Autoškola Peml má hvězdného absolventa

29.3.

Autoškola Peml má hvězdného absolventa

Autoškola Peml má hvězdného absolventa

Autoškola Peml Pavel, s.r.o. v Přelouči, která jako jediná v celé České republice umožňuje zisk řidičského oprávnění tělesně hendikepovaným lidem, se v pátek dopoledne stala centrem pozornosti médií i veřejnosti. Spolu s dalšími adepty zde totiž skládal řidičské zkoušky Arnošt Petráček, stříbrný medailista z loňského plaveckého Mistrovství světa hendikepovaných v Riu de Janieru. Přímo do autoškoly jej přišli podpořit i představitelé politického světa, mezi nimiž nechyběl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.   „Každou aktivitu, která pomáhá lidem s určitým postižením tento hendikep zmírnit nebo úplně eliminovat a umožňuje jim využívat výhody, které jsou pro většinu lidí běžné, si zaslouží podporu a obdiv,“ uvedl na adresu unikátní přeloučské autoškoly náměstek Línek.   A následně mohl pogratulovat k zisku řidičského oprávnění i úspěšnému absolventovi Arnoštu Petráčkovi. Arnošt se narodil se zkrácenými horními končetinami a od malička ho bavilo plavání. Později se mu student z Českých Budějovic začal intenzivněji věnovat a dotáhl to až do české paralympijské reprezentace. Mezi jeho poslední úspěchy patří vedle zmiňované stříbrné medaile v závodě na 50 metrů znak z Ria de Janeira také světový rekord na 50 metrů motýlek ze stejného podniku. Na této trati je v motýlku také aktuálním držitelem titulu Mistr Evropy. Ve vodě je tedy Arnošt jako doma, nyní může začít sbírat první zkušenosti za volantem automobilu. Ty už má zdárně za sebou jiný mediálně známy absolvent přeloučské Autoškoly Peml Pavel - Jakub Tomeš. Jakub ovládající auto pouze nohama, a jenž se loni v srpnu stal prvním takovým řidičem, který řidičské oprávnění v Přelouči získal, si slavnostní den ve své mateřské autoškole nenechal ujít. A jak se svěřil Romanu Línkovi, k dnešnímu dni už po našich silnicích najezdil bez nehody více než pět tisíc kilometrů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

23.10.

Krajský pandemický plán již zaktualizovali

Ředitelé sociálních a zdravotnických organizací zaslali tento týden přehledy koho se konkrétně očkování týká.

Společnost celý článek
6.4.

Lightning se vrací do Pardubic

Ovšem zcela jediné je letové vystoupení. Dvojice motorů Allison disponuje značným výkonem a Lightning je na obloze dynamický a ladný zároveň a diváci se mají opravdu na co těšit.

Společnost celý článek
21.6.

Pardubicko, nejhůře navštěvovaný kraj v zemi?

Druhý diskusní blok konference se zaměří přímo na krajské město Pardubice.

Společnost celý článek
24.2.

Solidarita mezi lidmi nevymizela

V pondělí 16. února v brzkých ranných hodinách probudily z klidného spánku rodinu Štefanových z Květné velké rány.

Společnost celý článek
20.12.

Víte co dělají vaše děti na síti?

Hlavním bodem besedy bylo ponižování a zesměšňování druhých přes informační a komunikační technologie. Ne každé dítě si uvědomuje rozsah svého jednání při ztrapňování na internetu. Oběti těchto zdánlivě neškodných dětských her mohou prožívat velmi těžké období, mnohdy se s tímto problémem neumí sami vyrovnat a potřebují pomoc ostatních.

Společnost celý článek
4.4.

Investice, které se neztratí aneb ROP jde do ulic

Chceme upozornit na program, který regionu už pátým rokem pomáhá.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting