Autoškola Peml má hvězdného absolventa

29.3.

Autoškola Peml má hvězdného absolventa

Autoškola Peml má hvězdného absolventa

Autoškola Peml Pavel, s.r.o. v Přelouči, která jako jediná v celé České republice umožňuje zisk řidičského oprávnění tělesně hendikepovaným lidem, se v pátek dopoledne stala centrem pozornosti médií i veřejnosti. Spolu s dalšími adepty zde totiž skládal řidičské zkoušky Arnošt Petráček, stříbrný medailista z loňského plaveckého Mistrovství světa hendikepovaných v Riu de Janieru. Přímo do autoškoly jej přišli podpořit i představitelé politického světa, mezi nimiž nechyběl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.   „Každou aktivitu, která pomáhá lidem s určitým postižením tento hendikep zmírnit nebo úplně eliminovat a umožňuje jim využívat výhody, které jsou pro většinu lidí běžné, si zaslouží podporu a obdiv,“ uvedl na adresu unikátní přeloučské autoškoly náměstek Línek.   A následně mohl pogratulovat k zisku řidičského oprávnění i úspěšnému absolventovi Arnoštu Petráčkovi. Arnošt se narodil se zkrácenými horními končetinami a od malička ho bavilo plavání. Později se mu student z Českých Budějovic začal intenzivněji věnovat a dotáhl to až do české paralympijské reprezentace. Mezi jeho poslední úspěchy patří vedle zmiňované stříbrné medaile v závodě na 50 metrů znak z Ria de Janeira také světový rekord na 50 metrů motýlek ze stejného podniku. Na této trati je v motýlku také aktuálním držitelem titulu Mistr Evropy. Ve vodě je tedy Arnošt jako doma, nyní může začít sbírat první zkušenosti za volantem automobilu. Ty už má zdárně za sebou jiný mediálně známy absolvent přeloučské Autoškoly Peml Pavel - Jakub Tomeš. Jakub ovládající auto pouze nohama, a jenž se loni v srpnu stal prvním takovým řidičem, který řidičské oprávnění v Přelouči získal, si slavnostní den ve své mateřské autoškole nenechal ujít. A jak se svěřil Romanu Línkovi, k dnešnímu dni už po našich silnicích najezdil bez nehody více než pět tisíc kilometrů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.6.

Na Kunětické hoře se již brzy rozehraje Sen noci svatojánské

Své pevné místo bude mít ve hře také hudba Roberta Mankoveckého, jenž zhudebnil některé Shakespearovy texty.

Společnost celý článek
31.8.

Od září se zvýší letový provoz na pardubickém vojenském letišti.

Cvičné lety vojenských vrtulníků začnou od 7. září. Nad hlavami lidí se budou stroje objevovat pouze ve všední dny, a to od 9. hodiny ranní.

Společnost celý článek
5.5.

Den Evropy 2010 v Pardubicích

Každoročně 9. května slaví členské státy Evropské unie Den Evropy jako připomínku podpisu Schumannova plánu

Společnost celý článek
30.5.

Dobrotety opět obdarovaly předčasně narozené děti. Přivezly křeslo na klokánkování a dečky

„Sbíráme korunku ke korunce, abychom mohly nakoupit další dárky,“ usmála se Tereza Janková z občanského sdružení Dobrotety. „Křeslo jsme pořídily z výtěžku sbírky, která se konala při loňském Listování a scénickém čtení s Lukášem Hejlíkem u příležitosti mezinárodního dne nedonošených dětí. A na dečky jsme si vydělaly prodejem našich vlastních výrobků,“ prozradila.

Společnost celý článek
27.2.

PUR není jen na nádobí, buduje krajský majetek

„Letos jsme nově vytvořili průřezový aktuální materiál nazvaný Investiční plán 2019, ve kterém jsou uvedeny všechny živé stavby, které budou zahájeny nebo dokončeny v letošním roce.

Společnost celý článek
20.12.

Humanitární pomoc Afghánistánu

Náš voják v cizí zemi s dárkem v ruce působí jinak, než se zbraní v bojové pohotovosti.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting