Automatické mlýny v průběhu září a října opět ožijí

4.9.

Automatické mlýny v průběhu září a října opět ožijí

Do Automatických mlýnů, jedinečné průmyslové stavby architekta Josefa Gočára, se po prázdninové přestávce opět vrátí kultura. Festival Automatické kulturní mlýny 2 přivítají řadu koncertů, filmových projekcí, výstav a instalací, mezi jiným také zelný a bleší trh s pestrým doprovodným programem pro děti i dospělé.


To vše v termínu od 1. září do 12. října orámuje v mlýnech premiérově uvedena unikátní site-specific inscenace Ropa. Režisér Miroslav Bambušek představením uzavírá svůj projekt Cesty energie. Ropě předcházelo uhlí, voda a uran. Každé téma bylo nejprve zpracováno ve formě scénického dokumentu a následně inscenováno v industriálním prostoru. „S velkým zájmem se setkal už červnový festival, který nabídnul jedenáct festivalových dní, pět divadelních představení, tři taneční performance, pět koncertů, pět výstav, šest přednášek, jednu konferenci. Do mlýnů si našlo cestu více než dva a půl tisíce návštěvníků,“ říká Lucie Břízová z pardubického magistrátu.


V Automatických mlýnech tentokrát vystoupí český hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a britský hráč na obří gongy Bear Love, excelentní kytarista a zpěvák Zdeněk Bína s baskytaristou Janem Urbancem, v rámci festivalu Město na Míru se zde objeví také americká kapela Residual Echoes společně s českými Please The Trees. Trh Winternitz  uzavře koncert energické osmičlenné pražské kapely Christmas Brass Band. Filmové projekce budou částečně věnovány problematice energetických surovin, za zmínku stojí dánský dokumentární snímek Lidský rozměr o současném vývoji měst uváděný u příležitosti Mezinárodního týdne mobility v rámci festivalu Město na Míru, nebo projekce filmů inspirovaných komiksem, které budou zároveň malým pozváním na výstavu Signály z neznáma ve Východočeské galerii v Pardubicích na zámku.


„Do příprav a realizace Automatických kulturních mlýnů 2 se mimo hlavního organizátora KC Pardubice – Divadla 29 zapojila řada dalších organizací: Mezery, Terra Madoda, Offcity, Město na kole, Centrum na podporu integrace cizinců, Uskupení Tesla, Východočeská galerie v Pardubicích, Hnutí Duha a Seek Harbor Booking, kterým tímto děkujeme,“ dodává Břízová.


Více informací o programu na www.divadlo29.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.2.

Šest osobností obdrží ocenění města Pardubic

Prof. MUDr. Arnošt Pellant, DrSc. stál u zrodu vysokoškolského Ústavu zdravotnických studií a následně Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Společnost celý článek
23.6.

Peníze ze SROPu jsme vyčerpali na sto procent

„Zkrátka, do otevřených vrat jsme vjeli s tím největším možným náklaďákem. Větší by se už nevešel,“ dodal Línek.

Společnost celý článek
7.6.

Město nabízí pomoc zatopeným oblastem

„Jako Pardubice jsme chtěli pomoct i konkrétnímu městu, kterého se povodně velmi dotkly. Osobně starostu Kralup znám, vím, jaká je tam situace a jsem si jist, že naši pomoc maximálně využije ve prospěch jeho města. Proto jsem navrhl paní primátorce právě Kralupy nad Vltavou a jsem rád, že vedení města můj návrh podpořilo,“ řekl pardubický zastupitel a poslanec Jiří Skalický.

Společnost celý článek
17.2.

Poslední úsek historického zábradlí u Českého rozhlasu v Hradci Králové projde obnovou

Město započalo s postupnou obnovou historického zábradlí už před několika roky, přičemž s financováním některých úseků pomohly dotace z EU nebo z Ministerstva kultury ČR.

Společnost celý článek
10.8.

Příklad Andrew Feustela je inspirací i pro české děti

Osobní příklad astronauta, který šel houževnatě za svým cílem a splnil si svůj sen, je pro děti opravdu velmi inspirativní.

Společnost celý článek
24.1.

Laxus obnovuje poskytování svých služeb v Pardubickém kraji

Občanské sdružení Laxus převezme od února poskytování drogových služeb v Pardubickém kraji.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting