Aviatická pouť je za dveřmi

27.5.

Aviatická pouť je za dveřmi

Již jen hodiny nás dělí od zahájení šestadvacátého ročníku Aviatické pouti, která se na pardubickém letišti uskuteční o víkendu 28. a 29. května. Bohatý letový i pozemní  program je již připraven a slibuje pro všechny skvělou podívanou a neopakovatelnou atmosféru. Ve vzduchu se v průběhu více než pětihodinového letového programu postupně představí osm desítek letadel zastupujících průřez od dob první světové války až po moderní vojenské stroje ze současnosti. 
„Většina historických letadel je však z období druhé světové války a ta se představí jak v samostatných ukázkách, tak v ojedinělé velkoskupině. Chybět však nebudou ani ukázky letecké akrobacie na větroni, motorových letadlech a zcela jedinečná ukázka akrobatického vrtulníku,“ přibližuje ve stručnosti program Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.


„Předpověď počasí zatím slibuje polojasno a teploty kolem 25 °C, což jsou přímo ideální podmínky pro návštěvu leteckého dne. Očekáváme proto opět velký zájem diváků. Nejplynulejší dopravu na letiště bezkonkurenčně zajistí železniční doprava historickými motorovými vozy z pardubického hlavního nádraží a také Letištní expres vypravovaný ze zastávky Pardubice-závodiště s cílovou zastávkou přímo v centru dění na letišti. V těchto zvláštních vlacích je přeprava návštěvníků s platnou vstupenkou zajišťována zdarma. V letošním roce se zcela jistě tato cesta na letiště vyplatí, zvláště pak s ohledem na aktuální stavební činnost ve městě, která mimo jiné znemožňuje pěší přístup od hlavního nádraží směrem k letišti. Dopravní podnik města Pardubice  posiluje zvláštními linkami MHD. Cestující jedoucí těmito linkami ve směru na letiště z hlavního nádraží, přes autobusové nádraží a po Palackého ulici a zpět se přepravují zdarma.

Železniční i autobusové spoje budou pochopitelně k dispozici i při odjezdu návštěvníků po skončení Aviatické pouti.
Pro parkování vozidel budou tradičně využity prostory u hlavní letištní brány, dále nově  parkoviště v civilní části letiště a zejména plochy na uzavřené silnici 1/37 od nadjezdu u Parama ve směru na Dražkovice, a to od 8 do 19 hodin.
Ve spolupráci s Policií ČR jsou také připravena dopravní opatření k zajištění plynulosti provozu. Přesto je třeba počítat s případným zdržením a čas příjezdu zvolit s dostatečným předstihem před začátkem akce. Času je dost, neboť letiště je po oba dny otevřeno již od osmi hodin,“ upřesňuje dopravní situaci Josef Hadinec, místopředseda Sdružení Aviatické pouti.


Více informací o aktualitách lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

5.1.

Co dělat, jste-li účastníkem dopravní nehody

Policii volejte tehdy, dojde-li na některém z vozidel ke škodě vyšší jak 100 tisíc korun.

Společnost celý článek
4.1.

Tři králové se zastaví v Pardubicích

Tři králové dorazí v neděli 6. ledna také do Pardubic. Veřejnost se s jejich průvodem může setkat na Pernštýnském náměstí.

Společnost celý článek
17.6.

Pozor na klamavé obchodníky

Spotřebitelé se rovněž mohou vždy obrátit na některé kontaktní místo SOS (seznam na www.spotrebitele.info)

Společnost celý článek
15.4.

Záchranáře prověří taktické cvičení

Vedle českých záchranářů se ho zúčastní Poláci a jako pozorovatelé.

Společnost celý článek
6.6.

V AFI paláci je k vidění výstava fotografií s názvem chraňme stromy

Cílem výstavy je snaha ukázat lidem nádheru vzrostlých stromů a naučit je vnímat je jako součást městské krajiny a ne jako překážky, kterých je nutné se zbavovat.

Společnost celý článek
20.9.

Platy příslušníků bezpečnostních sborů se zvýší o 1500 korun

Od příštího roku vzrostou platy příslušníkům bezpečnostních sborů. Všichni si polepší o 1500 Kč měsíčně. Částka přitom bude připsána přímo do tarifů.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting