Autoškola Peml má hvězdného absolventa

29.3.

Autoškola Peml má hvězdného absolventa

Autoškola Peml má hvězdného absolventa

Autoškola Peml Pavel, s.r.o. v Přelouči, která jako jediná v celé České republice umožňuje zisk řidičského oprávnění tělesně hendikepovaným lidem, se v pátek dopoledne stala centrem pozornosti médií i veřejnosti. Spolu s dalšími adepty zde totiž skládal řidičské zkoušky Arnošt Petráček, stříbrný medailista z loňského plaveckého Mistrovství světa hendikepovaných v Riu de Janieru. Přímo do autoškoly jej přišli podpořit i představitelé politického světa, mezi nimiž nechyběl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.   „Každou aktivitu, která pomáhá lidem s určitým postižením tento hendikep zmírnit nebo úplně eliminovat a umožňuje jim využívat výhody, které jsou pro většinu lidí běžné, si zaslouží podporu a obdiv,“ uvedl na adresu unikátní přeloučské autoškoly náměstek Línek.   A následně mohl pogratulovat k zisku řidičského oprávnění i úspěšnému absolventovi Arnoštu Petráčkovi. Arnošt se narodil se zkrácenými horními končetinami a od malička ho bavilo plavání. Později se mu student z Českých Budějovic začal intenzivněji věnovat a dotáhl to až do české paralympijské reprezentace. Mezi jeho poslední úspěchy patří vedle zmiňované stříbrné medaile v závodě na 50 metrů znak z Ria de Janeira také světový rekord na 50 metrů motýlek ze stejného podniku. Na této trati je v motýlku také aktuálním držitelem titulu Mistr Evropy. Ve vodě je tedy Arnošt jako doma, nyní může začít sbírat první zkušenosti za volantem automobilu. Ty už má zdárně za sebou jiný mediálně známy absolvent přeloučské Autoškoly Peml Pavel - Jakub Tomeš. Jakub ovládající auto pouze nohama, a jenž se loni v srpnu stal prvním takovým řidičem, který řidičské oprávnění v Přelouči získal, si slavnostní den ve své mateřské autoškole nenechal ujít. A jak se svěřil Romanu Línkovi, k dnešnímu dni už po našich silnicích najezdil bez nehody více než pět tisíc kilometrů.

Další zprávy z kategorie "Společnost"

6.12.

FRESH FESTIVAL 2018 SPOUŠTÍ VÁNOČNÍ PŘEDPRODEJ S JEDINEČNÝM DÁRKEM

Pod dohledem Mastera Bartendera budete mít možnost naučit se jak správně čepovat a v závěru ochutnat vlastnoručně načepovaný orosený půllitr nejslavnějšího ležáku světa Pilsner Urquell! Neváhejte a využijte včas výhodné nabídky! Předprodej zvýhodněných vstupenek je do každého města omezen počtem 2000 kusů. Vstupenky lze objednat online na www.freshfestival.cz/vstupenky nebo v síti GoOut a Ticketportal.

Společnost celý článek
22.12.

Hejtman rozdával radost

Stejně jako dalším deseti krajským zařízením, věnoval šek na deset tisíc korun a děti obdaroval krabicí pardubického perníku.

Společnost celý článek
7.12.

Songfest.cz uvítá v únoru rok Psa pestrým programem

Ve středu 14. února v Divadle Drak absolvuje svůj premiérový autorský koncert nevidomá klavíristka a zpěvačka Ráchel Skleničková v doprovodu s Annu Malinarikovou, která zahraje na housle. Festivalovým večerem provází zpěvačka, stejně jako o den později, ve čtvrtek 15. února, v Domě hudby v Plzni, kde na pódiu přivítá Hlas kontra Bas, unikátní projekt vynikající zpěvačky Ridiny Ahmedové a kontrabasisty Patra Tichého. Ve středu 21. února v Eurocentru v Jablonci nad Nisou vystoupí Alikvótní sbor Spektrum s Karlem Kekešim.

Společnost celý článek
6.12.

Česká spořitelna otevřela první velkou pobočku v novém konceptu v Pardubicích

Česká spořitelna otevřela první velkou pobočku v Pardubicích v novém konceptu. Pardubice jsou tak druhým místem po Praze, kde mohou klienti Spořitelny využívat pobočku v novém poradenském konceptu.

Společnost celý článek
8.4.

Studenti z Pardubic zahynuli při zemětřesení

Hejtman Radko Martínek vyslovil hlubokou lítost nad tragédií, která postihla rodiny mladých lidí.

Společnost celý článek
12.6.

Musíme aktivně podporovat vzdělávání seniorů

Co je jednoduché pro nás, může být pro seniory mnohdy neřešitelný problém.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting