Autoškola Peml má hvězdného absolventa

29.3.

Autoškola Peml má hvězdného absolventa

Autoškola Peml má hvězdného absolventa

Autoškola Peml Pavel, s.r.o. v Přelouči, která jako jediná v celé České republice umožňuje zisk řidičského oprávnění tělesně hendikepovaným lidem, se v pátek dopoledne stala centrem pozornosti médií i veřejnosti. Spolu s dalšími adepty zde totiž skládal řidičské zkoušky Arnošt Petráček, stříbrný medailista z loňského plaveckého Mistrovství světa hendikepovaných v Riu de Janieru. Přímo do autoškoly jej přišli podpořit i představitelé politického světa, mezi nimiž nechyběl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.   „Každou aktivitu, která pomáhá lidem s určitým postižením tento hendikep zmírnit nebo úplně eliminovat a umožňuje jim využívat výhody, které jsou pro většinu lidí běžné, si zaslouží podporu a obdiv,“ uvedl na adresu unikátní přeloučské autoškoly náměstek Línek.   A následně mohl pogratulovat k zisku řidičského oprávnění i úspěšnému absolventovi Arnoštu Petráčkovi. Arnošt se narodil se zkrácenými horními končetinami a od malička ho bavilo plavání. Později se mu student z Českých Budějovic začal intenzivněji věnovat a dotáhl to až do české paralympijské reprezentace. Mezi jeho poslední úspěchy patří vedle zmiňované stříbrné medaile v závodě na 50 metrů znak z Ria de Janeira také světový rekord na 50 metrů motýlek ze stejného podniku. Na této trati je v motýlku také aktuálním držitelem titulu Mistr Evropy. Ve vodě je tedy Arnošt jako doma, nyní může začít sbírat první zkušenosti za volantem automobilu. Ty už má zdárně za sebou jiný mediálně známy absolvent přeloučské Autoškoly Peml Pavel - Jakub Tomeš. Jakub ovládající auto pouze nohama, a jenž se loni v srpnu stal prvním takovým řidičem, který řidičské oprávnění v Přelouči získal, si slavnostní den ve své mateřské autoškole nenechal ujít. A jak se svěřil Romanu Línkovi, k dnešnímu dni už po našich silnicích najezdil bez nehody více než pět tisíc kilometrů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

16.4.

IX. Pardubické zdravotnické dny

Záštitu nad akcí převzali ředitel Pardubické krajské nemocnice, a.s. MUDr. Tomáš Gottvald, děkan Fakulty zdravotnických studií prof. MUDr. Arnošt Pellant, DrSc., primátorka statutárního města Pardubice MUDr. Štěpánka Fraňková a předseda Profesní odborové unie zdravotnických pracovníků Čech, Moravy a Slezska Bc. Tomáš Válek, DiS.

Společnost celý článek
31.5.

Zahraniční policisté v Pardubickém kraji

Stejně jako v jiných částech České republiky, tak i v Pardubickém kraji, od začátku května tohoto roku působí ve společných hlídkách zahraniční policisté. Jak uvedl na nedávné tiskové konferenci v Plzni ministr vnitra Jan Hamáček, české policii se tento model osvědčil již vloni v Mladé Boleslavi a sám ministr tuto spolupráci kvitoval.

Společnost celý článek
11.3.

Odpor proti spalovně v Rybitví zesílil

Ing. Jan Linhart, řekl: „Šlo by o další zdroj znečišťování ovzduší a ohrožování lidského zdraví.“

Společnost celý článek
27.12.

Zástupci turistických oblastí Pardubického kraje se domluvili na spolupráci v roce 2019

Premiérově se jednání zúčastnila nová ředitelka zapsaného spolku Pardubicko – Perníkové srdce Čech Markéta Krátká, která ostatním přítomným představila plány spolku pro příští rok.

Společnost celý článek
19.12.

Náměstek primátora Jan Řehounek rezignuje na svůj post ke konci roku

Náměstek, do jehož gesce spadá dotační politika, rozvoj a strategie města, projektový management, veřejné zakázky a kapitálová správa, svou funkci opustí na konci letošního roku

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting