Automatické mlýny v průběhu září a října opět ožijí

4.9.

Automatické mlýny v průběhu září a října opět ožijí

Do Automatických mlýnů, jedinečné průmyslové stavby architekta Josefa Gočára, se po prázdninové přestávce opět vrátí kultura. Festival Automatické kulturní mlýny 2 přivítají řadu koncertů, filmových projekcí, výstav a instalací, mezi jiným také zelný a bleší trh s pestrým doprovodným programem pro děti i dospělé.


To vše v termínu od 1. září do 12. října orámuje v mlýnech premiérově uvedena unikátní site-specific inscenace Ropa. Režisér Miroslav Bambušek představením uzavírá svůj projekt Cesty energie. Ropě předcházelo uhlí, voda a uran. Každé téma bylo nejprve zpracováno ve formě scénického dokumentu a následně inscenováno v industriálním prostoru. „S velkým zájmem se setkal už červnový festival, který nabídnul jedenáct festivalových dní, pět divadelních představení, tři taneční performance, pět koncertů, pět výstav, šest přednášek, jednu konferenci. Do mlýnů si našlo cestu více než dva a půl tisíce návštěvníků,“ říká Lucie Břízová z pardubického magistrátu.


V Automatických mlýnech tentokrát vystoupí český hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal a britský hráč na obří gongy Bear Love, excelentní kytarista a zpěvák Zdeněk Bína s baskytaristou Janem Urbancem, v rámci festivalu Město na Míru se zde objeví také americká kapela Residual Echoes společně s českými Please The Trees. Trh Winternitz  uzavře koncert energické osmičlenné pražské kapely Christmas Brass Band. Filmové projekce budou částečně věnovány problematice energetických surovin, za zmínku stojí dánský dokumentární snímek Lidský rozměr o současném vývoji měst uváděný u příležitosti Mezinárodního týdne mobility v rámci festivalu Město na Míru, nebo projekce filmů inspirovaných komiksem, které budou zároveň malým pozváním na výstavu Signály z neznáma ve Východočeské galerii v Pardubicích na zámku.


„Do příprav a realizace Automatických kulturních mlýnů 2 se mimo hlavního organizátora KC Pardubice – Divadla 29 zapojila řada dalších organizací: Mezery, Terra Madoda, Offcity, Město na kole, Centrum na podporu integrace cizinců, Uskupení Tesla, Východočeská galerie v Pardubicích, Hnutí Duha a Seek Harbor Booking, kterým tímto děkujeme,“ dodává Břízová.


Více informací o programu na www.divadlo29.cz.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.3.

Pochodujte s Horskou službou, pomozte dětem

Horská služba bude v průběhu akce dohlížet na bezpečnost a zdraví účastníků pochodu.

Společnost celý článek
2.3.

Pardubice čeká Multiikulturní týden 2010

Cílem akce je představit a propojit kulturní a společenské aktivity většinové společnosti a příslušníků národnostních menšin.

Společnost celý článek
4.1.

Nemocnice zvolily společný postup

S řediteli nemocnic se budeme scházet každé pondělí až do vyřešení krizového stavu.

Společnost celý článek
24.1.

Pro 23 školských projektů schváleno 157 milionů z EU

V lanškrounské Střední zemědělské škole vznikne veterinárně-zemědělské centrum.

Společnost celý článek
15.6.

Dodavatelé zimní údržby v kraji vylepší techniku a komunikaci v krizových situacích

V rámci informačního bloku o činnosti složek IZS prezentovali aktuální informaci krajští ředitelé policie a hasičů Jan Švejdar s Miroslavem Kvasničkou a ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igor Paar. Jan Švejdar upozornil, že od letních prázdnin bude v provozu nová policejní služebna na Dolní Moravě, na jejíž vznik přispěl Pardubický kraj částkou 200 tisíc korun.

Společnost celý článek
30.3.

Záchranáři v podzemí pevnosti Bouda

Pohyb psa v takovémto prostředí prozrazují jeho pánovi jen svítící diody a rolničky na obojku.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting