Aukce promluví do ceny elektřiny pro Hradec

4.3.

Aukce promluví do ceny elektřiny pro Hradec

Aukce promluví do ceny elektřiny pro Hradec

Transparentní soutěž na burze rozhodne o ceně elektrické energie centrálně pro město Hradec Králové a přidružené organizace na celý příští rok. Cenu určí „příhozy“ a „podhozy“ dodavatelů, kteří na místě a ve správném okamžiku pomohou svým rozhodnutím k ceně, kterou nakonec odklepne pomyslné aukční kladívko. Město očekává úspory v řádech miliónů korun. První březnový den rozhodli radní Hradce Králové o sdruženém nákupu elektrické energie na rok 2012 formou nákupu na Energetické burze. Cena elektrické energie bude formou dokonalé soutěže takto stanovena centrálně pro statutární město Hradec Králové a jím zřizované organizace a založené společnosti. Na burzovním trhu nákup elektřiny umožňuje soutěž dodavatelů, ti ve srovnání s běžným způsobem  vylepšují nabídku „příhozy“ či „podhozy“. Odběratel tak nakoupí vždy za nejlepší možnou cenu, jakou lze na trhu v konkrétním období dosáhnout v prostředí Energetické burzy Českomoravské komoditní burzy v Kladně na příští rok. „Letos se centrálně do tohoto projektu s městem zapojilo více než 40 organizací. Sdružené soutěžení o cenu elektrické energie úspěšně proběhlo již v roce 2010. Soutěž měla tehdy 32 účastníků a čtvrtinový objem, přesto se dosáhlo úspory v rozsahu 20 procent na nízkém napětí a 33 na vysokém napětí. Nyní bude celkový objem sdruženého nákupu podstatně rozšířen účastí příspěvkové organizace Technické služby Hradec Králové a akciové společnosti Dopravní podnik města Hradce Králové a školských zařízení,“ dodává Denisa Netolická, vedoucí odboru vnitřních služeb. Do konce března se v rámci důkladné přípravy na plánovanou aukci uskuteční energetický audit zúčastněných organizací. Ten pomůže odhalit přesné potřeby. „Pokud by město i v budoucnu přistoupilo k této variantě soutěžení, může již využít tohoto platného zpracovaného auditu. Nedílným nákladem účasti na burzovním klání jsou platné burzovní poplatky. V loňském soutěžení byly náklady zhruba 100 tisíc korun, avšak úspora na ceně elektrické energie se vyšplhala ke čtyřem miliónům korun,“ vysvětluje Jindřich Frydrych, ředitel úřadu pro ekonomiku a dotace královéhradeckého magistrátu. „Aukci je  možné sledovat  on-line. Cena je navržená zákazníkem, v tomto případě městem,  a dodavatelé takzvaně  podhazují. Ceny mohou jít, pokud je správně vybraná doba, dost dolů,“ uzavírá Frydrych. Cenu do jisté míry ovlivní i současná světová ekonomicko-politická situace a ceny surovin.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

28.2.

Pardubický perník musí být opravdu z Pardubic

Zápis do rejstříku chráněných označení je pro pardubické výrobce voňavé pochoutky velice důležité.

Společnost celý článek
17.2.

Loutkářská expozice se na HOLIDAY WORLD libíla ze všech nejvíce

Na stánku se návštěvníci velerhu mohou inspirovat k nejrůznějším výletům ve všech regionech východních Čech a dozvědět se novinky na nadcházející turistickou sezónu. Společná expozice je navržena do podoby malého kočovného divadélka či maringotky s pódiem a oponou a doplněna zapůjčenými loutkami z Královéhradeckého loutkového Divadla Drak a z Pippichova divadla z Chrudimi.

Společnost celý článek
25.2.

Masopust aneb vyvalte sudy, narodil se nám Bedříšek!

Na oslavu narození Bedřicha Smetany bude pro všechnu chasu pivo zdarma, prodávat se budou zabíjačkové speciality.

Společnost celý článek
3.12.

Město koupilo defibrilátory

V úterý 2. prosince proběhla v Historickém sále radnice prezentace sdružením Rescue Pardubice.

Společnost celý článek
15.8.

Tradiční večerní soutěž v požárním útoku

Tento druh soutěže je pro závodníky ztížen minimálním osvětlením, což klade velké nároky na přesnost práce s hasičskou technikou.

Společnost celý článek
10.4.

V devátém ročníku T-Mobile Rozjezdů rekordních 579 projektů

V devátém ročníku T-Mobile Rozjezdů se utká o celou pětinu začínajících podnikatelů více než v roce předchozím

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting