariéry. Uzávěrka přihlášek je 17. června.

Více informací k soutěži najdete na stránkách Galerie města Pardubic http://www.gmpardubice.cz/. Kontaktní osobou na pardubické straně je manažerka Galerie města Pardubic Ivana Panochová, panochova@gmpardubice.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

8.12.

Policie pátrá po pachateli znásilnění

K činu došlo v blízkosti továrního komplexu firmy Petrof v královéhradeckých Malšovicích.

Společnost celý článek
25.6.

Předprázdninový chat s primátorem

Tento chat bude jeho poslední virtuální komunikací s občany Pardubic před prázdninami letními prázdninami.

Společnost celý článek
1.9.

Vyberte si ten nejlepší kroužek pro Vaše dítě

Nezisková organizace KROUŽKY, která pořádá zájmové kroužky přímo ve školách a školkách, předvede kromě palety své nabídky zvídavým dětem v AFI Paláci vždy v 16 hodin ukázku z vědeckého kroužku na téma Jak vybuchne sopka.

Společnost celý článek
3.3.

Úřad pronajal trafostanici

Jednalo se tak o říšskoněmecký subjekt, jehož vlastnická práva ale zanikla už v roce 1945.

Společnost celý článek
30.8.

Před 66 lety byla v Pardubicích založená vysoká škola, dodnes jediná v kraji

Vysoká škola chemická, později čtyřicet let známá jako Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích, vznikla na počátku padesátých let minulého století s cílem vychovávat odborníky v oblasti technické chemie pro potřeby rychle se rozvíjejícího chemického průmyslu východních Čech.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting