Aviatická pouť je za dveřmi

27.5.

Aviatická pouť je za dveřmi

Již jen hodiny nás dělí od zahájení šestadvacátého ročníku Aviatické pouti, která se na pardubickém letišti uskuteční o víkendu 28. a 29. května. Bohatý letový i pozemní  program je již připraven a slibuje pro všechny skvělou podívanou a neopakovatelnou atmosféru. Ve vzduchu se v průběhu více než pětihodinového letového programu postupně představí osm desítek letadel zastupujících průřez od dob první světové války až po moderní vojenské stroje ze současnosti. 
„Většina historických letadel je však z období druhé světové války a ta se představí jak v samostatných ukázkách, tak v ojedinělé velkoskupině. Chybět však nebudou ani ukázky letecké akrobacie na větroni, motorových letadlech a zcela jedinečná ukázka akrobatického vrtulníku,“ přibližuje ve stručnosti program Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.


„Předpověď počasí zatím slibuje polojasno a teploty kolem 25 °C, což jsou přímo ideální podmínky pro návštěvu leteckého dne. Očekáváme proto opět velký zájem diváků. Nejplynulejší dopravu na letiště bezkonkurenčně zajistí železniční doprava historickými motorovými vozy z pardubického hlavního nádraží a také Letištní expres vypravovaný ze zastávky Pardubice-závodiště s cílovou zastávkou přímo v centru dění na letišti. V těchto zvláštních vlacích je přeprava návštěvníků s platnou vstupenkou zajišťována zdarma. V letošním roce se zcela jistě tato cesta na letiště vyplatí, zvláště pak s ohledem na aktuální stavební činnost ve městě, která mimo jiné znemožňuje pěší přístup od hlavního nádraží směrem k letišti. Dopravní podnik města Pardubice  posiluje zvláštními linkami MHD. Cestující jedoucí těmito linkami ve směru na letiště z hlavního nádraží, přes autobusové nádraží a po Palackého ulici a zpět se přepravují zdarma.

Železniční i autobusové spoje budou pochopitelně k dispozici i při odjezdu návštěvníků po skončení Aviatické pouti.
Pro parkování vozidel budou tradičně využity prostory u hlavní letištní brány, dále nově  parkoviště v civilní části letiště a zejména plochy na uzavřené silnici 1/37 od nadjezdu u Parama ve směru na Dražkovice, a to od 8 do 19 hodin.
Ve spolupráci s Policií ČR jsou také připravena dopravní opatření k zajištění plynulosti provozu. Přesto je třeba počítat s případným zdržením a čas příjezdu zvolit s dostatečným předstihem před začátkem akce. Času je dost, neboť letiště je po oba dny otevřeno již od osmi hodin,“ upřesňuje dopravní situaci Josef Hadinec, místopředseda Sdružení Aviatické pouti.


Více informací o aktualitách lze získat na stránkách www.aviatickapout.cz

Další zprávy z kategorie "Společnost"

18.2.

PéTéPáky pozdravil rovněž náměstek Línek

Důležitým důvodem jejich vzniku bylo i zajištění levné pracovní síly pro vybraná hospodářská odvětví.

Společnost celý článek
11.11.

Boskovice, Konice, Moravská Třebová a Svitavy se dohodly

Boskovice a Konice podepsaly minulý týden s Moravskou Třebovou a Svitavami Dohodu o partnerské spolupráci měst.

Společnost celý článek
9.7.

Svitavský divadelní soubor zabodoval na Slovensku

Soubor se festivalu účastnil na základě spolupráce mezi Prešovským a Pardubickým krajem.

Společnost celý článek
2.12.

Většina starostů Svitavska je s jízdními řády spokojená

Stejně jako o den dříve ve Vysokém Mýtě, i tady se jednání zúčastnila velká skupina starostů.

Společnost celý článek
13.9.

Pro Sbírej-toner.cz bylo nasbíráno již 30 tisíc tonerů!

V současné době sběrači nasbírali již 30 tisíc tonerů.

Společnost celý článek
31.1.

Přípravy na třetí letní olympiádu dětí a mládeže začaly

V červnu letošního roku se v Ústeckém kraji uskuteční již třetí letní olympiáda dětí a mládeže.

Společnost celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting